Skocz do zawartości

Alaska Wat 2009 - Togiak


Rekomendowane odpowiedzi

Musher

wylot masz pod koniec czerwca, i praca trwa ok 6 tyg. i w zaleznosci od sezonu moga cie przeniesc do innej fabryki( jesli bedziesz chcial) . Jak bys chcial sie zdecydowac to musisz sie spieszyc, bo miejsc ubywa. jak bedziesz chcial to podam ci numer kontatowy

pozdrawiam

Szym007, dzięki za odpowiedź. W tym roku nie pojadę raczej bo mam pod koniec lipca egzamin na studia uzupełniające - nie chciałbym tego zawalić... Ale w takim razie będę regularnie odwiedzał tę stronę i czytał co piszecie zw. z pracą na Alasce. A powiedzcie mi jeszcze jaki jest koszt tej wyprawy i łączne koszty które trzeba ponieść żeby zrealizować ten program? Czytałem, że coś koło 6.000 zł. To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czytałem, że coś koło 6.000 zł. To prawda?

Program ok 3000 zl

Bilet 2800 - 3900 (srednia niech bedzie 3500)

Wiza 500zl

Kieszonkowe 300$

mniej wiecej, choc niektorzy moga sie klocic o wysokosc oplaty za program i bilet, kieszonkowe to tez rzecz wzgledna, znam przypadki ze ludzie lecieli bez kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam parę pytań na które mam nadzieje ktoś udzieli mi odpowiedzi:) Mianowicie chciałbym w tym roku polecieć na Alaskę do pracy właśnie z tym Panem Pawłem Kosickim i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już z nim był może w roku 2008 na Alasce, jak ta praca wyglądała i czy jest to opłacalne mam na myśli zarobki gdyż słyszałem wiele opinii na temat wyjazdów na Alaskę i jedni bardzo polecali bo zarobili spore sumy inni natomiast odradzali bo wychodzili na 0 albo i na minusie. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile można zarobić w te 6 tyg tak realnie? Interesuję mnie wyjazd na dłużej niż 6 tyg bo myślę ze krócej nie bardzo się opłaca i dlatego też czy jest 100% gwarancji że po 6tyg dostanę przedłużenie kontraktu? pozdrawiam GOrąco WOjciech

siema, ja właśnie wrócilem z rozmowy z panem Pawłem Kosickim i jestem bardzo zadowolony. ogolnie nie ma sensu sie zastanawiac i powinienes poprostu sie z nim umówic. spotkacie sie w biurze i wszystko Ci wyjaśni. odpowie na kazde pytanie (jesli oczywiscie bedzie znał odpowiedz :)). nie zastanawiaj sie czy warto tylko zbieraj wiarygodne informacje, wahasz sie, zadzwon, umów sie i sie wszystkiego dowiesz. dostaniesz do reki umowe i krok po kroku wszystko sie wyjaśni. mi dziś Pan Paweł wytłumaczył praktycznie wszystko o co chciałem zapytać i rozwiał wątpliwości. wiem juz ze jade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W tym roku chciałbym sie wybrać na Alaske do pracy. Tylko jestem w tym temacie totalnie zielony. Po pierwsze mam pytanie do kiedy można się zgłaszać i gdzie? widze ze wiekszość jest z Poznania ja jestem z Radomia ale to chyba nie problem:) Po drugie mam pytanie czy w umowie o prace gwarantowane są nadgodziny czy tylko 40h tyg? Czy wogólne może się zdarzyć że nie dostanie sie nadgodzin? chodzi mi o ryzyko wyjazdu. Po trzecie jadąc po raz pierwszy nie wiem czy lepiej jechać na togiak czy gdzieś indziej? Widze ze jest to wyjazd na 6 tyg - zawsze na 6? czy po tych 6 tyg automatycznie konczy sie umowa? i na koncu z kim załatwia sie ostateczne formalność? Czytałem ze z jakimś panem Pawłem - kto to jest ?

Dzięki za wszelką pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie chcesz jechac, na Togiak podejrzewam bedzeisz mogl jeszcze miesiac przed wylotem zalatwic sobie prace bo tam z racji wielkosci firmy potrzebuja kazda ilosc ludzi do pracy.

Jednak marzec kwiecien to optymalny okres zeby sie bez stresu obeszlo przy czekaniu na dokumenty.

Godzin zadnych nie masz gwarantowanych, z tym ze na kontraktach krotkoterminowych mozesz byc pewny ze "zapier..." bedzie przez ten okres. Raczej nie ma mozliwosci zebys

nie mial nadgodzin, choc w niektorych fabrykach trzeba sie o to postarac, ale jak bedzie szczyt sezonu to Cie z lozka beda zrywac jak do roboty nie przyjdziesz.

Kazda fabryka jest mniej wiecej podobna, wiec nie ma wiekszych roznic, z tym ze jesli jedziesz pierwszy raz i boisz sie ze Cie nie przerzuca do innej przetworni to zdecyduj sie na dluzszy okres

(Silver Bay Seafoods kilka miejsc, Northern Reach Seafood Valdez, Trident Seafoods, Chignik, North Pacific Seafood na Kodiak - maja zazwyczaj dluzsze kontrakty).

O Pawla pytaj autorow powyzszych postow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

czesc wszystkim po dłuższej przerwie. witaj Dorota;-) to widzę, że tak jak ja jedziesz pierwszy raz - nie martw sie- ja tez mam mnóstwo wątpliwości, ale ogólnie nastawienie jest pozytywne, wiec mam nadzieję, że bedzie ok. i też jadę do Togiaku - jednak wylot mam 27czerwca. może sie gdzieś tam poznamy (p.s. ja jestem z bielska;) )pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...