Skocz do zawartości

Ewaluacja Dyplomow


ole100

Rekomendowane odpowiedzi

yyy to nie do końca tak działa. w wielu przypadkach PhD można zacząć robić od razu po bachelor (nie potrzeba MS ani zadnych doctorate). u mnie jest taka róznica ze Ci z BS muszą o rok dłuzej chodzic na zajecia- tj 3 lata, a ja po MS wystrczy ze sie 2 lata pomecze ;)

Ja mam znajoma ktora zrobila PHD po Bachelors. Masters I Phd sa dwa inne wydzialy, nie trzeba miec Masters zeby isc na PHD bo Bacholers jest dyplom durgiego stopnia.

1.Associates

2.Bacholers

3. PHD lub Masters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ale niektóre programy robią coś takiego jak połączene PhD i Masters tj jak masz tylko BA to czasami najpirew kaza ci jedkan zrobic MA zanim dostaniesz PhD ale to jest w takim łączonym programie wiec trwa duzo szybciej. u mnie np tak nie trzeba ipodobnie jak twoja znajoma studenci po BA moga robic od razu PhD. to po prostu zalezy od uczelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zataczamy kolko:) Sprobuje wyslowic sie jasniej. Ja nie upieram sie ze po bachelor nie mozna zrobic PhD. Napisalem ze po bachelors mozna zrobic studia doctorate. Doctorate oznacza PhD ale nie zawsze bedziesz mial/miala PhD przed nazwiskiem. The Doctor of Medicine ma (MD), the Juris Doctor (JD), the Doctor of Philosophy (Ph.D.). Zeby np.Doktor medycyny mogl poslugiwac sie Ph.D. przed nazwiskiem musi sie naprawde duzo jeszcze naukowo udowodnic zeby otrzymac ten tytul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Skorzystalam z WES i sprawa poszla bardzo sprawnie:

- osobiscie przeslalam do WES: kopie dyplomow licencjata i magistra (wersja polska i angielska)

- uczelnie przeslaly: transkrypt przedmiotow i ocen + formularz (ten ze strony WES)

WES przygotowal raporty: dodatkowa oplata jesli:

- chcecie aby WES przeslal do uczelni w USA bezposrednio raport

- chcecie aby WES przeslal do Was raport w opieczetowanej kopercie, ktora mozna pozniej zaniesc na uczelnie

- itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem pierwszy raz na forum i proszę o odpowiedż...

Dzwoniłam dzisiaj na moją uczelnię i odrazu pojawiły sie kłopoty. Oczywiście pani z dziekanatu poinformowała mnie że Ona nie podpisze się na żadnym dokumencie który jest napisany po angielsku. Wszystko wypełniaja po polsku.

W WES potrzebują żeby odpowiednia osoba z uczelni wypełniła Transcript Request na druku po angielsku, ale Ona odmówiła.Tłumaczyłam jej że jej wszystko przetłumaczę że bedzie wiedziała co tam jest napisane, lecz to nic nie dało. Wymyśliłam że osoba , która będzie mi to załatwiała pójdzie do tłumacza i przetłumaczy tą formę na język polski ona to wypełni a pózniej tłumacz przysiegły to przetłumaczy na jezyk angielski. Jedynie na takie rozwiazanie się zgodziła a ja wpadłam bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

1) Czy mogę tak zrobić, czy WES mi to zaakceptuje?

2) Czy na uczelni maja prawo mi odmówic wypełnienia na oryginale w języku angielskim Transcript Request?

3) Skończyłam studia w 2003 roku, wiem że do 2005 roku nie wydają suplementów, Czy mam wogóle szanse że WES zaakceptuje mi studia jak będę to miała wypelnione w inny sposób przez uczelnię?

Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego jeżeli ktoś ukończył studia do 2005 roku nie może mieć wydanych suplementów!!!. Jest to bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe!!

Byłabym wdzięczna bardzo za odpowiedż lub za jakąś poradę bo kompletnie nie wiem co mam teraz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za uczelnia że robi takie problemy? Tam gdzie ja studiuję można dostać po angielsku transcript of records, dyplom, odpis, suplement dyplomu i potwierdzenie o studiowaniu bez żadnych problemów, takie dokumenty sąw standardzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...