Skocz do zawartości

J-1 Na F-1, Sponsor, Koszty, Legalizacja Pobytu....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to moj kolejny post na forum, staralem sie znalesc konkretne informacje na moje pytania ale nie na wszystko udalo mi sie znalesc. Więc po kolei. W czerwcu pobralem się z rezydentką USA (wiem ze nic mi to nie daje jesli chodzi o mój status, ale to nie wazne w tej chwili) ślub odbył się w Polsce, jednak mamy za zgodą biskupa, tylko ślub kościelny więc w świetle prawa nie jestesmy małżeństwem. Powodem oczywiście były moje wyjazdy na Work&Travel i pozniejsze plany pozostanaia w USA na wizie f1. Więc po kolei. Wyjeżdzam około maja na Worka po raz 4, i zamierzam rozpocząć studia. Moje pytanie dotyczy sponsorowania, a właściwie pieniędzy na naukę. Mam na koncie okolo 15 tys $ dolarów na amerykanskim koncie, którego współwłaścicielem jest moja żona, a właściwie wg prawa nie żona. Proszę mi powiedzieć czy posiadając taką sumę na koncie muszę szukać sponsora który przedstawi na swoim koncie konkretną sumę, czy wystarczy ze mam te srodki na swoim koncie. Kolejne pytanie, ile owy sponsor musi przedstawić srodków na swoim koncie aby móc mnie sponsorować i czy może to być rezydent czy musi być to obywatel. Zona ma w stanach rodzinę której członkowie są obywatelami więc nie ma problemu żeby ewentualnie ktoś z nich się pod tym podpisał. Proszę mi również powiedzieć jak to jest z tymi szkołami. Wiadomo że muszę na początku zrobić ESL który składa się z chyba z 4 stopni. Czy jest róznica na który stopień się załapie?? Generalnie chodzi o to żebym utrzymał legalny status do momentu kiedy moja żona zdobędzie obywatelstwo a więc starać się będzie mogła po 5 latach a więc w 2011 roku. I jeszcze ewentualnie jedna kwestia nie dotycząca bezpośrednio studiów. Czy możemy wziąć ślub cywilny wcześniej, żeby ewentualnie żona mogła wziąć mne na swoje ubezpieczenie rodzinne, czy biorąć slub z rezydentką tracę wizę studencką i powinienem opuscic Stany i w Polsce czekać na papiery??? Czy jest możliwośc ze będziemy małżeństwem, ona rezydentką, ja na wizie studenckiej i nie bedą składane na mnie dokumenty o zielona kartę??? Wiem że wszystko to brzmi troszke chaotycznie ale proszę o odpowiedzi w miarę możliwości. Jesli cos jest nie jasno wytłumaczone, to będę sie starał prostować. Pozdraiwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja zona nie musi skladac papierow na pobyt staly dla Ciebie ale jesli zlozy to musisz do chwili dostania GC utrzymac legalny pobyt i moze sie wyrobisz z tym do obywatelstwa zony.

Co do sponsora to nie wiem jaka szkola wybierzesz oraz czy zmienisz status swoj na terenie USA bo z tym bywa roznie i o tym pamietaj.

Jak wezmiesz slub w USA to nie tracisz wizy studenckiej(statusu studenckiego),pamietaj tez o tym ze jak zmienisz status w USA to wtedy jesli wylecisz po za USA to bedziesz musial sie starac od nowa o wize juz po za USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja zona nie musi skladac papierow na pobyt staly dla Ciebie ale jesli zlozy to musisz do chwili dostania GC utrzymac legalny pobyt i moze sie wyrobisz z tym do obywatelstwa zony.

