Jump to content

Z Wizy B2 Na F1


Recommended Posts

Czy po 3 miesiacach bycia w USA i wystapieniu o zmiane statusu wizowego z B2 na F1 moge opuscic USA? Czy moge poleciec do Polski na jakis czas, wciaz czekajac na zmiane statusu? Czy musze przebywac na terenie stanow zjednoczonych az do otrzymania statusu F?

Link to comment
Share on other sites

status uprawnia do legalnego pobytu,

wiza uprawnia do pojawienia sie na lotnisku w USA i zapytania o mozliwosc wjazdu,

jesli Twoja sprawa jest w toku to najlepiej zaczekac do zmiany statusu, wtedy przy ewentualnym powrocie do Polski bedzie mozna sie ubiegac o wize uprawniajaca do wyjazdu z PL do USA,

status to nie wiza i nie nalezy mylic tych dwoch rzeczy, pisano o tym wiele razy na tym forum

Link to comment
Share on other sites

Jak poprzednik dobrze powiedzial, status studenta to nie wiza studencka. Sama zamienilam wize B-2 na Status Studenta F-1. Wyjezdzac nie polecam, poniewaz czesto konczy sie to wizyta w ambasadzie amerykanskiej i zebraniem o wize studencka ... w Polsce (a tutaj trzeba przedstawic silne argumenty checi studiowania w Stanach).

Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Na tym kwicie który dostaniesz z USCIS potwierdzającym zmianę statusu z B na F1, możesz legalnie przebywać w USA, możesz wnioskować o przedłużenie tego statusu lub jego zmianę ale nie możesz ponownie wrócić do USA, możesz na jego podstawie wnioskować w dowolnej ambasadzie USA o wizę studencką wklejaną w paszport. Wiza może być Ci przyznana lub nie, jeżeli będzie przyznana to dopiero na jej podstawie możesz ponownie przekroczyć granicę USA.

Jeżeli w tej chwili opuścisz US to będziesz musiała w Polsce czekać na potwierdzenie zmiany statusu a następnie ubiegać się w ambasadzie o wizę studencką. Moja znajoma w zeszłym roku, złożyła wniosek o zmianę statusu z turystycznego na F1, zmianę statusu uzyskała, po czym poleciała do swojego kraju, gdzie bez większych problemów otrzymała wizę turystyczną. Ponieważ jej kraj- Serbia- nie jest w zbytnio zażyłych stosunkach z US a ona poprzednio już dwukrotnie przedłużała wizę H2B, po czym zmieniła ja na turystyczną, pozwala sądzić, że nie taki diabeł straszny jak go malują, jakkolwiek zawsze musisz się liczyć z odmową przyznania wizy.

Innym trickiem stosowanym przez ludzi w podobnej sytuacji, jest- po otrzymaniu potwierdzenia zmiany statusu- wyjazd na Bahamy lub do innego karaibskiego państewka i wniosek o wizę w tamtejszej ambasadzie. Bilet na Karaiby ze Wschodniego Wybrzeża kosztuje jakieś grosze a ponadto, co ważniejsze, atmosfera w tamtejszych ambasadach jest znacznie mniej ciśnieniowa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...