Skocz do zawartości

Wyjazd Do Polski I Panienskie Nazwisko W Paszporcie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam pytanie . Czy moge bez problemu leciec do polski kiedy mam zielona karte z moim nowym nazwiskiem a w paszporcie mam panienskie ?

Jesli to jest mozlliwe to ktorego nazwiska mam uzywac przy zakupie biletu ?? Tego z zielonej karty czy panienskiego z paszportu ?

Dzieki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze prawo jest prawem - bilet na i nazwisko takie jak w paszporcie. Na wszelki wypadek jednak wzielabym akt malzenstwa, zeby przy wlocie z powrotem do USA, pokazac i udowodnic skad rozbieznosc nazwisk na GC i w paszporcie. Pisze to, na podstawie tego, co wyczytalam na Forum, nie mialam jeszcze okazji wyprobowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bylam w identycznej sytuacji i bez problemu odwiedzilam Polske. Bilet musisz zamowic na to samo nazwisko co paszport. Wszedzie gdziekolwiek lecisz patrza na paszport i bilet. Jak wracalam i bylam na granicy US urzednik poprosil mnie o GC i oczywiscie paszport. Oddal bez zadnych pytan. Takie przypadki czesto sie zdazaja. Jedyne co prawnik mi doradzil to miec ze soba akt malzenski - tak tylko w razie czego..... mnie wogole nie przydal sie na granicy. Pozatym GC i paszport maja twoje zdjecie a i imie jest to samo.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja polecialam na swieta do polski i mialam to samo

maz kupil bilety na swoje nazwisko a w paszporcie mam panienskie

co do czego sie okazalo ze musialam miec i pokazywac za kazdym razem oryginal aktu malzenstwa

ze zmiana nazwiska

polecialam i wrocilam bez jakichkolwiek problemow

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...