Skocz do zawartości

Podatki W Usa I W Polsce, Prosze O Pomoc


nataniala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
czyli zarabiasz 50000$ placisz 10% federalnego i powiedzmy 10% stanowego, czyli 20% zaplacone, ale ze w polsce podatki sa wyzsze to trza doplacic reszte darmozjadom z US, kiedy zarobimy mniej, to moze nie placimy w stanach nic, bo nie przekroczylismy pewnego progu, ten prog jest w polsce jednak nizszy, no i pelny podatek placimy w pl, czyli jak juz bylo wyzej napisane, "inne dochody" 75%...

a co do tej informacji, to puki nie ma interpretacji na pismie to ich gadanie nic nie da, problem w tym ze zadasz pytanie jak to jest, podajesz dane, i juz masz kontrole na karku, a interpretacja bedzie na 100% niekorzystna dla pytajacego

ja odradzam wszelkich kontaktow z tego typu instytucjami...

Pamietam jak kolega po work and travel sie dowiadywal w sprawie podatkow w Polsce, to wyszlo, ze z worka by mu nic nie zostalo, bo oni smiesznie malo na zycie liczyli i nawet kosztow nie mozna bylo zbytnio odjac- koszt programu i bilet lotniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie odnosnie zeznania podatkowego za rok 2008. Bedac w wakacje tego wlasnie roku pracowalam na wizie J1. Staram sie sama wypelnic formularz 1040 nr-ez. Mam tylko jeden problem. Otoz nie wiem co wpisac na drugiej stronie w punkcie J. Czy ktos z Was wie moze o co w nim chodzi? Czy powinno sie podac jedynie kwote z linijki 6 (strona1) czy rowniez numer artykulu ktory do neigo obowiazuje. Przyznam szczerze, ze jestem mega zamieszana z tym. Dzwonilam nawet do IRS w tej sprawie i nawet oni nie sa w stanie powiedziec co tak naprawde tam trzeba wpisac. Jezeli ktos z Was mial z tym do czynienia, wypelnial zeznanie sam, prosze o pomoc.

Z gory dziekuje, pozdrawiam.

Monika

Monia ja robie tak samo jak ty i wpisalem "0"

według tego cholerstwa:

http://www.bunac.org/uk/workamerica/forms/1040NR.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...