Skocz do zawartości

Wyjazd Na Wiwat - Zaopiniujcie Pls ;)


torlo

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad tym czy jest mozliwosc przejechania wschodniego wybrzeza, zachodniego i całego poludniowego greyhoundami lub stopem bez wynajęcia samochodu przez okres dwóch miesięcy bez zbytniego spieszenia

Hitchhiking jest w wielu stanach nielegalny i karany grzywna i/lub aresztem, to samo z biwakowaniem po krzakach i miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stany to nie Europa... bez samochodu niewiele zobaczysz.

Autobusami "ciezko" sie podrozuje... ogromne przestrzenie, nie wszedzie dojezdzaja, nie wszedzie zatrzymuja sie. O autostopie zapomnij, Stany to kraj policyjny, od razu Cie zgarnia jak bedziesz chcial zlapac jakas okazje..

Co Ci szkodzi wykupic pelne ubezpieczenie na samochod w jakiejs firmie i wypozyczyc jakis economic car na miesiac... wyjdzie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. wypozyczenie samochodu na 8 dni za 350 dol to troche pobozne zyczenie, samochod moze i bedzie za 20 dol za dobe ale po doliczeniu podatkow i obowiazkowego ubezpieczenia bez ktorego zadna wypozyczalnia wam nie da samochodu wychodzi ok najmniej 80 dol za dzien za samochod typu economic. Do tego jeszcze wliczcie depozyt blokowany na karcie w wysokosci ok 350 dol. No i co wazne tez niewiele wypozyczali uzycza samochodow osobom ponizej 25 lat a jezeli juz to stawki ida ostro w gore.

Samochod koniecznie zarezerwujcie jeszcze w Polsce przed wylotem np na www.expedia.com

Nie tak do konca. Wlasnie sprawdzilam- hipotetycznie - 1-9.02.09 wypozyczalnia w Houston, car type: Compact(cos w stylu Dodge Caliber) -wszystkie koszty to $365.

Jesli chodzi o depozyt- masz racje- np. w Dollar to dokladnie $350 - wylacznie w formie karty kredytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewna, ze to calkowite koszty ?

Jezeli tak to zwracam honor....

Czesto wypozyczam samochod i wiem ze juz na miejscu wybierajac opcje co do ubezpieczenia te koszty rosna.

Może podpisujesz jak leci na umowie? Wtedy płacisz za dodatkowe ubezpieczenie, benzynę etc. plus dodatkowe koszty dochodzą jeżeli zwracasz auto w innym miejscu niż wypożyczyłeś, ponadto jeżeli jesteś młodszy niż 25 lub 21 lat to koszty ubezpieczenia znacznie wzrastają. Miałem kiedyś sytuację że za auto zapłaciłem dwa razy więcej niż obliczyłem, od tego momentu zawsze czytam wszystkie ustępy w umowie pod którymi mam się podpisać lub postawić inicjały.

Wypożyczając auto najlepiej jest zarezerwować je sobie na stronie wypożyczalni, szczególnie jeżeli bierze się 'economic' czy 'compact' bo te najszybciej schodzą, jeżeli masz rezerwację a wypożyczalnia nie ma auta w tej klasie, to dają Ci wyższą klasę w tej samej cenie. Nie brać żadnych dodatkowych opcji ubezpieczenia, ani opcji zwrotu z pustym bakiem (benzyna w wypożyczalni jest 25% droższa), nie dopisywać żadnych dodatkowych kierowców jeżeli są poniżej 25 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechalem w 09.2008 "prawie cale" stany (19scie w 18dni) wypozyczonym autem z Enterprise. Cena auta wyszla 25$/dzien ale dolicz sobie ubezpieczenie kolizyjne (15$ na dzien), ubez. zdrowotne w przypadku kolizji (4$ na dzien), drugi kierowca (chyba ze bedziesz sama smigac) to ok. 10$ na dzien + taxy i masz ok. 70-80 dol za dzien. No chyba ze bierzesz fure bez ubez i jezdzisz z dusza na ramieniu. Po drugie jak bedziesz wynajmowac auto zwróc uwage na limit mil (wez "bez limitu mil) i dopytaj sie gdzie (w ktorych stanach) ubezpiecznie od kolizji jest respektowane. Enterpise o tym nie mowi, ale pisze w dokumentach ktore dostaniesz. My mielismy wykupione wszystkie ubez. ale okazalo sie ze tylko na 3 sasiednie stany, a przejechalismy 19 (na szczescie bez wypadkow i problemow).

Auto wypozyczylismy na miejscu, w Polsce nie ma co rezerwowac bo drozej wychodzi, a poza tym firmy sa troche nie kompetente i nie gwarantuja Ci ceny. Bez karty kredytowej fury nie wezmiesz! Zreszta w calych stanach generalnie system platnosci opiera sie na kartach. Spanko na campingach polecam 5-20 $ za miejsce z autem. Hotele w granicach 50$ trzeba liczyc takie srednie. Zarcie - wszedzie w kolo wieje McDonaldem itp - 40$ na dwojke z bieda styknie, ale polecam zakupy w Walmark'ach i innych sieciach handlowych. Benzyne sobie przeliczysz. Samolot do USA mozna tanio zakupic na www.kayak.com, albo www.orbitz.com. Mnie z Wawy do Washington D.C w dwie strony 850$ z wszystikm. Za 650 moze sie tez najdzie. http://store.usgs.gov/pass/index.html - roczny bilet do parkow narodowych - moze sie wam przydac ale pewnie na kolejny wyjazd dluzszy niz 8 dni :wacko:. Warto zakupic przy zwiedzaniu wiekszej ilosci parkow - duzy zysk.

Jak bedziesz miec jakies pytania jeszcze to wal smialo, pomoge ile dam rade :D. Pozdrawiam. Aha, stany sa piekne, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy niema możliwości wykupu np. rabatu na wiele noclegów w jakiejś sieci? Bo Ja sie wybieram na półtora-dwa miesiące do usa, a czytam iż lepiej sie opłaca kupić samochód [akurat mój przyjaciel będzie kupował jakiś w maju , to sie dołoże], niż wynająć kamping, a poza tym , czy można nocować w kampingu na truck stapach [czy jak sie to tam pisze]. może zadaje naiwne pytania, ale byłem 5 tygodni w usa , i sobie radziłem, ale nie znam języka [zwiedziłem pół swiata i żyje-nawet nieżle] i szukam wszelakiej dodatkowej informacji, pozdrawiam jacek s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...