Skocz do zawartości

wiza


Rekomendowane odpowiedzi

hej mam pytanie

ile czasu jest wazna wiza?to znaczy w jakim okresie od momentu jej otrzymania trzeba ewakuowac sie do USA?

chodzi mi o wize turystyczna, taka jaka uzyskuje sie w ambasadzie jak chce sie kogos odwiedzic w stanach

oraz taka na internship

dzieki

karola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie

ile czasu jest wazna wiza?to zanczy w jakim okresie od momentu jej otrzymania trzeba ewakuowac sie do USA?

chodzi mi o wize turystyczna, taka jaka uzyskuje sie w ambasadzie jak chce sie kogos odwiedzic w stanach

oraz taka na internship

karola

Wizę wystawia Ci urzędnik na lotnisku w USA. To co zostaje Ci wbite do paszportu w polskiej ambasadzie jest tylko promesą wizową.

Ważna tyle czasu na ile została wystawiona. Nie dłużej.!

Nie ma tu znaczenia czy chodzi o wizę turystyczna czy o J1 (internship).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie

ile czasu jest wazna wiza?to znaczy w jakim okresie od momentu jej otrzymania trzeba ewakuowac sie do USA?

chodzi mi o wize turystyczna, taka jaka uzyskuje sie w ambasadzie jak chce sie kogos odwiedzic w stanach

oraz taka na internship

Mozesz wyjechac do Stanow nawet ostatniego dnia waznosci promesy wizowej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wiz.. mam takie pytanko..pewnie tendencyjne ..ale.. no cóż.."wynikające z niewiedzy"....

W wakacje wyjeżdżam na W&T chciałbym aby moja siostra mnie tam odwiedziła. (4 tygodnie)

Dodam, że jest studentką na piątym roku, ale że studia zaczęła w lutym, to zostanie jej jeszcze jeden semestr nauki. Poza tym jest zatrudniona do końca 2006r na umowie o pracę i dwa lata temu była na W&T i nic nie przeskrobała.

Nie pytam oczywiście o szanse bo wiem 50/50 :lol:

Ale czy w związku z tym - co lepiej powiedzieć konsulowi?

Że jedzie na wakacje, czy że jedzie odwiedzić siostrę na W&T?

Bo przecież oni będą mieli zanotowane w tych swoich systemach, że ja jadę na W&T...

Oraz drugie pytanie jak uważacie..? Lepiej żeby składała wniosek o wizę po tym jak ja już dostanę swoją, czy przed?

A może to nie ma żadnego wpływu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...