Skocz do zawartości

Work And Travel 2009 California


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wybieram sie z kumple już kolejny raz do USA na WAT ale wahamy się gdzie w tym roku osiąść.Jesteśmy raczej nastawieni na Californie ale konkretnie nie wiemy gdzie.Ogolnie jest kilka opcji, może San Diego bądź LA.Odwiedziliśmy te miejscowki już nie raz ale tylko w celach turystycznych i nie wiemy jak wygląda tam sytuacja z pracą.Może ktoś z was byl i doradzi gdzie najlepiej spędzić wakacje w Californii i jak tam wygląda sytuacja z pracą(nie koniecznie musi to być LA bądź San Diego)??Ogólnie poszukujem też osób chętnych do wyjazdu wiec jak ktoś jest zainteresowny niech da znać!! Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czyli jedziesz z WATU z opcja wlasnego szukania pracy tak? Jesli sie zastanawiasz nad wyborem pomiedzy LA a SD, to ja mysle ze nawet nie ma co sie zastanawiac, SD bije na glowe LA pod kazdym wzgledem. W SD jest zdecydowanie lepszy klimat, milsi przyjazniejsi ludzie. Bardziej oplacalne finansowo w stosunku do LA, latwiejsze do przemieszczania sie autem czy komunikacja i generalnie ladniejsze, bardziej przyjazne. Z praca jak porownanie wyglada ciezko mowic, prace specjalistyczne juz wiele lepiej placa W LA ale z zwykla praca to nie ma juz zadnej roznicy. Czytalem gdzies ostatnio ze na obecna chwile spadaja obroty z hotelarstwa w SD po raz pierwszy od ilus tam lat, ale podkreslono zarazem ze hotele w SD trzymaja sie najlepiej w calych Stanach. I nie ma co sie dziwic, to taka turystyczna stolica Stanow. Z praca ja mysle zalezy od szczescia, zalezy glownie od przebojowosci czlowieka, trzeba pomoc szczesciu. Jest to ostatnio bardzo popularne modne miasto, duzo osob sie przeprowadza z calych Stanow. Ja sam sie wybieram do SD w przyszlym tygodniu :P

A tu znalazlem ciekawe liczby

Posted date: 1/29/2009

Survey Puts Restaurant Work Force at 105,000

There are more than 6,500 food and beverage establishments in San Diego, including full-service restaurants, fast food emporiums, food-court counters and institutional cafeterias. Altogether they generated $300 million in sales. The largest share of that economic activity came from tourists, according to a survey taken last summer by the San Diego chapter of the California Restaurant Association and released Jan. 28. It also showed that restaurants employ 105,000 people, which makes the industry a major anchor of the county’s economy.

