Skocz do zawartości

O Wizę W Szkocji.


filwar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
filwar przeczytaj dobrze ten watek co Ci podala Joanna i bedziesz wiedziec jak jest w UK jak sie idzie po wize.

Ja również mam podobny problem. Pracuję we Włoszech od roku, często przyjeżdżam do Polski i buduję dom w Polsce. Chciałabym wyjechać na wakacje do USA pozwiedzać. Podróż i pobyt opłaciłabym samodzielnie, a zatrzymałabym się u polskiego małżeństwa, którzy są znajomymi mojego znajomego. Chciałabym się starać, ale boję się trochę czy nie mam zbyt słabych więzi zarówno z Polską, jaki i z Włochami. Może mi ktoś doradzi, czy warto podjąć to wyzwanie?

Dwa lata temu też starałam się o wizę turystyczno-biznesową. Chciałam wyjechać do mojego chłopaka, obywatela USA i pomóc mu w sprawach kontaktów jego firmy z polskimi kontrahentami. Tak więc konsul dowiedział się, że mam bliską osobę w USA, pomimo, ze nie mam tam żadnej rodziny. Tak więc nie wiem czy starać się po raz drugi. Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz legalnie we Wloszech,masz cos tam jak dom-mieszkanie ?masz tam adres zamieszkania,umiesz j.wloski czy tez angielski?

jesli tak to staraj sie tam o wize i moze ja dostaniesz lub tez w Polsce

widzisz moglas nie dostac wizy na tego chlopaka,Konsul nie byl przekonany do tego ze wrocisz i na to zwroc uwage jak bedziesz isc po wize bo mozesz jechac do znajomych ale co innego miec na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiem jak wybrnac z tego, ze kiedys chcialam jechac do chlopaka. Ta sprawa ciagle wraca. Konsul moze tak pomyslec i tego sie wlasnie obawiam. zwlasza, ze to ten sam stan w USA.

Poza tym wolalabym sie starac o wize w Polsce, poniewaz z Wlochami pomimo, ze tam pracuje nie laczy mnie wiele. Nie mam tam mieszkania a pracuje poprzez polskie biuro i caly czas przebywam z Polakami. Do Polski przyjezdzam co 2 miesiace na 2 tygodnie. W Polsce chodze tez do szkoly jezykowej, w ktorej ucze sie jezyka wloskiego. To tak w skrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz leciec do tego samego stanu ale jak wyjdzie ze Ci znajomi sa jacys tacy na papierze lub tez mowisz znajomi a masz na mysli swojego chlopaka to nic z tego moze nie wyjsc

masz jakies zaswiadczenia ze tam robisz legalnie bo mozesz byc poproszona o pokaznie lub tez nie i warto takie cos miec ze soba na rozmowie

wazne tez jest to na ile chcesz leciec ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze podac adres chlopaka , chociaz jest to dawna historia, a my nadal przyjaznimy sie. Tylko jak to przekazac konsulowi, ze ja chce pojechac tylko na wakacje. Tu mam prace, buduje dom w Polsce i w Polsce zamierzam mieszkac. Mam tez w planie zrobienie studiow dwuletnich magisterskich.

ale boje sie , ze przez te historie z chlopakiem trudno bedzie mi uzyskac wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz leciec do tego samego stanu ale jak wyjdzie ze Ci znajomi sa jacys tacy na papierze lub tez mowisz znajomi a masz na mysli swojego chlopaka to nic z tego moze nie wyjsc

masz jakies zaswiadczenia ze tam robisz legalnie bo mozesz byc poproszona o pokaznie lub tez nie i warto takie cos miec ze soba na rozmowie

wazne tez jest to na ile chcesz leciec ..

znajomi sa realni i mialam z nimi pewien kontakt.

praca jest jak najbardziej legalna. Moge przedstawic wszelkie papiery i rachunki bankowe w Polsce i we Wloszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co kiedys podawalas,co mowilas i co zostalo zanotowane oraz jaka teraz jestes ..bo czasami ludzie sie zmieniaja i da sie pewne sprawy pokazac lub tez nie ..i tez zalezy na kogos trafisz

I teraz jak jestes przygotowana na rozmowe,masz odpowiednie argumenty ale slowne ze lecisz turystycznie to lec

pamietaj masz byc przekonywujaca ale na sile niczego nie rob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest wiazace lub tez nie to zalezy od Ciebie jak cos powiesz oraz od osoby ktora to bedzie sluchac tzn Konsula

i czesc kobiet-dziewczyn dostaje tak wizy a nie ktore znow nie bo widac nadal ze chca pojechac na wizie turystycznej i tam beda legalizowac pobyt ...

Nie musisz miec rodziny,przyjaciol ani znajomych aby tam poleciec i zwiedzac..mozesz sama leciec i sama zwiedzac USA

czasami taka rodzina nie zbyt dobrze jest widziana poniewaz pomoze w dostaniu pracy,pomoze moze zostac itd chociaz tutaj nie ma nic pewnego ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...