Skocz do zawartości

Gc Interview - Jakie Dokumenty?


reena

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam parę pytań odnośnie przygotowania dokumentów do rozmowy z konsulem

Pomagałam rodzicom wypełnić formularz DS-230 i wysłałam wszystkie potrzebne dokumenty.

Teraz czekają oni tylko na termin rozmowy z konsulem.

I tu pojawia się problem, ja muszę wyjechać na dłużej, a czytałam w internecie, że na rozmowę należy zabrać wszystkie dokumenty i najlepiej mieć je skompletowane już wcześniej... co w praktyce oznacza że ja muszę przed wyjazdem sprawdzić czy mamy wszystkie dokumenty, żeby rodzice się nie stresowali, bo angielski znają słabo.

1. Czy rodzice powinni mieć kopie, lub odpisy wszystkich dokumentów? (czytałam że niby powinno się mieć kopie wszystkich dokumentów), czy mają też zabrać xera wysłanych formularzy DS-230?

2. Tata nie wysyłał zaświadczenia z wojska, nie upominali się też o ten dokument, czy mimo wszystko powinien zdobyć to zaświadczenie? ew. czy może to być xero z książeczki wojskowej? ... sory, ale jestem naprwadę zielona

3. Czy potrzebny jest wyciąg z konta bankowego, oraz zaświadczenie z pracy?

4. Czy powinni mieć jakieś kopie dokumentów, które wysyłał mój dziadek do USCIS lub NVC? (jest sponsorem rodziców)

5. - i ostatnie - Tata 20 lat temu pracował nielegalnie w USA (ma nawet kwity z opłat podatkowych), nigdy nie miał problemów z ponownym wjazdem do USA, nawet w tym roku, na formularzu również zaznaczyliśmy ten pobyt... no właśnie mam duże obawy czy konsul nie odmówi GC obojgu rodzicom w związku z tym faktem, mimo że było to dawno temu.

Wiem, że instrukcje przyjdą na pewno pocztą, ale wolałabym przed wyjazdem pomóc rodzicom skompletować przynajmniej te dokumenty, które mamy pod ręką, lub nie mamy wogóle być może.

Dziękuję z góry za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...