Skocz do zawartości

Ortodonta


justa_zab

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie troche glupie pytanie, ale dla mnie wazne i jesli ktos cos wie na ten temat to prosze o pomoc. Nie moge nigdzie ale to nigdzie znalezc odpowiedzi na moje pytanie.

A wiec, czy ktos sie orientuje, jak zalozy sie staly aparat w polsce, czy jak sie tu przyjedzie mozna sie zapisac "ot tak" do ortodonty na te co miesieczne konsultacje? Moze ktos mial taki przypadek? Czy jest wtedy drozej, a moze tu lekarze w ogole sie na to nie godza? Jesli ktos wie na ten temat to prosze o pomoc, bardzo to dla mnie wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolączam sie do pytania- wlasnie emigruje z rodzina na stale a moj syn ma staly aparat i tez chodzi i bedzie musial chodzic w stanach do ortodonty. Mam przygotowana historie leczenia -rtg przed zalozeniem ,opis co jest zalozone .odcisk i zdjecie , Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja też chciałam sobie założyć tutaj aparat i jechać do USA, ale przyznam się, że zrobiłam mały wywiad i nie opłaca się.

Po pierwsze jeśli ktoś zakłada aparat u jednego ortodonty, to drugi nie chce podjąć się dalszego leczenia ze względu na to iż to ten pierwszy ustalił cały plan leczenia, niekoniecznie w opinii innego ortodonty prawidłowy. I ten drugi w obawie, że jednak coś może nie wyjść nie chce się podjąć leczenia.

Słyszłam też o przypadku dziewczyny, której kazali ściągnąć aparat, który miała zakładany w Polsce i w USA zakładali jej nowy.

Poza tym są różnice już na samym początku planowania leczenia. W USA płaci się np. w granicach 4000$ za całe lecznie, łącznie z wizytami po założeniu aparatu, u nas najczęściej jeszcze jest tak, że płacimy za aparat, a potem za każdą wizytę osobno, choć to też się zmienia.

W klinice w Seattle poinformowano nas, że będzie to jakiś procent leczenia, ale dokładnie mogą powiedzieć po wizycie - czyli jednak z rozmów wstepnych wynikało, że jest to do zrobienia.

Osobiście nie zaryzykowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Teoretycznie mozna zalozyc aparat w Polsce a potem kontynuowac leczenie w Stanach. W praktyce jak ktos tu juz wczesniej pisal, ciezko znalezc ortodonte, ktory podejmie sie dalszego leczenia. Najczesciej beda chcieli sciagnac dotychczasowy aparat i zalozyc nowy. Kolezanka po dlugich poszukiwaniach znalazla ortodonte ktory kontynuowal leczenie na tym samym aparacie, ale kosztowalo ja to moze $500 mniej niz pelne leczenie u tego ortodonty. Efekt koncowy byl dosc ladny, ona sama tez byla zadowolona.

Jezeli chodzi o ceny to zalezy od tego jaka wade trzeba skorygowac i jakiego aparatu bedzie sie uzywac, ale w Kalifornii jest to miedzy $3,500 i $5,500. Jak ktos dobrze poszuka to czasem mozna znalezc kupony od $500 do nawet $3,000 znizki badz procentowy upust (widzialam nawet do 50% znizki dla pacjentow ktorzy placa gotowka) na aparat w niektorych gabinetach. Wiekszosc zgadza sie tez na zaplate w ratach, czasem nawet do 2 lat bez odsetek. U wiekszosci ortodontow pierwsza wizyta jest darmowa, wiec warto pojsc do kilku zanim zdecydujemy sie na leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko od siebie dorzuce, ze nie dalej jak dwa dni temu pytalam mojej dentystki w polsce czy mozliwe jest zalozenie tutaj aparatu, a nastepnie kontynuowanie leczenia w stanach. odpowiedziala, ze praktycznie zaden dobry lekarz nie zdecyduje sie na prowadzenie pacjenta, ktory ma zalozony aparat u innego lekarza.zwlaszcza z innego kraju. oczywiscie zdarzaja sie rozne sytuacje i nie twierdze, ze jest to niewykonalne, jednak chyba szkoda zachodu. zwlasza, ze w efekcie sie jeszcze zaplaci podwojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...