Jump to content

Osoba Rozliczająca Podatek A Konsekwencje...


kopan

Recommended Posts

Witam. na wstępie napisze ze sytuacja jest czystko hipotetyczna. Mam pytanie odnośnie rozliczenia rocznego w USA. Wiadomo dostaję od pracodawcy W2 i ide sobie do jakiegos biura ktore rozlicza podatki. I teraz rodzi sie pytanie, co jesli nic nie zataiłem przed osobą ktorej zlecam rozliczenie mnie, i jesli ta osoba popełni błąd w rozliczeniu??? Kto ponosi konsekwencje takiego czegoś. Ja czy osoba ktorej zleciłem rozlicznie. Ostatnio dyskutowalismy ze znajomymi o tym i zdania były podzielone wiec chciałem się upewnić jak to jest.

Link to comment
Share on other sites

to zalezy od biura, wiekszosc pomaga Ci wypelnic dokumenty rozliczeniowe a koniec koncow i tak podpisujesz sie Ty pod nimi, ewentualna odpowiedzialnosc spadnie zatem na Ciebie

chcesz sie rozliczyc za parce na WAT czy poprostu mieszkasz w USA i chcesz sie rozliczyc?

pierwsza mozliwosc jest o tyle moim zdaniem prostsza, ze latwo wyliczyc ile zwrotu podatku sie nalezy i czy sie nalezy

Link to comment
Share on other sites

NIe nie, tak jak napisałem sytuacj jest czysto hipotetyczna. Ostatnio prowadzilismy w gronie dyskusje na ten temat dlatego bylem ciekawy jak to wyglada. Wlasnie tez tak tak obstawialem ze to ja pod wszystkim sie podpisuje wiec to moje podatki w zwiazku z czym moja odpowiedzialność. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam. na wstępie napisze ze sytuacja jest czystko hipotetyczna. Mam pytanie odnośnie rozliczenia rocznego w USA. Wiadomo dostaję od pracodawcy W2 i ide sobie do jakiegos biura ktore rozlicza podatki. I teraz rodzi sie pytanie, co jesli nic nie zataiłem przed osobą ktorej zlecam rozlicznie mnie, i jesli ta osoba popełni błąd w rozliczeniu??? Kto ponosi konsekwencje takiego czegoś. Ja czy osoba ktorej zleciłem rozlicznie. Ostatnio dyskutowalismy ze znajomymi o tym i zdania były podzielone wiec chciałem się upewnić jak to jest.

TY.

Jedynie jak wykupisz od nich jakies ubezpieczenie na wypadek pomylek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...