Skocz do zawartości

Zwrot Podatku Z Usa Samodzielnie - Formularz 1040nr-ez I 8833


nira1

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

właśnie zabieram się sama za wypełnianie druczków w celu odzyskania podatku za 2008r. Mój dochód nie przekroczył 10000$ i byłam z programu W&T:) Oczywiście chciałabym odzyskać 100% federalnego i stanowego;] Mam pytania:

1. Czy dokumenty jakie muszę wypełnić to: 1040NR-EZ, formularz 8833 i W-2??

2. Co wpisać w formularzu 8833 w punkcie 5. Znalazłam na stronce www.job.2p.pl przykład, ale nie wiem, czy to jest właściwe uzasadnienie bo stronka była dawno nieaktualizowana. Co wpisać żeby odzyskać 100%??

3. Wysyłamy kopię W-2??

4. Na jaki adres wysłać??

5. Może jakiś wskazówki??

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Polecam strone www.turbotax.com.Na tej stronie bez problemu idzie się rozliczyć samemu.Po lewej stronie masz opcje free edition i właśnie tą opcją programu powinnaś się rozliczyć.Najlepsze jest to, że gdy rozliczysz się tym programem dostaje się 300$ dodatkowo za darmo.Podobno spowodowane jest to kryzysem w USA. Program ten krok po kroku opisuje co masz zrobić wiec nie ma tam nic skomplikowanego. Na koniec drukujesz tam jakiś formularz i razem z W-2 wysylasz do USA.Generalnie wszystko jest tam opisane wiec dasz sobie rade. Po wysłaniu dokumetów trwa to od 2-4 tygodni jak otrzymasz kaske z twojego podatku plus te 300$:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony typu turbotax.com przeznaczone są tylko dla rezydentów USA i nie obejmują formularzy dla nie-rezydentów (1040NR lub 1040NR-EZ), którymi są m.in. polscy studenci pracujący na Work and Travel. Są studenci, którzy rozliczają się w ten sposób, ale:

1. Prawdopodobnie formularze wypełnione w ten sposób zostaną automatycznie zaakceptowane a zwrot (często zawyżony, gdyż obywatelom przysługują wyższe odpisy) trafi na Twoje konto. Będzie to jednak wprowadzenie w błąd IRS i podczas kontroli (nawet kilka lat później) urząd może zażądać zwrotu wypłaconego zwrotu + odsetek + kary.

2. Jeśli kiedykolwiek w przyszłości zdecydujesz, że chcesz ubiegać się o pobyt stały w USA, to w pierwszej kolejności prześwietlone zostaną Twoje zeznania podatkowe, czyli pozwolenie masz od razu z głowy, a dodatkowo kwota odsetek za kilka lat może być powalająca.

Ja osobiście bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ... (często zawyżony, gdyż obywatelom przysługują wyższe odpisy) trafi na Twoje konto. Będzie to jednak wprowadzenie w błąd IRS i podczas kontroli (nawet kilka lat później) urząd może zażądać zwrotu wypłaconego zwrotu + odsetek + kary.

Wiesz jak ktos sobie tam na wlasna reke dodaje koszty przeprowadzek, leczenia, studiow to jest to spore naduzycie.

Wiekszosci ludziom na WAT przysluguje zwrot prawie 100% zaplaconego podatku, trzeba sie tylko o niego upomniec. Nawet jesli ktos uzyl zlego formularza a otrzymal zwrot, ktory mu przyslugiwal wedlug prawa, watpie zeby IRS robil mu z tego powodu problemy. Co innego jak ktos bawi sie w "tworcza ksiegowosc" i wyciaga od panstwa co mu sie nie nalezy: a nalezy sie np rezydentom itp.

- 300$ moze byc takim problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zukna i jak sobie poradziłaś z tym problemem ? :) bo jestem ciekaw / bo z tego co się dowiedziałem to trzeba wysłać 1040-X dodatkowo właściwy 1040NR(-EZ) i Czek (wg. instrukcji do 1040-X) czyli w polu Memo czeku trzeba wpisać SSN rok-podatkowy numer-poprawionego-formularza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...