Jump to content

Prawo Jazdy Illinois


drako87

Recommended Posts

Witam, szukałem dosyć długo na forum i nie znalazłem więc zakładam topic.

Czy w Illinois sprawdzaja w jakiś sposób status imigracyjny podczas wyrabiania DL? tzn. czytałem na stronie stanu a dokładnie tutaj

i nie pisze nic o statusie, więc byłbym wdzięczny jak ktoś by mi napisał jak to jest w praktyce. Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 21
  • Created
  • Last Reply

Tutaj masz swoja odpowiedz:

Acceptable Identification (photocopies not acceptable)

In an effort to prevent fraud and protect the identities of driver’s license and state ID card holders, the Office of the Secretary of State verifies Social Security numbers with the Social Security Administration (SSA). Online verification of name, date of birth and Social Security number is required before issuance of new and renewed driver’s licenses or ID cards. Renewal notices will indicate the need to bring additional forms of identification to complete verification of this information if the record has not already been verified with the SSA.

Nie sprawdzaja bezpsorednio, ale sprawdzaja Social security number. Musisz byc legalnie, zeby legalny miec.

Link to comment
Share on other sites

tzn. SSN mam legalny będąc na W&T wyrobiłem chodzi mi o to czy oni jedynie sprawdzają czy numer jest prawdziwy czy także status imigracyjny (bo że tak powiem wiza mi wygasła)

dlatego chciałbym też żeby ktoś kto to w praktyce robił sie wypowiedział

Link to comment
Share on other sites

(widziałem gdzieś kiedyś że ktoś pisał o podrabianiu kart SSN i nie są w stanie odróżnić od oryginału więc jakby tak mieć karte bez tego napisu?)

niewiem wlasnie jak to jest bo na stronie internetowej illinois nie ma ani słowa ze trzeba wziąć paszport z wizą =\ więc nie wiem czy warto próbować(chyba mnie nie aresztują czy coś jak nie wezme paszportu?) czy załatwiać przez washington po dużych kosztach =\

btw. ktoś wie gdzie jeszcze można wyrobić bez wizy?

Link to comment
Share on other sites

Ja odnawialem prawko w tym roku bo mi sie skonczylo, co prawda nie w illinois ale ten sam proces. Wklepuja twoj numer w baze danych i 5 sekund pozniej widza wszsytko na monitorze. Z tego co pamietam musialem im pokazac zielona karte. Swistek mozesz sobie podrobic, ale dzisiaj ze wszstkim na compie musialbys podrobic tez baze danych w ktorej ten numer jest, inaczej kicha.

Link to comment
Share on other sites

no i tu właśnie mówisz że nie wyrabiałeś w illinois ( a z tego co sie orientuje po godzinach szukania w internecie w illinois i washington nie trzeba w zaden sposob udowadniać że jest sie legalnie)

widzę że jednak będe musiał w najblizszych tygodniach się wybrać i sprawdzić na własnej skórze

niewiadomą jest jednak dla mnie to czy jak oni wklepią SSN w komputer czy pokazuje im sie że jestem nielegalnie czy coś

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...