Skocz do zawartości

Napiecie W Gniazdku W Stanach


bania76

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

Wybieram się do Stanów i z tego co wiem w gniazdkach płynie prąd 110V. Jak to się ma do sprzętu elektronicznego wszelkiego rodzaju ładowarki itp które używamy w kraju na 220V? Czy są dostępne jakieś redukcje ? Gdzie ewentualnie można się w taki sprzęt zaopatrzyć? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swojej kazdej ladowarce mozesz sprawdzic jak wysokie napiecie zasilania toleruje. W iekszosci przypadkow od 110 do 240 Volt. Wszystkie moje ladowarki do komorek, laptopa, kamery, aparatu maja takie oznaczenie i wszystko dzialalo bez problemu. Trzeba sie tylko zaopatrzyc w jakas przejsciowke bo nasza wtyczka w ichnie gniazdko nie wlizie za nic.

Przed wyjazdem do Anglii tez kupilem taka przejsciowke za ok. 50 zlotych. A tam na miejscu kosztowaly 1,75 funta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka przejsciowke do wtyczki kupisz w prawie kazdym sklepie elektronicznym w Polsce za kilka zlotych.

troche drozsze sa przejsciowki z tarnsformatorem, ktory zmienia napiecie, ale tez nie sa to kosmiczne ceny.

ja swego czasu kupowalam takie sprzety w Media Markt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Przyjedziesz do US, to Udaj sie do sklepu pod tytulem RadioShack i Powiedz im, ze Potrzebujesz power supply with 220/110 V switch. Na pewno to beda mieli. Ja jakies 5 miesiecy temu kupowalem innym power supply ze switchem zmieniajacym napiecie od 3.5V do 12 V i wlasnie w RadioShack zaplacilem

$29.99.

Powodzenia zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Przyjedziesz do US, to Udaj sie do sklepu pod tytulem RadioShack i Powiedz im, ze Potrzebujesz power supply with 220/110 V switch. Na pewno to beda mieli. Ja jakies 5 miesiecy temu kupowalem innym power supply ze switchem zmieniajacym napiecie od 3.5V do 12 V i wlasnie w RadioShack zaplacilem

$29.99.

Powodzenia zycze :)

jak toleruje oba napiecia i obie czestotliwosci to nie potrzebujesz zadnych transformatorow tylko przejsciowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko napiecie jest inne ale rowniez czestotliwosc

w Polsce masz od pewnego czasu 230V (dawniej 220V) i 50Hz

w USA jest 110V i 60Hz

Czestotliwosc ma znaczenie glownie w urzadzeniach z silnikami elektrycznymi. W wiekszosci urzadzen elektronicznych na wejsciu prad jest zmieniany na staly i jako taki zasila wszystkie podzespoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak toleruje oba napiecia i obie czestotliwosci to nie potrzebujesz zadnych transformatorow tylko przejsciowke.

Moze komus i taka informacja sie przyda. Do takiego trafo trzeba by miec jeszcze miec szuflade roznych koncowek.

Na szczescie producenci komorek dogadali sie co do jednolitego wejscia dla ladowarek, wszystkie nowe telefony bedzie mozna ladowac jedna ladowarka.

Mogliby sie wszyscy dogadac jakos bo teraz ruszajac w swiat trzeba zabierac osobna torbe z ladowarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...