Skocz do zawartości

Info Przed Wyjazdem


bebe84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

Pod koniec wrzesnia wybieram sie na Hawaje, dokładnie Oahu (7 dni) i Big Island (2 dni) i mam pare pytan do osób które juz tam były. Co warto zobaczyc na tych wyspach? Jakie wycieczki fakultatywne wykupic? Czy sa jakies fajne kluby, puby w Honolulu do których warto się wybrać? Gdzie mozna zrobic fajne zakupy, a przy okazji nie przeplacac? Jak wyglada sprawa z poruszaniem sie po miescie? No i ostatnie pytanie, jak dojechac z lotniska w Honolulu do hotelu polozonego przy waikiki beach? Czy macie jakies ogólne porady oraz wskazówki czego unikac?

Za wszystkie odp bede niezmiernie wdzieczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka do polskiego biura podróży na Oahu, mają tam podany ramowy program zwiedzania Oahu rozpisany właśnie na 7 dni. Liczą za to sobie drogo więc raczej potraktuj to jako ściągę to zaplanowania swojej podróży, będzie dużo taniej (np. za wycieczkę do PCC liczą sobie $125 gdzie bilety kupuje się za $60 z wliczonym transportem z Waikiki).

Zamiast wykupywać wycieczki, kup sobie dobry przewodnik np. Pascala, wynajmij sobie samochód z GPSem na dalsze trasy (są naprawdę tanie) a do jazdy po Honolulu używaj autobusu.

Wszystkie kluby i bary w Honolulu są fajne, szczególnie te przy plażach. Polecam Duke's na rozpoczęcie a potem można połazić po Waikiki i wdeptywać gdzie Ci się spodoba.

Fajne zakupy można zrobić na International Market Place na Kalakaua St., w Ala Moana Center (z tym, że tu na pewno przepłacisz) a najlepsze na Swap Meet w weekendy na Aloha Stadium (coś jak Stadion Dziesięciolecia w Warszawie)- cena o połowę niższe niż na Waikiki a towar od tego samego producenta (czyli z Chin).

Po mieście najlepiej poruszać się autobusem który nazywa się dość oryginalnie "The Bus", po wyspie najlepiej samochodem albo skuterem- w tej materii konkurencja jest bardzo duża i można solidny środek transportu wynająć za grosze, szczególnie poza sezonem.

Z dostaniem się z lotniska do hotelu jest najmniejszy problem: taxówka, minibus, autobus cokolwiek sobie zażyczysz. Przylatujący na HNL dzielą się na dwie grupy: autochtoni których odbiera rodzina/przyjaciele i turyści którzy jadą do hotelu na Waikiki. Wystarczy wyjśc z lotniska i skierować się do najbliższego busa który za ok.9$ od głowy zawiezie Cię do każdego hotelu na Waikiki, polecam Robert's Hawaii.

Unikaj oparzeń słonecznych które odnosi na oko ok. 90%. Na plażach i otwartych przestrzeniach prawie zawsze wieje przyjemna oceaniczna bryza dzięki ktorej nie doczuwa się gorąca tylko bardzo przyjemne ciepło, możesz przeleżeć cały dzień na słońcu i nawet się nie spocić a wieczorem jest dramat. Używaj zawsze najwyższych faktorów: 30 i 50 i tak wrócisz opalona na brąz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

Pod koniec wrzesnia wybieram sie na Hawaje, dokładnie Oahu (7 dni) i Big Island (2 dni) i mam pare pytan do osób które juz tam były. Co warto zobaczyc na tych wyspach? Jakie wycieczki fakultatywne wykupic? Czy sa jakies fajne kluby, puby w Honolulu do których warto się wybrać? Gdzie mozna zrobic fajne zakupy, a przy okazji nie przeplacac? Jak wyglada sprawa z poruszaniem sie po miescie? No i ostatnie pytanie, jak dojechac z lotniska w Honolulu do hotelu polozonego przy waikiki beach? Czy macie jakies ogólne porady oraz wskazówki czego unikac?

Za wszystkie odp bede niezmiernie wdzieczna!

hej! zazdroszcze wyjazdu:)

generalnie NIE KUPUJ wycieczek fakultatywnych w biurze!!!!!!!!! bo po co??!!?! samemu mozna pojechac za smieszna kase. no chyba ze nie masz szansy sprawdzenia numeru autobusu:P a autobusy sa taaaaaaaaaaaaaaaaaaanie, i do tego korzystaj ze na Oahu jest TRANSPORT !! bo na big island masakra bez samochodu!

Trzeba zobaczyc:

1) Pearl Harbor - wycieczka bedzie na caly dzien... Arizona Memorial jest za darmo. Warto KONIECZNIE zwiedzic okret Missouri! ale juz np lodz podwodna takze dostepna do zwiedzania mniej.

