Skocz do zawartości

COCTAIL SERVER-dobra praca czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

W Nevadzie musialam miec cos takiego jak karta szeryfa, koszt kilka lat temu- 2003 rok, to 25 $. Wyrabia sie to jak sama nazwa wskazuje w biurze szeryfa. Ta karta byla wymagana w pracy, gdy pracowalam jako coctail server jak i rowniez food server.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do barbacka - generalnie polega na przynoszeniu czystych szklanek etc z kuchni, pomaganiu w ogolnym tego slowa znaczeniu na barze. czasem pewnie barman da ci zrobic jakiegos drina, pogadasz sobie z klientami... zazwyczaj musisz liczyc na dorby dzien barmana zeby ci odpalil w miare niezla kase.

a co do licencji - mozna zostac barmanem bez licencji barmanskiej. na pewno jednak musisz sobie wyrobic licencje na sprzedaz alku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca barbacka jest bardz dobrze platna jak porównywać inne prace z kasyn, ja bym na twoim miejscu aplikował na nią (na swoim też gybym wcześniej wiedział o niej :) )jak jest duży ruch sam robisz drinki tak samo jak barman,a napiwki masz od niego i serwerek ktore obslugujesz.

Jesli chodzi o licencje barmana to napeno jest wymagana jesli chcialys nim zostac,w CT kosztuje 450 dolcow za 30 godz szkoly,ale mysle że warto sam mam zamiar ją zrobić.

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mam pytanko do byłych coctail serverów:

- czy buty to muszą być jakieś specjalne na obcasikach?jakie najlepiej kupic zeby byłu dobre?

:)macie jakies konkretne wskazówki?

- czy ze średnim angielskim dam sobie rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...