Skocz do zawartości

Które Biuro Wybrac!


Rekomendowane odpowiedzi

Uwierz mi Wictorius/Praine dog - nic "żem" nie zaniżył ;-) Pisałem, ze jade po raz kolejny we wczesiejszych postach, a zniżki zapisując sie w listopadzie w BTC miałem własnie takie. Każdy moze sobie wejść na stany.pl i sprawdzic czy maja teraz promocje i jaką opcje dla siebie wybrać, ja napisałem o swojej cenie, uważam ze jest niezła !!! Te jakieś 700 to dokładnie 740, żeby było scislej. Z ciekawości rzuciłem okiem na ccusa, które tak polecasz i wyszłoby mnie tam drożej. Zresztą cena, ceną - kazdy płaci ile chce, ale najwazniejsze to to, zeby dana firma jasno okreslala zasady wyjazdu i bez stresów wszystko załatwiała. Ja z BTC problemów nie miałem, dlatego pisze. A że dali mi zniżki i cena programu wyszła fajna, to czemu mam ich nie polecac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wszedlem na stronke stany.pl i oferta wydala mi sie ciekawa, ale ten stan nie potrwal dlugo...

Opłatę za bilet lotniczy z/do Polski do/z USA - zapewniamy przelot w obie strony renomowanymi liniami lotniczymi (Air France, Alitalia, Austrian, KLM, Lufthansa, Malev, etc.) z tranzytem w jednym z miast europejskich.

Cena biletu uzależniona jest od docelowego miasta/portu przelotu do/z USA (najtańsze do Nowego Jorku, najdroższe do miast na zachodnim wybrzeżu USA lub na Alaskę) oraz od daty wylotu do USA (najtańsze w maju, najdroższe w 2. połowie czerwca i lipcu).

Istnieje możliwość kupna biletu we własnym zakresie - w takim przypadku koszt 2 raty za program WAT wynosi: 445 USD (Opcja A), 725 USD (Opcja B i C), 585 USD (Opcja D).

Czyli jednym slowem, jezeli chce sie kupic bilet we wlasnym zakresie to do programu doplaca sie od $115 do $150 zaleznie od wybranej opcji. Pytanie tylko dlaczego tak jest ? Czyzby bilety kupowane przez firme byly drozsze niz te, ktore mozna sobie wyszukac na wlasna reke w wyszukiwarkach typu cheaptickets.com lub expedia.com ? Ale to znaczyloby, ze firma zarabia na kupowaniu biletow swoim uczestnikom...czy to jest Waszym zdaniem fair ?

Poza tym dochodzi jeszcze cos:

Opłaty nie obejmują:

Opłaty SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) ? 35 USD, płatne przy 2 racie za Program WAT,

Ja bym sie nie zdecydowal na wyjazd z taka firma, bo w ciagu roku jest duzo promocji na bilety do USA, np rok temu mozna bylo poleciec z LOTem do NYC za 1600zl kupujac bilet w kwietniu. Przypuszczam, ze wyzej wymieniona firma zazyczylaby sobie za bilet znacznie wiecej, pomimo promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czytam to forum co jakis czas, widzę, ze nic się przez lata nie zmienia :).... kazdy wybiera biuro jakie chce, najtańsze, najlepsze/niezawodne, z szeroką ofertą, renomowany sponsor itp. Najlepiej byłoby to wszystko mieć w jednym miejscu, ale jak widać na każdym kroku... nie zawsze się da. Ja już zapisałam się na program jakis czas temu. Uważam, że mam b.dobrą cenę, zarówno jak i wybór ofert, które sa akurat dla mnie najważniejsze. Są ze 2 tansze biura, ale znam niejedną osobę, która odradzilaby wyjazd z nimi. Ja się na swoim nie przejechałam i nie mam podstaw do szukania nowego (myslę ze ponad 10 lat na rynku też o czymś swiadczy).

