Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Michigan mówisz....

MI jest dość duże :!:

Wszystko zależy gdzie jedziesz?

Być może mogę Ci podpowiedzieć od którego Towarzystwa trzeba trzymać się z daleka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede w okolicach Mackinac Island...

Nie wiem czy dobrze rozumieeem....?

W okolicy Mackinac Island jest tylko WODA :!:

Na Mackinac Island jest miasteczko-skansen turystyczny !

Gdzie w sezonie letnim jest tyle turystów, co w polskim Sopocie.

Aktualnie nie mieszkam w State of Michigan, ale mieszkałem tam baaardzo długo :wink: ( i żyje )

Czy możesz sprecyzować miejsce Twojego (planowanego) "postoju" i w jakich celach, tzn. "turystycznie" , czy W&T etc. ?

Jest w okolicy Mackinac Island ---> Mackinac City , Indian River (trochę polonii) lub (Upper Peninsula) > Marquette ( University of Michigan ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe....tak bede na internshipie w Mackinaw City. Jezeli tam byles to napisz mi jakies info, bede bardzo wdzieczny. Duzo tam w ogole jest ludzi? Mam tylko nadzieje ze lato to jest tam cieple....ale skoro jest to dosyc wysoko na polnocy to nastawiam sie na najgorsze. Miami to na pewno nie bedzie, ale zeby chociaz tak po 80F podchodzilo to bede szczesliwy:)

Bylem na stronce tego miasteczka, ale tam nie ma zbyt wiele szczegolow, same reklamy hoteli i jakies bzdety.

Z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mackinaw City.

Faktycznie trudno jest znalezć jakieś informacje o tym mieście....

Tak na prawdę , to nawet nie jest miasteczko, to jest Village, tylko nazwa jest City :!:

Zabudowa jest głównie parterowa i utrzymana z wyglądu jakby 200 lat temu.

Część domków jest o wiele młodsza, bo te stare już się rozpadły :wink:

Nowoczesny jest chiiiiba tylko jeden duży hotel "Holiday Inn", który jest jakąś mile na południe od Mackinac Bridge.

Poza tym jest wieeeele mniejszych moteli ....

Miasteczko jest nastawione głównie na turystów i ludzi związanych z pływaniem po wielkich jeziorach.

Samo miasteczko ma dziesięć ulic na krzyż i tyle...

Stałych mieszkańców około 700-800 osób :!:

Czyli wszyscy znają się na wzajem.....

Co do klimatu - klimat jest "umiarkowany" ( dookoła są wielkie jeziora )

Ludzie z dolnego Michigan śmieją się , że tam jest dwa miesiące lata, a później tylko ziiiiima :wink:

Tu możesz znaleść dane o temperaturach >>> http://www.city-data.com/city/Mackinaw-Cit...y-Michigan.html

Polskich ludzi, to raczej tam nie spotkasz,

chyba że jakichś samotników , którzy wynieśli się tam, aby być jak najdalej od dużych miast !

Wg. statystyk w 2000 roku, w Mackinaw City było 7.7 % osób pochodzenia polskie (od ilu pokoleń w US? Nie wiem)

Mieszkańców urodzonych w europie - 1.7% , czyli około 13 osób :!:

Jednakże przypuszczam, że są to niemcy lub irlandczycy !

Dużo Polaków jeździ tam w lato na wakacje :!:

Za to można spotkać niedobitki amerykańskich Indian.

Jedynym dużym plusem dla Ciebie będzie to, że mieszkając tylko wśród tubylców bardzo szybko i dobrze nauczysz się American English :wink:

Trochę fotek możesz obejżeć na >>> http://www.mackinawcity.com/gallery.phtml

Jaki jest plus tego miejsca ?

Czysto :!: Bezpiecznie :!: Kryminał = zero :!:

Jedyne wykroczenia , to Speeding lub złowienie zbyt dużej ilości ryb :!: (obowiązuje karta wędkarska = limit )

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania , to proszzzz :!:

Może w czymś pomogę !

A tak przy okazji.....

Czy masz już załatwiony transport do Mackinaw ?

Nawet nie wiem czym można tam dojechać oprócz prywatnego samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjezdzam  w maju...

To przynajmniej zaczynasz wizytę w najlepszej porze roku :wink:

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualną pogodę na tamtym terenie to >>> http://www.weather.com/outlook/driving/int...state/map/49701

Później w miejscu ENTER US ZIP wpisujesz 49701 i "GO" :!:

Korzystając z tej strony można sprawdzać pogodę na terenie całego US !

Trzeba znać jedynie kod pocztowy terenu który Cię interesuje ( tylko cyfry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Laurence a mozesz mi coś powiedzieć o Detroit, a dokładnieto bede w Hamtramck, ale to podoibno bardzo blisko. Bede tam mieszkała u wujka i naprawde nic niewiem o życiu tam, nikogo tam nie znam, niewiem jacy sa ludzie i wogóle boje sie ze mi sie nie spodoba, ze nie znajde pracy i ze bede cała zime zapłakana w domu siedziała :cry: Jak mozesz choc kilka słów napisac to by było miło :D

Pozdr!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...