Skocz do zawartości

Work And Travel 2009 California


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Hej, z praca w San Diego w ostatnie wakacje bylo bardzo ciezko... nawet dla tych ktorzy przyjechali w maju. Wiec opcji job hunting nie polecam.

Co do San Diego, to super miasto. Fajny klimat, imprezy, plaze. Super. W sam raz na wakacje. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szcerze powiedziawszy to co do emacapolu to bardzo zle wspomienia naszeczescie nie ja mam ale moi znajomi, ja bylam z go2usa i jestem bardzo zadowolona, co prawda oplata wpisowa 100zl drozsza ale sa na prawde solidni i konkretni. emacopol hmmm, powstrzymam sie od komentarza...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema !

Ja też w tym roku wybieram się z kumplem do san diego na WAT :) Z tego co widze szykuje sie calkiem spora ekipa z Polski. Mam pytanie - jak najlepiej zrobic z mieszkaniem - szukac pokoju samemu, czy lepiej caly apartament w kilka osob ? I czy ktos z Was moze orientuje sie jak cenowo to wszystko wychodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sluchajcie, a nie ma kogos w warszawie kto leci do SanDiego?

Jak zastanawiacie sie nad Kalifornia a Floryda to moge poradzic cos, mieszkalem w Kaliforni teraz mieszkam na Florydzie. Bardzo, bardzo duzo roznia sie te dwa stany. Nawet pod wzgledem samej pogody i przyrody. Kalifornia to bede mial na mysli poludniowa czesc czyli Los Angeles i San Diego a Floryda mam na mysli centralna Floryda czyli Tampa i Orlando. Oczywiscie wszystko mowie bardzo ogolnie, tak ze ogolniej sie nie da. CA to klimat srodziemnomorski otoczona pustynia i gorami. FL to klimat tropikalny otoczona bagnami i moczarami. CA w lato to slonce, niebieskie niebo, i ciepla temperatura (w nocy 15-20 w dzien 20-30C). Los Angeles jest bardziej cieple niz San Diego. FL w lato to malo slonca zaledwie przejasnienia lub pochmurno, duzo tropikalnego deszczu czesto popoludniu z burza i blyskawicami, goraca temperatura (w nocy 20-25 w dzien 30-40C). W FL bez wiatrakow lub klimy latem nie da rady. W CA jest fajny wiaterek znad oceanu, w FL jest wysoka wilgotnosc i duszno. W CA plaze sa srednie, woda jest chlodnawa. Na FL plaze sa przesliczne i woda ciepla. Po stronie Zatoki Meksykanskiej sa ladniejsze plaze, super piasek. CA to surfing, wysokie fale, mnostwo surferow. FL ma male fale, duzo osob lowi ryby na plazy. Delfiny, rekiny, wieloryby zyja zarowno w wodach CA i FL. W FL jednak wiecej roznych ryb. FL ma wiecej muszelek na plazy. Ataki rekinow bardzo bardzo malo prawdopodobne. CA ma bardzo duzo palm wszedzie, duzo kaktusow, ale malo zwyklych drzew, jest wrazenie ze jest malo roslinnosci. FL ma mniej palm, malutko kaktusow, ale bardzo duzo zieleni w postaci drzew. W CA okolice plazy i pobliska dzielnica sa generalnie bardziej zamieszkanke przez ludzi. Normalne osiedla mieszkaniowe tuz nie daleko obok plazy. W FL z kolei przy plazy raczej same hotele. CA to gory, bardzo duzo gor, najwieksze wrazenie w CA to robia te gory i wzgorza wszedzie. Troche podobne jak do Rio de Janiero. W FL nie ma zadnych gor. W FL duzo jaszczurek. W CA kojoty. Nie daleko San Diego pustynia w CA jest jak na Saharze, jak w filmie Angielski Pacjent. Z kolei nie daleko od Orlando jest dzungla jak z Tajlandii, jak w Niebianskiej Plazy. Podsumowujac najbardziej jak sie da to CA jest ladniejsza do zwiedzenia oraz ma lepsza pogode. FL ma sliczniejsze plaze i cieplejsza woda i jest bardziej oplacalna,tansza pod kazdym wzgledem (czynsz,jedzenie,paliwo). Jesli jedziesz na wycieczke, polecam CA, jesli jedziesz zamieszkac, polecam FL. Bardzo duzo znaczenie ma ta oplacalnosc, FL jest duzo tansza od CA. To tyle jesli chodzi o przyrode i klimat. Oczywiscie to tylko pogoda, z tego sie nie zyje, ale niektorzy lubia wiedziec jak najwiecej takich szczegolow wiec trzymajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...