Jump to content

Studia W Polsce A Póżniej Praca W Usa?


Recommended Posts

Mam Parę Pytań:

1.Czy po skończeniu Uniwersytetu Ekonomicznego specjalność Bankowość (Magister) znajomość j.angielskiego.Można znaleźć pracę w USA w banku jakie są szanse na zdobycie takiej pracy??????.. i jakie są stawki za godzinę?????

2.I na jakiej zasadzie wyjechać bo gdyby mi się udało wygrać Zieloną Kartę za parę lat to bym wyjechał na Tą Kartę ale gdyby mi się nie udało to co mam robić na jaką wizę wyjechać bo chciałbym tam już na stałe zostać w USA. I jak można dostać obywatelstwo USA?????????

Dziękuję i czekam na odpowiedzi!!!!

Link to comment
Share on other sites

Rozpoznawalność żadna, oni często nawet nie wiedzą iż Polska istnieje, by pracować w zawodzie bankowca albo należy mieć bardzo dużą siłe przebicia (pokazać iż jest się dobrym) albo jednak uzupełnić wykształcenie o dyplom amerykański (kurs, szkolenie, studia).

Zresztą tak samo w Polece nie wyobrażam sobie by ktoś np z Kamerunu z kameruńskim dyplomem był przyjęty do polskiego banku i zajmował się analizą kredytową dla kilientów indywidualnych. Chyba że ten Kameruńczyk byłby naprawdę dobry lub posiadał polskie przygotowanie do takiego zawodu (polski dyplom, może jakieś polskie kursy...).

Zresztą USA to mekka szkół związanych z bankowością czy biznesem, wszystko zależy co chciałbyś robić w tym banku.

Co do CFA to jest właśnie taka międzynarodowa przepustka i swiadczaczy o wysokim poziomie kwalifikacji zawodowych z zakresu zarzadzania inwestycjami.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...