Skocz do zawartości

WAZNE ! Konsekwencje zerwania kontraktu na wizie H2B ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bardzo wazne pytanie:

Czy ktos sie orientuje jakie są konsekwencje zerwania kontraktu z pracodawcą który jest wbity w wize H2B?

Chodzi mi o to ze: jestem juz w USA na wize H2B ale zamierzam sie przenieśa do innego stanu, do innej pracy.

Wize mam do 18 grudnia tego roku i zamierzam wrocic do Polski zgodnie z terminem, jednak jestem ciekaw czy kiedy powiem pracodawcy ze sie przenosze do innego stanu, to czy on to gdzieś zg3osi, jeśli tak to gdzie?

Wiem te? ?e nie bedzie problemu zeby dostac kolejną wize do USA w Polsce ale zastanawiam sie czy nie bedzie problemu po wyladowaniu w Stanach, czy mnie nie cofną z powrotem do Polski? Czy mają az tak dobry przep3yw informacji pomiedzy poszczególnymi urzedami ?e jesli pracodawca zg3osi moją rezygnacje z kontraktu gdziekolwiek to czy z kolei ta instytucja zgosi to do s3u?b lotniska?

Jesli ktos zna odp, na ktorekolwiek z powyzszych pytan bardzo prosze o odpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje jakie są konsekwencje zerwania kontraktu z pracodawcą który jest wbity w wize H2B?  

Jezeli to zglosi - konsekwencja jest Twoj nielegalny pobyt. :evil:

czy kiedy powiem pracodawcy ze sie przenosze do innego stanu, to czy on to gdzieś zg3osi, jeśli tak to gdzie?  

To juz zalezy od Niego... Jesli by sie zgodzil na Twoje przenosiny (pamietaj - i tak pracowalabys w nowym miejscu nielegalnie), to moze Ci nic nie grozic. Jesli Mu nie powiesz o tym i uciekniesz, moze, ale nie musi zglosic to do USCIS, jesli Mu powiesz i odejdziesz, choc sie nie zgadzal, tez moze, lecz nie musi zglosic to do Urzedu Imigracyjnego.

Wiem te? ?e nie bedzie problemu zeby dostac kolejną wize do USA w Polsce  

:shock: :shock: :shock: Jezeli zglosi Twoja ucieczke/odejscie, to mozesz sie mocno zdziwic przy staraniu o nastepna wize...

zastanawiam sie czy nie bedzie problemu po wyladowaniu w Stanach, czy mnie nie cofną z powrotem do Polski?  

Znow: wszystko zalezy od tego czy Cie zadenuncjuje. Jesli tak zrobi, to nawet nie masz co rozwazac sytuacji po ponownym wyladowaniu w USA. :lol:

Czy mają az tak dobry przep3yw informacji pomiedzy poszczególnymi urzedami ?e jesli pracodawca zg3osi moją rezygnacje z kontraktu gdziekolwiek to czy z kolei ta instytucja zgosi to do s3u?b lotniska?  

Tak, maja...

Powodzenia! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi...mam jeszcze jedno pytanie:

To sa twoje osobiste doswiadczenia czy piszesz te informacje na podstawie znanych ci przypadków?

Pytam dlatego, bo wszystko to co napisa3eś to znam z opowiesci ludzi którzy cos tam s3yszeli ale ?aden z nich nigdy kontraktu nie zrywa3 i ?aden z nich nie by3 pewny na 100% ze takie bedą konsekwencje.

Nie mam te? dostepu do ?adnego 1ród3a informacji, typu jakiejś oficjalnej strony internetowej bąd? konkretnych przepisów jakie obowiazuja w tym wzgledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi...mam jeszcze jedno pytanie:

To sa twoje osobiste doswiadczenia czy piszesz te informacje na podstawie znanych ci przypadków?

Pytam dlatego, bo wszystko to co napisa3eś to znam z opowiesci ludzi którzy cos tam s3yszeli ale ?aden z nich nigdy kontraktu nie zrywa3 i ?aden z nich nie by3 pewny na 100% ze takie bedą konsekwencje.