Analizujcie ceny szczegółowo bo jak piszecie, że CCUSA ma najniższą cenę to chyba nie dodajecie kosztu ubezpieczenia 210 PLN za każdy miesiąc pobytu.... podczas gdy większosć firm w ogólnej cenie zawiera min. 3 miesiące, jak nie 4.... U nich zatem przy wyjeździe na 3 miesiące trzeba doliczyć 630 PLN, a na 4- jedyne 840 PLN... słabo? W BTC program jest droższy o ok 100-150 USD jeśli ktoś kupuje bilet na własną rękę... i też mi się to nie podobało.... dopoki nie skorzystałam z tak zwanej fajnej promocji za 1600 PLN. Wszystko niby fajnie, tylko że jak chcialam zmeinić datę powrotu do Polski (a nie oszukujmy się, zdarza się to co drugiemu WATowcowi) to niestety musialam zaplacic ponad 1000 PLN.... i na tyle zdała się moja promocja, wyszłam jak zabłocki na mydle.... dlatego patrzcie też na warunki biletów promocyjnych (o ktorych się często zapomina jak się widzi atrakcyjną cenę)- często niestety albo nie możesz nic z biletem zrobić albo kwoty zmian są olbrzymie... Jak nie tu to w innej formie kwota ta zostałaby pewnie pobrana przez biuro, zresztą jak w przypadku każdego biura.... np czy ktoś się zastanawiał nad opłatą RDS? Nie ma takiej oficjalnej opłaty, ale jednak niektóre biura ją pobierają... Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego sezonu 2010 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czytam to forum co jakis czas, widzę, ze nic się przez lata nie zmienia :).... kazdy wybiera biuro jakie chce, najtańsze, najlepsze/niezawodne, z szeroką ofertą, renomowany sponsor itp. Najlepiej byłoby to wszystko mieć w jednym miejscu, ale jak widać na każdym kroku... nie zawsze się da. Ja już zapisałam się na program jakis czas temu. Uważam, że mam b.dobrą cenę, zarówno jak i wybór ofert, które sa akurat dla mnie najważniejsze. Są ze 2 tansze biura, ale znam niejedną osobę, która odradzilaby wyjazd z nimi. Ja się na swoim nie przejechałam i nie mam podstaw do szukania nowego (myslę ze ponad 10 lat na rynku też o czymś swiadczy).

Analizujcie ceny szczegółowo bo jak piszecie, że CCUSA ma najniższą cenę to chyba nie dodajecie kosztu ubezpieczenia 210 PLN za każdy miesiąc pobytu.... podczas gdy większosć firm w ogólnej cenie zawiera min. 3 miesiące, jak nie 4.... U nich zatem przy wyjeździe na 3 miesiące trzeba doliczyć 630 PLN, a na 4- jedyne 840 PLN... słabo? W BTC program jest droższy o ok 100-150 USD jeśli ktoś kupuje bilet na własną rękę... i też mi się to nie podobało.... dopoki nie skorzystałam z tak zwanej fajnej promocji za 1600 PLN. Wszystko niby fajnie, tylko że jak chcialam zmeinić datę powrotu do Polski (a nie oszukujmy się, zdarza się to co drugiemu WATowcowi) to niestety musialam zaplacic ponad 1000 PLN.... i na tyle zdała się moja promocja, wyszłam jak zabłocki na mydle.... dlatego patrzcie też na warunki biletów promocyjnych (o ktorych się często zapomina jak się widzi atrakcyjną cenę)- często niestety albo nie możesz nic z biletem zrobić albo kwoty zmian są olbrzymie... Jak nie tu to w innej formie kwota ta zostałaby pewnie pobrana przez biuro, zresztą jak w przypadku każdego biura.... np czy ktoś się zastanawiał nad opłatą RDS? Nie ma takiej oficjalnej opłaty, ale jednak niektóre biura ją pobierają... Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego sezonu 2010 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...