Jump to content

Plan Zdrowotny


never44

Recommended Posts

mam pytanie ,jest tu ktos to ma lub wie cos na temat planu zdrowotnego w usa? chodzi mi o osoby ktore zyja w usa i nie maja ubezpieczenia i z tego co wiem to mozna sobie wykupic prywatny plan ubezpieczeniowy, chodzi mi o kwoty takich planow i co zawieraja wiem ze to zalezy czy jest rozszerzony czy podstawowy ale kazda wypowiedz sie przyda :))

Link to comment
Share on other sites

Prywatne ubezpieczenie np. Care Core to tzw. fundacja, polega to na tym, ze dostajesz liste lekarzy, ktorzy je akceptuja, za wizyte nie placisz a oni negocjuja znizke i wtedy placisz np. tylko 25% ,w razie np. pobytu w szpitalu to samo, bo na kazdy zabieg musisz miec autoryzacje od nich, ale tym juz nie Ty sie zajmujesz. Cena miesieczna tego " ubezpieczenia"dla rodziny byla kiedys ok.$40. Mozliwe, ze teraz jest juz wiecej tego typu "ubezpieczen", ja uwazam, ze warto to miec. Mnie osobiscie kiedys bardzo pomogl ten plan.

Link to comment
Share on other sites

W miescie Nowy Jork jest wiele szpitali ktore prowadza takie czy inne plany (tanie w porownaniu z prywatnymi dobrymi ubezpieczeniami) gdzie mozesz sie zarejestrowac i za niewielka oplata byc leczonym

Oczywiscie musisz sie liczyc ze kolejki sa straszne a i towarzystwo oczekujace raczej bardzo mieszane

poczytaj o tym na www.poradniksukces.com

maja dlugi dobrze wyjasniony artykul

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamiętam w NYC jest chyba z 6 planów ubezpieczeń zdrowotnych dla osób o niskich zarobkach, lub osób bez zarobków. Kiedyś byłem członkiem dwóch planów (http://www.affinityplan.org/ oraz http://www.healthplus-ny.org/) póki moje zarobki nie przekroczyły limitu. Jeśli chcesz poznać więcej planów przejdź się do jakiegokolwiek szpitala i znajdziesz tam ludzi którzy pomogą ci się zapisać do jakiegoś bezpłatnego ubezpieczenia, jest tego sporo, tylko trzeba poszukać. Tak naprawdę nie ma problemu żeby znaleźć jakiś plan ubezpieczeniowy który pozwoli ci leczyć się za darmo lub za niską opłatą (np. 25-50$). A podobno to w Polsce i Europie jest tylko darmowe leczenie???

Oczywiscie musisz sie liczyc ze kolejki sa straszne a i towarzystwo oczekujace raczej bardzo mieszane

poczytaj o tym na www.poradniksukces.com

Z doświadczenia znajomych wiem, że kolejki nie są straszne, na pewno nie większe niż w Polsce, np. na tomografię komputerową czeka się ok. 2-3 tygodni (typowe badanie profilaktyczne dla niektórych zlecane 2 razy w roku, a nie nagły wypadek, gdzie w Polsce czekasz tyle samo).

Swoją drogą wydawnictwa "Poradnika Sukcesu" uważam za "marne" przetłumaczenie obowiązujących amerykańskich przepisów prawa, ulotek i informatorów, takie same informacje jak w tych poradnikach można za darmo uzyskać w Internecie na bezpłatnych stronach, lub w innych źródłach (gazety, magazyny, itp) - wystarczy tylko średnia znajomość angielskiego. Oczywiście jak ktoś nie zna angielskiego "Poradniki Sukces" mogą być dla niego dobrym źródłem informacji (są właśnie skierowane do takiego klienta, zagubionego i nie znającego języka)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...