http://www3.signonsandiego.com/stories/200...an-a/?uniontrib

http://www.travelandleisure.com/afc/2008/city/san-diego

http://www.city-data.com/forum/california/ > duzo informacji o miastach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info johnny!My wlasnie wybieramy sie na job hunting i generalnie interesuje nas najbardzie praca w hotelach badz kasynch. Od trzech lat wyjazdzamy juz do USA i zawsze pracowalismy wlasnie w w tym biznesie wiec doswiadczenie juz jakies mamy.Raczej nastawieni jestesmy bardziej na SD i mysle ze tam wyladujemy.Wlasnie juz slyszalem od ludzi ze SD to bardzo fajne miasto- duzo knajp, hoteli, plaza no i blisko do Meksyku Może orietujesz sie jak wyglada sytuacja odnosnie mieszkan(jakie ceny, i gdzie najlepiej osiasc) no i jak tam sytuacja z imprezami??Przewaznie wyjezdzamy do USA zeby sie dobrze zabawic wiec imprez nie moze zabraknąć:).Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac doswiadczenie w hotelach i kasynach i to ze lubicie imprezowy klimat i dobrze sie zabawic, SD zdaje sie byc idealne dla was bo tu przez caly rok to sie kreci a latem to juz szczegolnie. Nie wiem gdzie bys chcial mieszkac i czy bedziesz mial auto. Jesli chcesz koniecznie poczuc plazowy kalifornijski klimat to uderzaj do miasteczek przy plazy Pacific Beach, Mission Beach i Ocean Beach. Sa drozsze. Latem sa strasznie zaludnione, bardzo sympatyczna atmosfera, mnostwo ludzi szczegolnie mlodych z roznych regionow swiata (m.in. duzo brazylijczykow i irlandczykow) Imprezy nonstop szczegolnie w tym pierwszym, w tym drugim bardziej taki lanserski klimat (na rolkach duzo jezdzi, bieganie, rowery), a OB najbardziej hippisowski klimat i idealne jesli lubisz zajarac. Zostal wprowadzony rok temu zakaz picia alkoholu na tych plazach, wiec wszyscy na plazy pija teraz w kubkach, plastikowych butelkach. Wg zwiedzajacych jedne z najladniejszych kobiet w stanach jesli nie naj, ceny srednio wahaja sie od 700-800$, teraz ostatnio spadaja. Troche drozej w porownaniu z innymi czesciami miasta ale warte tej kasy. Jesli jednak chcecie cos nieco taniej i dojezdzac do plazy to nie daleko na wschod polecam okolice Clairemont, tez fajna ale znacznie tansza dzielnica juz ok 500$. Downtown tez jest przyjemne za ok 800$ mozesz dostac 1bd apartment. Aha i lotnisko tam jest miedzy downtown a ta plaza wiec fajne jest lubisz jak samoloty Ci lataja nad glowa hehhehe ja lubie :) Im bardziej na poludnie tym bardziej niepozadane dzielnice. Z tym Meksykiem to powiem Ci wcale taka rewelacja okazuje sie nie jest, niebezpiecznie,biednie i nieciekawie tam jest. Jak masz jeszcze jakies pytania to uderzaj ;)

PB >

dzielnice SD > http://www.walkscore.com/rankings/San_Diego

http://www.sdbj.com/article.asp?aID=460837...amp;aID2=133909

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a z jakiego biura? Bo ja tez myslalam o Californi, i dobrze ze natknelam sie na ten watek, bo tez zastanawialam sie czy lepiej LA (holiłud i te sprawy) czy wlasnie san diego. Ja chce pracowac w barze, jesli to taka imprezowa miejscowosc to nie powinno byc problemow. Tylko czy chca przyjmowac studentow? no i co myslicie o kryzysie. przeciez jak amerykance stracili prace to nie beda sie opalac na wybrzerzu... Wiec poradzcie cos, czy lepiej opcja full (chociaz oferty sa malo ciekawe) czy lepiej self hunting?

Jak macie miejsce chetnie dolacze sie do ekipy:)

Skad jestescie

Pozdro

dzola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wyjezdzamy z emakopolu na opcje job hunting.Jezeli chodzi o cene to maja najtansza opcje 399zl+325$ za program(tak bylo 2 tygodnie temu).Tak jak piszesz w biurach organizujacych wyjazdy oferty pracy sa do dupy dlatego tez na miejscu bedziemy szukac i na pewno damy rade. Miejsce w ekipie jest wiec jak jestes zainteresowana wyjazdem z nami to moje gg 9820799!Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wyjezdzamy z emakopolu na opcje job hunting.Jezeli chodzi o cene to maja najtansza opcje 399zl+325$ za program(tak bylo 2 tygodnie temu).Tak jak piszesz w biurach organizujacych wyjazdy oferty pracy sa do dupy dlatego tez na miejscu bedziemy szukac i na pewno damy rade. Miejsce w ekipie jest wiec jak jestes zainteresowana wyjazdem z nami to moje gg 9820799!Pozdro

Hey!z emakopolu? czytalam o nich same negatywne opinie. ale racja, jesli jechac na selfa to chodzi tylko o to zeby bylo tanio. a u nich nie ma obowiazku wykupu biletu? odezwe sie na gg.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...