Jump to content

Ujawniać informacje o podwójnym obywatelstwie?


Recommended Posts

Mialam kilka lat temu paszport niemiecki, którego jednak ważność skończyla się ponad rok temu. Do USA jade trzeci raz. Nigdy nie wpisywalam we wniosku wizowym, że panstwem, ktore jeszcze wydalo mi paszport byly Niemcy. Teraz jednak sytuacja się zmienila, gdyż moja siostra wyszla za mąż,zmienila nazwisko i mieszka w Niemczech. Poprzednio, mimo że byla w Niemczech, wpisywalam jej polski adres, gdyż nadal byla (i jest) tutaj zameldowana. Teraz jednak nie wiem co robić. Mam chyba kilka wyjść

-wpisać tak jak poprzednio,że nie mialam nigdy innego paszportu oraz sklamać ,że siostra nadal mieszka w Polsce i że nie wyszla za mąż (czy ktokolwiek sprawdza ten druk z danymi rodziny?)

-nie pisać o paszporcie, ale wpisać siostry adres w Niemczech( czy nikt mnie nie zapyta, na jakiej postawie prawnej ona tam jest, i czy skoro ona ma paszport to czy ja nigdy nie mialam)

-trzecie wyjscie, napisac ze mialam paszport...to chyba odpada bo wyszloby,że sklamalam poprzednio

Mam ogromny dylemat co zrobic. Najrozsadniejsze chyba bedzie jesli przemilcze ślub siostry i jej adres zamieszkania w Niemczech,nikt chyba nie ma mozliwosci,żeby to sprawdzic??

Bardzo prosze o rade.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak powinno się zrobić ale ja wpisałabym adres siostry w Niemczech, a do swojego niemieckiego paszportu bym się nie przyznała. To, że siostra mieszka w Niemczech nie znaczy, że ciebie coś łączy z tym krajem.

Link to comment
Share on other sites

A jesli zostanie zadane mi pytanie, na jakiej podstawie ona tam jest? Nadal mam klamac? Czy raczej jest niemozliwe, by ktokolwiek interesowal sie tym co robi moja siostra. Paszport mam juz niewazny, ale czy moga to jakos sprawdzic, ze kiedys mialam??

Link to comment
Share on other sites

No na takiej podstawie, że wyszła za mąż i tam mieszka. Mało to osób emigruje z Polski? Nie sądze, by ich to aż tak bardzo interesowało. Co innego, gdyby siostra była w USA. Ale w twojej sytuacji nie ma nic tak niezwykłego żeby to mogło zainteresować konsula. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego tak unikam podania informacji , że moja siostra jest w Niemczech, gdyż mój znajomy nie dostal wizy, gdyz jego siostra także wyjechala do Niemiec i konsul mu powiedzial, że widzi, że jego rodzina ma sklonności do emigracji :shock: ,dlatego mu wizy nie da. Moze podam jej adres w Niemczech a jak zapytaja to powiem, ze jest na wizie...moga to jakos spradzwic. Pomocy! Do jutra musze oddac dokumenty

Link to comment
Share on other sites

A kolega starał się o turystyczną czy o j1? Bo to może mieć znaczenie.

Nie wiem, czy ktokolwiek może odpowiedzieć na pytanie, czy oni w ambasadzie sprawdzają dane rodziny. Chociaż rzeczywiście, jeśli pojawi się adres w Niemczech to jest to coś bardziej podejrzanego niż adres w Polsce. Twoja siostra jest tutaj zameldowana, więc nie mijałabyś się z prawdą wpisując jej tutejszy adres. Poza tym dane zgadałyby się z tymi, które podawałaś w poprzednich latach.

Ale zawsze jest to ryzyko, że coś im w tym nie będzie pasowało. Sprawdzą i kłopoty murowane. Choć wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Do USA jedziesz po raz trzeci !!!! Ja gdy ubiegałem się po raz trzeci o wizę dostałem ją bez najmnejszych problemów. Konsul wogóle nic nie sprawdził, wział tylko paszport, wnioski i po minucie miałem wize. (zakładam że nie miałaś wcześniej odmowy wizy).

Sprawa z Twoją siostrą....

Ochrona danych osobowych ! Pamietaj o tym ! Nie mozna zadzownić do urzedu i zapytać:

- Dzień dobry. Chciałbym zapytać czy w tym mieszkaniu jest zameldowana taka i taka osoba. Sprawdzić to mozna chyba jedynie przez Policję składajac wniosek itd.

Tak się zastanawiam..... Masz paszport niemiecki..... to leć na paszporcie niemieckim. Po co wogóle Ci wiza ? Niemcy wiz nie mają. Wyrób nowy niemiecki paszport i po kłopocie. Żadnych ambasad, nic. Wiem że francuzi moga przebywać w USA, 90 dni, więć pozostałe kraje takie jak niemcy też podlegają pod ten termin.

JA w tej chwili na Twoim miejscu wpisałbym we wniosku tak jak we wcześniejszych. Jeżeli na poprzednich wizach byłas w USA zgodnie z prawem masz 99,9% na dostanie 3 wizy.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...