Skocz do zawartości

Wiza J1 Przed H2-b?


Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie

Chciałbym zorientować się w temacie: O którą promesę aplikować jest bardziej elegancko, w mojej sytuacji. Na wizę J1 czy H2-b? Jestem studentem ostatniego roku. Obie są w zasięgu.

Co w przypadku gdy podejdę dwukrotnie z aplikacją (jeśli pierwsza się nie powiedzie), powiedzmy najpierw próba na J1 (w tym roku bez osobistego pojawiania się w konsulacie, ze względu na uprzednie odciski i rejestrację w SEVIS). Ewentualnie w przypadku odmowy uruchomić proces H2-b, w którym dokumenty są w porządku ale znowu wszystko zależy od konsula. Taki tok rozumowania jest ok? Czy raczej jak odmówią wyjazdu przy J1 to nie ma co się starać o inny rodzaj wizy i nic tu nie pomoże, bez odczekania umownego okresu "karencji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Z tym że w tym roku proces aplikacji będzie wyglądał odmiennie. Ponieważ nie jest potrzebna osobista wizyta w konsulacie, w przypadku gdy już się oddało uprzednio "odciski" więc pewnie potrzebować będą ksera indeksu ewentualnie druki z uczelni o pobieraniu nauki. Nie wiem czy jest to wystarczające w przypadku ostatniego roku studiów. Oczywiście standardowo planowałem bronić się po wizycie w ambasadzie, ale skoro teraz wygląda to inaczej... to wyjazd na j1 stoi pod znakiem zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...