Jump to content

Kupno Auta - Kredyt


gwizdek

Recommended Posts

to jeszcze napisz jak dlugo mieszkasz w USA ,czy masz historie kredytowa ,czy masz stala prace ,czy masz wklad wlasny .

Generalnie teraz sa problemy z kredytami na wieksze kwoty ,ale jak odpowiesz na pytania to bedzie mozna cos wiecej napisac .

Link to comment
Share on other sites

Te dokumenty które masz są wystarczające (plus 2 albo 3 ostatnie payslipy), żeby iść do dilera, on się wszystkim zajmie, z tym, że jeżeli Twój score nie jest 'dobry' albo 'doskonały' to albo będziesz miał roczne oprocentowanie na poziomie +/- 16% albo będą chcieli dużego downpayment'u, w granicach 30% wartości auta. Albo jedno i drugie, w różnych wariacjach.

Link to comment
Share on other sites

ok co do score jak sie mozna dowiedziec jaki jest wynik - po prostu isc do dealera i probowac kupic ? bo gdzies czytalem ze jesli sprawdze przez internet to przez takie sprawdzanie score maleje

- jak by bylo 30 % wplaty to nie jest zle - natomiast jakie sa widelki oprocentowania w skali roku jesli mam slaby score a jakie jesli dobry score ?

Link to comment
Share on other sites

Tak, każde sprawdzenie Twojego score przez kredytodawcę nieco go zaniża, ale jakoś trzeba zacząć. Jeżeli nigdy nie brałeś nic na kredyt i nie masz kart kredytowych to nie masz score w ogóle, wtedy oprocentowanie będzie takie jak napisałem ok. 15% rocznie, co przy 3 letnim kredycie daje ok. 45%. Jeżeli masz score na poziomie excellent to wtedy oprocentowanie jest normalne 5-7%, może mniej. Nie sądzę żeby Ci ktoś dał jakieś dokładne kwoty bo to zależy od wielu czynników: jakie auto kupujesz, na ile miesięcy kredyt, jaki masz dokładnie score, jak wygląda jego historia, ile masz kart kredytowych, ile zarabiasz, jaki będziesz miał wkład własny, jakieś promocje u dilera też mogą wchodzić w grę etc.

Jeżeli idziesz do dilera to zawsze weź ze sobą kalkulator i kogoś, kto nie koniecznie zna się szczególnie na rzeczy ale kto nie jest bezpośrednio zainteresowany zakupem, taka osoba pomaga w podejmowaniu decyzji na chłodno. Zawsze sobie policz ile finalnie zapłacisz za auto.

Link to comment
Share on other sites

I koniecznie shop around najpierw. Czasem mozesz dostac dobra pozyczke w banku lub unii kredytowej.

PSFCU (Polska Unia Kredytowa daje dosc dobre warunki jesli nie masz historii)

Bank jest porzadny nie popadl ostatnimi czasy w "g***o finansowe to zapytaj. Jako Polski

czlowiek masz przywileje jako ze unie rzadza sie troche innymi prawami niz banki (duze zlodziejskie banki)

https://pl.psfcu.com/Strona_gwna_165.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...