Skocz do zawartości

Wiza F-1


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczalem studia w USA rok temu zmieniajac status wizy z J-1 na F-1. Chce przyjechac do Polski w sierpniu. Problem w tym, ze nie mam w paszporcie wizy F-1. Chce zlozyc wniosek wizowy juz teraz,a moze uda mi sie miec interview w czasie kiedy bede w Polsce. Czy wniosek ten mam skladac jak kazdy inny czy jest jakas krotsza droga,z ktorej moglbym skorzystac uprzejmie prosze o jakakolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobic???Pojechac do Polski i tam aplikowac o wize F-1 mam I-20 i I-94 te papiery pozowla mi jakos szybciej to zalatwic czy musze zlozyc wszystkie dokumenty tak jakbym po raz pierwszy staral sie o wize? Naprawde tylko kilka dni zajmuje caly proces? moze sie cos zmienilo jak wyjezdzalem 2,5 roku temu to 3 miesiace wszystko trwalo...CHcialbym wiedziec jak sprawnie sie zabrac za temat poniewaz konsulat udostepnia tylko wizowy serwis informacyjny ktory nic nie wyjasnia:

-Co ma zrobic student ktory zmienil tylko statusu wizy z J-1 na F-1?? Nie bylem w Polsce od tego czasu nie wiem jak wyglada ten proces prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniales status w USA to tak jak pisal gal, raczej na nim spowrotem nie wjedziesz, pozostaje staranie sie o wize F-1. Pytanie teraz czy ja dostaniesz, bo ogolnie przedluzenia czy zmiany statusu nie sa zbyt dobrze widziane, czasem sa pozniej problemy z kolejnym wjazdem do USA. Ale to tez zalezy, mi sie na przyklad udalo. Bylam na J-1 rok, przedluzylam w USA na kolejny rok, wrocilam do Polski na tydzien, wlasciwie tylko po nowa wize i w okienku tylko o I-20 prosili, wiec jak widac jest to mozliwe. Nie wiem na ile czasu chcesz przyjechac do Polski, ale teraz czeka sie na spotkanie z konsulem 1-2 dni, zreszta nawet w sezonie nie powinno to byc wiele dluzej. Na wszelki wypadek sprawdzaj sobie co jakis czas tutaj: http://travel.state.gov/visa/temp/wait/tem...p;x=85&y=21. Jak jestes bardzo ograniczony czasem mozesz poprosic, zeby paszport (z wiza, oczywiscie jezeli ja dostaniesz) wydali Ci tego samego dnia. Generalnie umawiasz sie na spotkanie, wypelniasz formularze, przynosisz I-20, gwarancje finansowe, zwiazki z Polska i dobra wymowke, ze wrocisz do Polski i powinno byc ok, czyli ubiegasz sie o nowa wize na zasadach ogolnych. Oznacza to, ze nie masz zadnych preferencji z okazji tego, ze juz byles w USA, rozpoczales tam nauke etc. W takiej sytuacji tez zdarzaja sie odmowy, wiec rozwaz dobrze wszelkie za i przeciw. Ja uwinelam sie ze wszystkim w tydzien, lacznie z dostawa paszportu przez DHL, a nie odbiorem osobistym tego samego dnia, wiec znacznie krocej niz 3 miesiace. Niemniej jednak proponuje zostawic sobie ciut wiecej czasu, bo nie zawsze wszystko idzie gladko. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bylam w tej samej sytuacji co Ty, czyli zmienilam z J-1 na F-1. Jesli jestes w collegu, a nie w szkole jezykowej, to nie powinno byc zadnych problemow z dostaniej wizy.

Ja sama w tamtym roku po raz pierwszy od rozpoczecia studiow polecialam w wakacje do Polski i bez problemow dostalam wize studencka(tak jak i moje 2 kolezanki - przypadek? nie sadze)

Nic nie musisz zalatwiac naprzod, tylko miej pewnosc, ze podczas wizyty w konsulacie bedziesz miec ze soba wszystkie wymagane dokumenty.

Mnie konsul prosil o pokazanie wszystkich I-20(bo mialam ich ze 3, ze wzgledu na to, ze chodzilam do szkoly jezykowej przed pojsciem do collegu) oraz dokumentow z czasow kiedy bylam na J-1. Jezeli chodzi o sama wizyte w konsulacie, to zadnych "zwiazkow" z Polska udowadniac nie musialam. Nie pytal mnie takze o same studia. Pytal natomiast kto jest moim sponsorem i dlaczego akurat ta osoba mnie sponsoruje(moim sponsorem byla kuzynka oraz jej maz, takze wcisnelam mu bajke, ze oni nie maja wlasnych dzieci, ze jestem w USA pod ich "opieka" i dlatego postanowili mi pomoc w finansowaniu studiow)... Zapytal jeszcze gdzie mieszkam i ile place za czynsz. To wszystko, wiza zostala dostarczona do mnie po kilku dniach ;)

Pamietaj, zeby pojsc do international student office twojego collegu i zawiadomic ich, ze jedziesz do Polski i bedziesz staral sie o wize studencka. Powodzenia i glowa do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...