Skocz do zawartości

J-1 Na F-1, Sponsor, Koszty, Legalizacja Pobytu....


Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje bardzo. Chyba wlasnie tak bedzie najrazsadniej, jak napisze do tego czegos od spraw studentów :) Jak nie to bede musial pozukac jakiejs tanszej szkoly jezykowej a nie pchac sie do communit college. W kazdym razie bardzo dziekuje. Bede szukal dalej. Aha jeszcze jedno pytanko do ciebie. Kiedy trzeba najpozniej skladac papiery. Powiedzmy ze pojade w maju, takze do do poczatku wrzesnia bede mial wazna wize j1, plus te 30 dni na zwiedzanie. czy jak zabiore sie za to powiedzmy na poczatku sierpnia wystarczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie pamietam ile wczesniej nalezy skladac dokumenty o zmiane statusu(robilam to 4 lata temu takze pamiec mnie zawodzi juz co do tych spraw). Moze jest to 30 dni przed wygasnieciem waznosci wizy na ktorej lecisz, a moze 60 dni. Naprawde w tej kwestii nie jestem pewna. Ale znowu mam mala rade, jak juz bedziesz w USA(pisales chyba, ze bedziesz przebywal w NYC), to wybierz sie np do ALCC czyli American Language Communication Center(szkola jezykowa) i zapytaj ktoras z doradczyn(sa tam 2 Polki a przynajmniej byly jak ja chodzilam), jakie sa procedury dotyczace zmiany statusu. ALCC miesci sie na 34th street w Hotelu Pensylvania(34 ulica i 7 ave bodajze, ale wpisz w google ALCC i sprawdz gdzie jest przed pojsciem dla pewnosci).

Happy New Year i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

ile trzeba miec na koncie, aby samemu sie sponsorowac na F-1?

czy moze jednak lepiej miec sponsora amerykanina? i jake formularze musi on wypelnic? czy wystarczy oswiadczenie i wyciagi z kont itp.

CC - semestr $3000, zmiana statusu na F-1 na terenie zUSA?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ile trzeba miec na koncie, zeby sie samemu sponsorowac? To zalezy od szkoly. W moim CC byla to bodajze kwota rzedu $30-40,000.00, ale nie jestem pewna. Ale pisalam gdzies wczesniej, ze jesli nie masz takiej kasy, to po prostu znajdz kogos, kto podpisze Ci affidavit of support(czyli, ze Cie sponsoruje) poparty wyciagiem z banku z jakas tam kwota na koncie.

Czy lepiej miec sponsora amerykanina? Nie sadze. Jesli nie masz sponsora, tylko sam placisz za szkole, to znaczy, ze masz na to pieniadze i to wszystko. Nie widze w jaki sposob mialoby to byc niekorzystne.

Jesli sam sie sponsorujesz, to wystarczy wyciag z banku. Jesli masz sponsora, to musisz wziac ze szkoly dokument o nazwie Affidavit of Support, ktory wypelnia sponsor + wyciag z konta sponsora.

"CC - semestr $3000, zmiana statusu na F-1 na terenie zUSA?" - Nie jestem pewna o co tutaj chodzi. Jesli pytasz o oplate za semestr w CC to faktycznie, miedzynarodowym studentom, zarejestrowanym na 12 credits, czyli na pelny etat wychodzi ok. $3,000 za semestr. A co do zmiany statusu na F-1 na terenie USA, to Twoja sprawa jak to chcesz zalatwic. Znam takich, co przed podjeciem nauki w szkole, jada do Polski po wize studencka. A jezeli chodzi o mnie sama, to zmienilam status na F-1 w USA, a potem polecialam do Polski po wize, bo chcialam miec mozliwosc latac w te i nazad :) Tak sobie wsia pojechalam na koniec. A co mi tam. Buzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...