Skocz do zawartości

Nowy Jork !


juha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy mozecie powiedziec mi jak sie poruszac po Nowym Jorku! I gdzie mozna tanio przenocowac!

Chce spedzic 3 dni, troche powluczyc sie po miescie i swiedzic kilka dobrych muzeow czy galerii. Napewno metro. Moj angielski jest sredni, ale mam nadzieje ze poradze sobie. Oczywiscie zgubie sie pewnie tysiac razy i w cos wpakuje, zawsze bujam w oblokach, wszystko platam, ale chcialabym zeby tego bylo jak najmniej.

Chce zobaczyc:

-Neue Galerie New York, 1048 Fifth Ave

-Solomon R. Guggenheim Museum, 1071 Fifth Ave

-National Academy Museum, 1083 Fifth Ave

- Cooper-Hewitt National Design New York, 2 e 91

-Jewish Museum New York, 1109 Fifth Ave

-Museum of the City of New York, 1220 Fifth Ave

i powluczyc sie pomiescie bez celu.

chyba najbardziej chodzi mi o tani nocleg

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nocleg to ja na poczatku lipca nocowalem w Jane Hotel za $85+tax i to byla najtansza opcja jaka znalazlem na manhattanie. Pod koniec wrzesnia wybieram sie znowu ale ten sam hotel kosztuje $99+tax i nadal jest najtanszy. I jest w Greenwich Village. No to jest troche daleko do tych wszystkcih muzeow no ale jak metrem sie podrozuje to nie wiem czy to ma az takie znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ludzi tutaj udziela na forum z nyc, popytaj w odpowiednim dziale.. moze ktos Cie przenocuje. ja niestety nie mam jak bo sam narazie spie na kanapie (jestem w trakcie przeprowadzki) heh :) a jak nie to szukaj czegos poza manhattanem, bedzie na pewno taniej. ewentualnie jakis motel w new jersey okolice newark/elizabeth i pozniej pociagiem do nyc (30 minut - 12$ round trip).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz tani przenocowac szukiaj na hostelworld.com na manhatanie jest pelno hosteli, jezli zarezerwujesz wczesniej to znajdziesz nawet za niecale 20$ a przyjscie z ulicy moze byc problemem bo nie ma miejsc, ale wczoraj kolega znalazl tez tak hostel za 38$. co do subwaya to zalezy ile bedziesz trygodniowa karta kosztuje 27$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Marzili Hostel, 66 Clay St, Brooklyn. Cenowo nie do pobicia ($18/doba), a w związku z tym, że to nie Manhattan, standard znacznie wyższy niż w hostelach na Manhattanie ze średniej półki cenowej. 8 osób w pokoju, duża szafa na klucz na bagaże (jedna na dwie osoby niestety; nie wiem jak to rozwiązali, bo wiadomo - problemy były, ale jako że będziesz w luźniejszym okresie, chyba nie powinno być problemu, żeby mieć całą szafę dla siebie), komputer z internetem, duży pokój wspólny z telewizorem i dvd przechodzący w kuchnio-jadalnię + spory "backyard" (wieczorem zawsze siedzi "międzynarodowe kółeczko", ale jest spokojnie, bez pijackich ekscesów). Spokojna okolica (w końcu nasza - Greenpoint), 7 minut do metra, łatwy dojazd na Manhattan (najlepiej autobusem, chyba 63 albo 61, bezpośrednio do linii L).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...