Nie mam te? dostepu do ?adnego 1ród3a informacji, typu jakiejś oficjalnej strony internetowej bąd? konkretnych przepisów jakie obowiazuja w tym wzgledzie.

Rozumiem, ze mi nie wierzysz, coz - ja nie uciekalem, wiec nie dam Ci pewnych (w Twoim rozumieniu tego slowa) informacji. :lol:

Moze Ty mi powiesz co z tego co napisalem jest z cyklu "cos tam slyszeli"? Sa to raczej odpowiedzi dosc logiczne: uciekasz - pracodawca donosi o tym lub nie, donosi - masz problemy, nie podczas pobytu w USA (chyba ze sie zachowasz jak ten Turek :lol: ), nie nawet w momencie opuszczania terenu Stanow, ale zapomnij o kolejnej wizie! Przeciez to oczywiste dla kazdego...

A konsekwencji, chocby pracodawca doniosl na Ciebie, mozesz nie miec zadnych tam, na miejscu... Czego w zadnym miejscu wczesniej nie podwazylem. 8)

Krotko: uciekasz lub dogadujesz sie z pracodawca - tak czy siak jestes juz dalej nielegalnie (tzn. jesli sie porozumiesz - jestes wciaz legalnie, ale pracujac gdzie indziej, robisz to poza prawem...).

Bedziesz sie zachowywal uwaznie - nic Ci sie nie stanie.

Po powrocie: doniosl na Ciebie - zapomnij o kolejnej wizie. Nie doniosl - droga do Stanow otwarta!

Rozumiemy sie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiemy sie:)

Próbuje sie dowiedziec dok3adnie poniewa? znam osobiście ludzi którzy przylecieli jeszcze raz do stanów po tym jak zmienili pracodawce bedąc na wizie J1 (moze tu jest roznica) podczas pierwszego pobytu.

Jedna z tych osob jest teraz w NY, po raz drugi, tez zmieni3a pracodawce w tym roku, uzywa SSN z poprzedniego wyjazdu, jednym slowem zero problemów.

Stad moje watpliwości. Nieznam niestety nikogo, ktoby zrobi3 taką akcje z wiza H2B :lol:

NIe obawiam sie konsekwencji nielegalnego zatrudnienia po odejsciu z dotychczasowej pracy - raczej zastanawiam sie nad przep3ywem informacji w tutejszych urzedach i tego czy moga mnie ewentualnie cofnac z lotniska po kolejnym przylocie.

Zdaje sobie tez sprawe ze to wszystko zalezy od tego czy mi sie uda dogadac z moim terazniejszym pracodawca.

Tak czy owak dzieki za informacje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z tych osob jest teraz w NY, po raz drugi, tez zmieni3a pracodawce w tym roku, uzywa SSN z poprzedniego wyjazdu, jednym slowem zero problemów.

O ile mi wiadomo to SSN jest jeden i na ca3e ?ycie wiec nie ma znaczenia ile razy bedziesz w Stanach - zawsze bedziesz mia3 ten sam numer.

Pozdrawiam Bo?ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przylecieli jeszcze raz do Stanów po tym jak zmienili pracodawce bedąc na wizie J1 (moze tu jest roznica) podczas pierwszego pobytu.

Zdecydowana...

czy moga mnie ewentualnie cofnac z lotniska po kolejnym przylocie.

Moga. 8)

Zdaje sobie tez sprawe ze to wszystko zalezy od tego czy mi sie uda dogadac z moim terazniejszym pracodawca.

Oczywiscie. :lol:

Pozdrawiam, madrego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

na J1 mozesz miec kilka parc legalnie i po 2 tyg u pierwotnego pracodawcy mozesz ja zmienic bylebys tylko poinformował o tym sevis. H2B nie mona miec (legalnie) drugiej pracy i nie mozna zmienic pracodawcy gdyz wtedy twoaj wiza traci waznosc-tak mi przyjnajmniej w biuzre powiedziano i to jest to co w necie wyczytałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...