Skocz do zawartości

Osoba Rozliczająca Podatek A Konsekwencje...


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. na wstępie napisze ze sytuacja jest czystko hipotetyczna. Mam pytanie odnośnie rozliczenia rocznego w USA. Wiadomo dostaję od pracodawcy W2 i ide sobie do jakiegos biura ktore rozlicza podatki. I teraz rodzi sie pytanie, co jesli nic nie zataiłem przed osobą ktorej zlecam rozliczenie mnie, i jesli ta osoba popełni błąd w rozliczeniu??? Kto ponosi konsekwencje takiego czegoś. Ja czy osoba ktorej zleciłem rozlicznie. Ostatnio dyskutowalismy ze znajomymi o tym i zdania były podzielone wiec chciałem się upewnić jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od biura, wiekszosc pomaga Ci wypelnic dokumenty rozliczeniowe a koniec koncow i tak podpisujesz sie Ty pod nimi, ewentualna odpowiedzialnosc spadnie zatem na Ciebie

chcesz sie rozliczyc za parce na WAT czy poprostu mieszkasz w USA i chcesz sie rozliczyc?

pierwsza mozliwosc jest o tyle moim zdaniem prostsza, ze latwo wyliczyc ile zwrotu podatku sie nalezy i czy sie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe nie, tak jak napisałem sytuacj jest czysto hipotetyczna. Ostatnio prowadzilismy w gronie dyskusje na ten temat dlatego bylem ciekawy jak to wyglada. Wlasnie tez tak tak obstawialem ze to ja pod wszystkim sie podpisuje wiec to moje podatki w zwiazku z czym moja odpowiedzialność. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. na wstępie napisze ze sytuacja jest czystko hipotetyczna. Mam pytanie odnośnie rozliczenia rocznego w USA. Wiadomo dostaję od pracodawcy W2 i ide sobie do jakiegos biura ktore rozlicza podatki. I teraz rodzi sie pytanie, co jesli nic nie zataiłem przed osobą ktorej zlecam rozlicznie mnie, i jesli ta osoba popełni błąd w rozliczeniu??? Kto ponosi konsekwencje takiego czegoś. Ja czy osoba ktorej zleciłem rozlicznie. Ostatnio dyskutowalismy ze znajomymi o tym i zdania były podzielone wiec chciałem się upewnić jak to jest.

TY.

Jedynie jak wykupisz od nich jakies ubezpieczenie na wypadek pomylek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...