Skocz do zawartości

Międzynarodowe Prawo Jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Ja mialem polskie prawko i miedzynarodowe bedac w NJ.

Pamietam ze do wypozyczenia samochodu chcieli miedzynarodowe, natomiast jak rok pozniej wyrabialem sobie amerykanskie prawko to w MVC powidzieli mi ze wystarczy polskie ( wtedy juz europejskie ) bo miedzynarodowe wg nich (mowie tutaj o NJ nie wiem jak w innych stanach) jest wazne przez rok od wyrobienia ( nie wazne ze masz podane date waznosci prawka na 3 lata) wiec wg nich moje miedzynarodowe bylo juz nie wazne.

Kontakt z policja mialem ale to juz wtedy mialem prawko amerykanskie wiec tylko sprawdzili w bazie danych, w zwiazku z tym nie powiem Ci jak reaguja na polskie (europejskie czy tez juz nowe ale bez flagi EU) prawka.

Z tego co sie orientowalem - ale nie przytocze tu zadnych paragrafow na polskim prawku mozesz jezdzic do 3miesiecy albo nawet do pol roku. Musial bys to sprawdzic. Wg mnie nie bedzie problemow.

A mowienie o potrzebie wyrobienia prawka jesli jestes dluzej niz 30 dni mija sie z celem bo na wizie turystycznej nie wyrobisz prawka i koniec ;)

Mam nadzieje ze choc troche Ci to pomoglo.

p.s. opisujac absurdy prawka miedzynarodowego w Australii np mozesz jezdzic na polskim i paszporcie ale jak chcesz wyrobic prawko australijskie - to miedzynarodowe (jako dokument potwierdzajacy) nie jest wazne wg nich i musisz tlumaczyc prawko we wskazanej agencji.... mowa o stanie NSW nie wiem jak w innych

Pozdro

Presses

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koszty wyrobienia miedzynarodowego prawa jazdy nie ulegly zmianie: 25zl +zdjecie. Czas oczekiwania bardzo krotki bo jak zaniesie sie dokumenty rano to popoludniu juz jest. Szybko, bo wydaje to urzad komunikacji w odpowiednim powiecie. Wszystko zalezy od zlozonej liczby wnioskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...