Niebardzo rozumiem ten kawałek wypowiedzi :) Wiem ze nie musi skladac papierów na mnie, legalny pobyt chce utrzymac przede wszystkim dzieki szkole i do momentu kiedy ona nie bedzie obywatleme napewno bede do szkoly chodzil. Ewentualny wczesniejszy slub z nią, a więc wtedy kiedy jeszcze bedzie rezydektnka biorę ewentualnie pod uwage tylko w perpektywie jakiegos ubezpieczenia, czyli pytam czy jest mozliwosc ze zalegalizujemy nasz związek przed jej obywatelstwem i czy z tego powodu mozemy miec jakies nieprzyjemnosci jesli ja bede mial legalny status studenta. Co do szkoly to bede staral się zmienc status w Stanach. Wiem ze wtedy nie moge wyjezdzad ze Stanów. Dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem ze moze Twoja dziewczyna po slubie Twoim zlozyc papiery na Ciebie na pobyt staly ,dlatego tez wiele osob zmienia status w USA i czeka na GC bedac w USA jesli jego partner ma staly pobyt bo przy nielegalnym pobycie tylko slub z obywatelem wchodzi w gre lub tez mozesz poczekac do momentu kiedy Twoja dziewczyna bedzie miec obywatelstwo i wtedy zlozy Ona papiery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli rozumiem że nie musimy czekać aż ona zrobi obywatelstwo, zeby zalegalizowac nasz pobyt, bo mój status utrzymują studia. Czy w takim razie to może coś przyśpieszyć otrzymanie przeze mnie papierów, jesli powiedzmy pobierzemy się pod koniec 2009 roku, czy będzie to tak samo jakbyśmy pobrali się w momencie kiedy ona będzie już obywatelem. Bo z tego co wyczytałem na forum to w pierwszej kolejności rozpatrywane sa wnioski obywateli a nie rezydentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie możemy wziąć slub wcześniej tylko z papierami lepiej czekać do obywatelstwa żony, Am I Right? Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Szkoda że nikt nie pisze jak ma sie sprawa z tym sponsorowaniem szkoły. A wie pan moze jak sprawa ma się z ubezpieczeniem, jesli np weżmiemy slub wczesniej. Czy mozliwe ze ubezpieczenie żony obejmie również mnie jesli będę mial status studenta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pewnie zacznę ESL w Cuyahoga Community College w Ohio. Co do opłat to nie wiem jeszcze dokładnie jakie one są ale niedlugo się dowiem jak tylko żona zacznie semsestr. Co do sponsora to wiem ze moge go mieć, tylko czy muszę??? Jak napialem wczesniej mam sporą ilośc gotówki na koncie więc napewno będzie mnie stać na opłacenie szkoły. Kwestia tylko czy ktoś wg prawa musi mi zapewnic pieniądze, czy mogą one byc moje. No i czy ktoś również musi zapewnic mi mieszkanie. Po którymś z moich poprzednich postów, pisałem prywatnie z jedną osoba która oczekuje własnie na decyzje w sprawie zmiany statusu, i ta osoba napisała mi że sponsor musi przedstawic wyciąg z banku na którym posiada minimum 13$ dolarów, z zastrzeżeniem ze te pieniadze muszą znajdować się na koncie minimum 4 miesiące wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pewnie zacznę ESL w Cuyahoga Community College w Ohio. Co do opłat to nie wiem jeszcze dokładnie jakie one są ale niedlugo się dowiem jak tylko żona zacznie semsestr. Co do sponsora to wiem ze moge go mieć, tylko czy muszę??? Jak napialem wczesniej mam sporą ilośc gotówki na koncie więc napewno będzie mnie stać na opłacenie szkoły. Kwestia tylko czy ktoś wg prawa musi mi zapewnic pieniądze, czy mogą one byc moje. No i czy ktoś również musi zapewnic mi mieszkanie. Po którymś z moich poprzednich postów, pisałem prywatnie z jedną osoba która oczekuje własnie na decyzje w sprawie zmiany statusu, i ta osoba napisała mi że sponsor musi przedstawic wyciąg z banku na którym posiada minimum 13$ dolarów, z zastrzeżeniem ze te pieniadze muszą znajdować się na koncie minimum 4 miesiące wstecz.

Kwota, ktora musi posiadac sponsor zalezy od college'u do ktorego masz zamiar pojsc. Pamietam, ze jak chodzialm do szkoly jezykowej, to generalnie mieli niskie wymagania co do kwoty, ktora musi znajdowac sie na koncie sponsora. Wydaje mi sie, ze byla to kwota w granicach kilku tysiecy dolarow.

Sytuacja zmienia sie kiedy zaczynasz college, nawet community college. W moim college'u musialam przedstawiac srodki rzedu $20,000-30,000. Jakbym byla Toba, to po prostu skontaktowalabym sie z International Student Office college'u, do ktorego sie wybierasz i bym sie wypytala o minimalna kwote.

Pytales tez, czy sam mozesz sie sponsorowac. Jestem w 90% pewna, ze tak, ale jeszcze raz podkreslam, ze kwota rzedu $13,000 o ktorych wspomniales w poscie moze okazac sie niewystarczajaca. Moja sytuacja byla taka, ze jak bylam w szkole jezykowej, to moja kuzynka podpisala mi papiery o sponsorstwie poparte wyciagiem z banku. Natomiast kiedy przenioslam sie do community college, to moja kuzynka nadal byla moim sponsorem, ale tez podalam siebie sama jako sponsora(jesli siebie sam sponsorujesz to nie wypelniasz zadnego affidavit of support, tylko dolaczasz do dokumentow kopie swojego wyciagu bankowego). Mam nadzieje, ze te informacje Ci pomoga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...