Skocz do zawartości

Jakie Mam Szanse Na Wat W Tym Roku? - Wat Po Studiach A Collage W Australii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Troche wyjasnie sytuacje.

W 2007 roku pierwszy raz wyjechalem na program WAT, w roku 2008 wyjechalem do tego samego pracodawcy. Wszystko w terminie bez zadnych wpadek.

Przed wyjazdem na program WAT w roku 2008 ukonczylem uniwerek i obronilem sie w zwiazku z tym na chwile obecna nie mam statusu studenta w Polsce.

However zaraz po WAT w zeszlym roku wyjechalem bezposrednio do Austalii gdzie przebywam nadal studiujac w 2 letnim collage'u. W Australii jestem na wizie studenckiej ktora konczy mi sie pod koniec 2010 roku.

Byc moze to dziwne ale chce wrocic do USA po raz kolejny wlasnie na program WAT.

Po wielu poszukiwaniach znalazlem biuro - foster ktore podjelo sie zalatwienia sprawy.

Mam jednak pytanie jakie mam szanse na dostanie wizy i wyjazd w tym roku do USA, czy ktos jest mi w stanie cos poradzic ? Czy ktos ma jakies pomysly albo doswiadczenie z takimi sprawami ?

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak myslalem - wyslalem maile do biur w Australii ale oni powiedzieli mi ze musze zalatwiac wszystko przez polske - powod Australijczycy jada do USA na innych warunkach. Pozatym znalazlem takie cos http://canberra.usembassy.gov/consular/vis...tudentwork.html

"

In addition to the existing requirements for exchange visitors, participants coming to the United States on the Student Work and Travel program should also meet the following requirements:

1. Be a citizen of Australia;

2. Be a bona fide post-secondary student or recent graduate, and provide evidence from post-secondary institution to this effect; and

3. Not be accompanied by dependents.

"

Jesli chodzi o tych slowakow to oni mieli takie same programy jak polacy dla tego mogli zalatwiac wszysto u nas. Ale to tylko moje domysly....

Pozdro

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze sprobuj od innej strony, zalatw swoj wyjazd przez ktores biuro w Polsce lub poszukaj przedstawiciela biura u siebie,

po wize J1 mozna isc w kazdym konsulacie - nie slyszalem zeby byly ograniczenia, to ze jakis kraj nie jest czescia jakiegos programu nie powinno miec wiekszego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...