Skocz do zawartości

Internship-zatrudnienie u pracodawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, szukam i szukam na forum, ale nie znalazlam jeszcze odpowiedzi na nurtujace mnie od jakiegos czasu pytanie. Otoz przebywam juz od paru miesiecy na internshipie w duzej firmie. Wize J1 mam na poltora roku, i DOES NOT apply w paszporcie. Podejrzewam, ze pracodawca moze mi zaproponowac prace w firmie po zakonczeniu programu (a jak nie to go jakos bede starala sie do tego przekonac :lol: )

Z tego co sie orientuje bylaby to wiec zmiana J1 na H1B. W zwiazku z tym chodzi mi o wszelkie informacje na temat tego jak taka procedura wyglada, jednym slowem co krok po kroku bedzie musial zrobic pracodawca? Ile to go bedzie kosztowalo (pracuja u nas rowniez prawnicy, moze oni pomoga) I jak dlugo trwa zalatwianie takich formalnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje bylaby to wiec zmiana J1 na H1B. W zwiazku z tym chodzi mi o wszelkie informacje na temat tego jak taka procedura wyglada, jednym slowem co krok po kroku bedzie musial zrobic pracodawca? Ile to go bedzie kosztowalo (pracuja u nas rowniez prawnicy, moze oni pomoga) I jak dlugo trwa zalatwianie takich formalnosci?

Chyba nic nie powie Ci wiecej od przeczytania oficjalnych informacji na stronie: http://uscis.gov/graphics/howdoi/h1b.htm :lol:

oraz:

http://uscis.gov/lpBin/lpext.dll/inserts/s...b-8cfrsec2142h4 ...

Moze byc ciezko, bo co roku limit przyznawanych wiz konczy sie bardzo szybko, zdaje sie, ze w tym roku podatkowym chyba nawet nie zaczal sie, a juz skonczyl, poniewaz bylo mnostwo zaleglych petycji z roku poprzedniego.

Jesli macie dobrych prawnikow, to powinni tez wiedziec dokladnie dokad sie udac i musza trzymac reke na pulsie, bo skladanie aplikacji juz sie niedlugo zaczyna. Choc mniemam, iz Ciebie to interesuje dopiero w perspektywie ponad roku.

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Widze, ze ciezko bedzie... Na to wyglada, ze juz zaraz teraz taka procedure musialaby firma dla mnie rozpoczac :lol: Nic tylko sie hajtac z tubylcem :lol:

Moze ktos ma takie doswiadczenie i wie jak to jest w praktyce (sponsorowanie H1B, nie hajtanie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...