Skocz do zawartości

Cpa


bigguy

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos polecic kursy CPA (Certified Public Accountant) - chodzi mi oczywiscie o przygotowanie do egzaminu w stanie illinois, jakies szkoly warte uwagi, czy moze jakies kursy online

jesli ktos juz jest CPA to chetnie bym sie podpytal o kilka spraw tez, wiec jak co to prosze o odzew tu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez przegladalem Beckera i wydaje mi sie warty uwagi

tez wiem ze musze sie zakwalifikowac w ogole zeby byc dopuszczonym do egzaminu CPA

musze miec 150 punktow kredytowych ze studiow, jak narazie mam 120 za Bachelor z Polski, ktory zreszta mi uznali tu w stanach i mam na to dokument, studiowalem rowniez rok

na studiach magisterskich na Universytecie Lodzkim i teraz jestem w trakcie zalatwiania wszystkich transkryptow z UL bo to powinno mi dac jakies kolejne 40 punktow i wtedy bym sie spoko zakwalifikowal

a tak w ogole to co to jest CFA??? jakis Certified Financial Analyst czy cos w tym stylu?????

powiedz cos wiecej o tym, jakies wymogi itd no i czy ewentualnie bys polecil CFA zamiast CPA???

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole to co to jest CFA??? jakis Certified Financial Analyst czy cos w tym stylu?????

powiedz cos wiecej o tym, jakies wymogi itd no i czy ewentualnie bys polecil CFA zamiast CPA???

Chartered Financial Analyst czyli analityk/doradca finansowy

wymagaja bachelor degree lub quivalent, 4 lat doswiadczenia w inwestycjach, 2 referencji, 3 mega egzaminy

jest tyle samo studiowania co CPA a moze i wiecej, duzo metematyki , statystyki, troche ksiegowosci no i cala magia finansow ;)

zalezy co lubisz i gdzie chesz pracowac, po CPA masz duzo mozliwosci, po CFA to juz tylko banki

CPA to glownie zakowanie, na CFA masz zadania i duzo logicznego myslenia i pamieciowka tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli CFA i CPA sa mniej wiecej podobne

po CPA z tego co sie orientuje to tez mozna jako analityk finansowy robic

mnie interesuje najbardziej praca jako auditor bankowy

choc rowniez ksiegowosc i finanse ogolnie, jako doradca finansowy tez ale ja glownie chce uciec z wszelkiego rodzaju customer service, mam naprade dosyc uzerania sie z ludzmi

wolalbym po prostu jakos robote papierkowa, wlasnie ksiegosoc, rozliczenia podatkowe, bank auditor, a inwestycje to juz tylko i wylacznie dla siebie i na wlasna reke

no i wiec dobrze ze mam bachelor deegre z Polski tutaj zaakceptowany przez WES i ten jeden rok magisterskich tez wiec teraz tylko sciagnac te wszystkie papierki a potem to juz pozostaje nauka i nauka do egzaminow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...