Skocz do zawartości

10 Najladniejszych Miejsc Na Zachodzie Usa


johnny21

Rekomendowane odpowiedzi

Ogladalem na Travel Channel bardzo pieknie nakrecony dokument - "Top 10 Wonders of the West". Mysle ze na pewno kogos to zainteresuje. Wedlug mojego gustu podziemna jaskinia z nr 7 jest absolutnie niesamowita.

10. Death Valley, CA

9. Columbia River Gorge, OR

8. Arches National Park, UT

7. Carlsbad Caverns, NM

6. Channel Islands National Park, CA

5. Mount Hood, OR

4. Redwoods National Park, CA

3. Yosemite National Park, CA

2. Yellowstone National Park, WY

1. Grand Canyon, AR

http://www.travelchannel.com/Travel_Ideas/...tTravelIdeasFmt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto ogladam travel channel to jeden z moich najleszych kanalow i widzialem top 10 wonders of the west kilka razy i chetnie ogladam naokraglo za kazdym razem kiedy leci w tv

niezla lista podrozy na wakacje

jak narazie zaliczylem

2. Yellowstone National Park

7. Carlsbed Caverns

No Carlsbed Caverns rzeczywiscie jest warte uwagi, osobiscie nie jestem wielkim fanem jaskin ale tam mi sie naprawde podobalo, schodzimy w dol pod ziemie gdzies rowne wysokosci 75 pietrowego wiezowca - wypas

Zreszta wlasnie wrocilem z Nowego Meksyku w kwietniu i musze powiedziec ze White Sands pustynia tez jest warta uwagi

a poza tym Grand Teton National Park, co prawda nie ma go na liscie top 10 ale rowniez jest spektakularny, warto zajrzec, polaczony z Yellowstone od poludnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z tej listy udalo sie zobaczyc:

8. Arches National Park, UT

3. Yosemite National Park, CA

2. Yellowstone National Park, WY

1. Grand Canyon, AZ

a do miejsc ktore warto zobaczyc w tamtych rejonach dodalbym jeszcze Sequoia National Park, CA.

A tak przy okazji czy wie ktos czy mozna gdzies sciagnac w internecie ten dokument "Top 10 Wonders of the West" ?

W TV nie mialem okazji go ogladnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale się zdziwiłam, na tej liście znajdują się miejsca o których nigdy wcześniej nie słyszałam (np. Carlsbad Caverns) ale moim zdaniem brakuje takich "pewniaków" jak, Antelope Canyon,Vermilion Cliffs, Bryce czy Havasu Falls (chociaż te ostatnie można zaliczyć do GC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nikt nie wspomnial jeszcze o Colorado a przeciez to w zasadzie najpiekniejszy stan

napewno warto zobaczyc

Canon City - Royal George Canyon

Rocky Mountain National Park (Estes Park)

Aspen

Summit County - Breckenridge, Frisco, Dillon, Keystone

a potem jeszcze South Dakota:

Mount Rushmore

Needls Hwy

Keystone

Deadwood

Hill City

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...