Skocz do zawartości

Międzynarodowe Prawo Jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

mam pytanie czy polskie prawo jazdy jest honorowane w usa? W lipcu wyjeżdżam do usa na wizie turystycznej.

w internecie przeczytałem coś takiego

"TRZEBA mieć międzynarodowe prawo jazdy. Należy je wyrobić u siebie w kraju, przed przyjazdem do USA. www.usa.gov. Do kierowania autem uprawnia, oczywiście, polskie prawo jazdy. Międzynarodowe - służy jako jego oficjalne tłumaczenie na język angielski."

czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

międzynarodowe prawo jazdy wyrabiałam w 2007r. i wtedy koszt wynosił 25 zł + 1 szt. zdjęcia - trochę czasu już minęło, więc może i koszty poszły w górę ??!

a odpowiadając dalej na pytania to : jest to książeczka (trochę nie praktyczna wielkość!!!) składa się z ośmiu stron.

Idż do najbliższego Wydziału Komunikacji, wypisz druczek, dodaj zdjęcie, opłać i za niecałe 7 dni będziesz mieć papierek w ręce ;))) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uscislajac: nie trzeba miec miedzynarodowego, wystarczy polskie prawko wraz z amerykanska wiza w paszporcie, ale o ten dokument rzadko kiedy pytaja

zgodnie z prawem aby prowadzic samochod w usa powinno sie miec miedzynarodowe prawo jazdy + polskie prawo jazdy do wgladu. W praktyce wszystko zalezy od osoby ktora cie zatrzyma, moga poprosic o miedzynarodowke i jak nie bedziesz miec to ci wlepia mandat za brak waznego prawka, o ile sie nie myle ( w zaleznosci od stanu) oplata okolo 25-30$, takze moga poprosic o paszport, choc jednak nie zdaza sie to czesto. Moga zadac pelno pytan typu skad jestes , na ile przyjechalas, poniewaz w niektorych stanach jest obowiazek wyrobienia stanowego prawka jesli pobyt jest dluzszy niz 30 dni ale tak z doswiadczenia pamietam ze nikt wasciwie nie wiedzial ( policja) jak wyglada polskie miedzynarodowe prawko, a nawet czasem ogladac nie chcieli ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z prawem (...)

niech ktos obeznany napisze - ja takiego prawa nie znam, co nie znaczy ze go nie ma, ale jeszcze nikomu z moich znajomych nie zdarzylo sie, zeby mial problem z polskim prawkiem (a sa na tyle leniwi, ze na pewno nie maja ekstra wkladki miedzynarodowej)

PS. rozmawiamy caly czas o pobycie na wizie turystycznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wyrobić na wyjazd takie prawo jazdy. Koszt niewielki 20,50zł w stosunki do biletu. Ważne 3 lata. Wolę wyrobić niż się tłumaczyć.

Dla ciekawości nie w wszystkich krajach UE jest honorowane nasze np. Grecja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...