Jump to content

Wiza Turystyczna A Rodzina Nielegalnie W Usa


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie czy lepiej zataić prawdę że mam kogoś w usa z rodziny nielegalnie czy powiedziec prawdę? Jestem uczniem szkoły sredniej i chcę odwiedzić rodzinę i nie wiem co wpisać we wniosku, czytałem wiele podobnych tematów i wywnioskowałem że ludzie piszący prawdę byli odsyłani z kwitkiem a konsul mówił że wize dostaną dopiero wtedy gdy dana osoba wróci do kraju. Chyba lepiej wpisać ze sie nie ma nikogo i jedzie się w celach turystycznych. Co sądzicie na ten temat??

Link to comment
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu mowil bym prawde.Jesli nawet otrzymasz wize to na lotnisku mozesz miec nieciekawe problemy.Mozesz tez dostac w konsulacie zakaz starania sie o wize (czy cos takiego).

Znam taki przypadek (moj kolega) staral sie o wize 4 raz.Jego ojciec caly czas byl w Stanach nielegalnie.Oklamal konsula ze jego ojciec pracuje w Niemczech itp. Otrzymal wize i udalo mu sie pojechac.Ale to sa zadkie przypadki ...

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z tobą że należy mowic prawdę, ale z jakiej racji miałby konsul mi dać wizę skoro jadę do rodziny ktora przebywa nielegalnie to skoro oni tam zostali to czemu ja bym miał nie zostać?? Wątpie aby konsul w tym przypadku mówiąc prawde dał mi wizę, chyba lepiej zaryzykować i skłamać że jade na wycieczke w nagrode za dobre wyniki w szkole a sponsorami są rodzice.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy siostra wyjechała do USA? Jeśli niedawno, będą ją mieli w systemie i kłamstwo może wyjść na jaw. Konsul zwyczajnie może zapytać kim jest dla ciebie ta pani i czemu nie wróciła z USA. I nici z wizy. Jeśli siostra wyjechała wiele lat temu, być moze nie mają jej w systemie. Wtedy rozważałabym pominięcie jej obecności w USA w formularzu. Niemniej jednak to ty będziesz ponosił konsekwencje ewentualnego przyłapania na kłamstwie, a to może zamknąć ci drogę do wyjazdu na zawsze, bo stracisz wiarygodność w oczach konsula.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...