Skocz do zawartości

Pytanie Laika O Rezerwacje Hotelu W Usa


lazy_moose

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Proszę Was o porade. Muszę sobie zabookować hotel. Wybrałem odpowiedni, wymieniłem maile z panią zajmująca się rezerwacją. NO i teraz Pani prosi mnie o przesłanie moich danych oraz NUMERU KARTY KREDYTOWEJ.

Tutaj mam poważne wątpliwości. Specjalnie na wyjazd do USA wyrobiłem sobie w BZWBK konto walutowe + kartę Master Card. Po co Pani teraz mój numer karty ? Spodziewałem się, że użyje jej na miejscu podczas płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podawania jakichkolwiek danych potwierdzających tożsamość i faktyczną chęć wynajęcia pokoju, "zarezerwować" pokój mógłby każdy dowcipas lub konkurencja i hotel na 150 pokoi mógłby mieć przez 3 noce z rzędu zerowe obłożenie. Rezerwując pokój w hotelu, najczęściej trzeba i tak za niego z góry zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami karta kredytowa ma na celu "zagwarantowanie" pokoju. Na Twoim miejscu sprawdzilabym dokladnie polityke tego hotelu, bo wiekszosc potraca depozyt (najczesciej rownowartosc pierwszej nocy, bez podatku), zawsze jednak mozna prosic o zwrot depozytu z powrotem na karte i zaplacic gotowka. Niektore hotele nadsprzedaja pokoje "overbook", liczac, ze nawet w przypadku kilku skasowanych rezerwacji, ciagle maja 100% oblozenie. Majac karte "on file" i depozyt nie moga oddac tego pokoju. Nie martw sie, we wszystkich hotelach prosza o podanie karty kredytowej. Nowsze programy, zaraz po wprowadzeniu numeru zamieniaja go w gwiazdki i wyswietlaja tylko cztery ostatnie cyferki. Bardzo niewiele osob ma, a przynajmniej powinno miec, dostep to calego numeru, juz po zatwierdzeniu rezerwacji (tak jest przynajmniej w tym miejscu gdzie ja pracuje :) ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojTAS7

Jeżeli chodzi o to, co napisał autor tematu - do tego konta w dolarach jest wydawana karta debetowa Master Card.

Jeżeli hotel żąda numeru karty kredytowej to można podać debetowej? jest jakaś różnica? czy ten numer nie przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to karta debetowa, ale "wypukla", czyli taka jakie uzywane sa w USA, to przejdzie. Jedyna roznica, ze w razie pobrania depozytu, czy autoryzacji kwoty na pokrycie incidentals, czyli roznego rodzaju szkod czy obciazen zostanie od razu potracona z konta i zwrot tych pieniazkow moze potrwac dluzej. W przypadku karty kredytowej, pieniadze sie jedynie blokuje, czyli jakyb ktos sprawdzil konto on-line bedzie "pending" i zwrot trwa znacznie szybciej. Trzeba jednak pamietac, zeby miec wystarczajaco pieniedzy na karcie debetowej, czyli na pokrycie noclegu + podatek (ok 9-11%) + incidentals (tu zalezy od miejsca, ale srednio $50/dzien, cala kwota zostanie zwrocona, jak nie bylo zadnych szkod czy obciazen rachunku, np drinki na rachunek pokoju). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...