2) Diamond Head - wspinaczka jakies 1,5 h, niezbyt trudna. Widoki na Honolulu ii ocean nieziemskie. Wsiadasz w autobus jedziesz kilkanascie minut i idziesz. Aha, polecany jest BARDZO wschod slonca tam. Pamietaj zeby nie isc za pozno, bo nie wpuszczaja.

3) Hanauma Bay - przepiekna zatoka w kraterze starego wulkanu, gdzie jest rafa koralowa, i doskonale warunki do ogladania niezliczonej ilosci pieknych ryb (jak bedziesz miec szczescie, zobaczysz zolwia:)) jakos we wtorki jest zamknieta bo to rezerwat.

4) plaze najpiekniejsze- Lahaina.

Zamiast wykupywać wycieczki, kup sobie dobry przewodnik np. Pascala, wynajmij sobie samochód z GPSem na dalsze trasy (są naprawdę tanie) a do jazdy po Honolulu używaj autobusu.

Fugazi po co GPS:p takie malenkie wysepki:P :rolleyes:))

ja bym dodal gwoli sprecyzowania, ze na Oahu spokojnie obejdzie sie bez samochodu (nie tylko w samym HNL), ale na Big Island, majac jedynie 2 dni, i to chcac COS zobaczyc, NIE masz szans!!!!! autobusy sa zbyt nieregularne i prawie ich nie ma. Mozna sie w to bawic, jsli ma sie duzo czasu.

2 dni to strasznie malo. przylatujesz do Hilo czy do Kony? Skad wylatujesz? czekam na szczegoly, to bedzie latwiej doradzic:)

w kadym razie HIlo warte zobaczenia, Kona mniej - typowo turystycze. I koniecznie wulkan...

Polecam trase miedzy Hilo a Kona. Zrobila na mnie wieksze wrazenie niz oslawiona Road to Hana na Maui (widoki zdecydowanie lepsze). Po drodze wodospady, Laupahoehoe (wies dotknieta przez tsunami, polozona niesamowicie, z rewelacyjnymi widokami), i ogolnie widoki... zwlaszcza jadac wschodnim wybrzezem.

ALternatywa jest, jesli bedziesz tylko w Kona, wybranie sie do kompleksu plaz na poludnie od tego miasteczka. Jesli lubisz snorkeling, mozna spotkac tam zlowia, niezapomniane przezycie. Plaza nie dorownuje plazy w Lahaina na Oahu.

powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam sie jeszcze zapytac, jak to jest z wykupowaniem wycieczek fakultatywnych? Czy sa jakies punkty sprzedajace wycieczki na ulicach? Zastanawiamy sie czy wykupic cos z expedia.com czy na miejscu znajdziemy to samo duzo taniej.... :)

Jedynie co warto kupić na ulicy to "Shark Cage Adventure"- nurkowanie w klatce z rekinami. W klatce jesteś Ty rekiny w Oceanie. Koszt to jakieś $150 od łebka, można to kupić w każdym sklepie nurkowym i na stanowiskach na Waikiki. Nic więcej nie kupuj bo to strata kasy, naprawdę. Oahu jest tak przyjazne turystom, że jedyne co potrzebujesz to samolot żeby tu przylecieć i hotel do spania.

Fugazi po co GPS:p takie malenkie wysepki:P wink.gif))

Wystarczy żeby się pogubić.

ja bym dodal gwoli sprecyzowania, ze na Oahu spokojnie obejdzie sie bez samochodu (nie tylko w samym HNL),

Jak ktoś mieszka na stałe, albo spędza wakacje na W&T to może szukać oszczędności spędzając całe dnie w autobusach (z Honululu do Haleiwa samochodem Wschodnia Strona jest ok. 40 min autobus telepie się ze 2,5h). Autobusy są dobre w mieście, na dalsze traski tylko samochód, nie musisz wypożyczać auta na cały okres pobytu, planujesz sobie kilka dni z rzędu poza miastem i wypożyczasz samochód. Poza tym jeżeli jedziesz w dwie osoby lub więcej to oszczędności na autobusach nie są tak duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

W Oahu spedzimy 7 dni, podczas których zamierzamy zwiedzic: Lanikai Beach (podobno najpiekniejsza plaza), Hanauma Bay ( nurkowanie), Polynesian Cultural Center, 1 dzien przeznaczymy na zwiedzanie wyspy autem, wówczas moglibysmy pojechac do: Waimea bay (zobaczyc wielkie fale :rolleyes: ) plus jeszcze zwiedzic jakies ciekawe miejsca -jezeli znacie takie, to prosze dajcie znac, gdzie warto pojechac. Aeris podsunales mi dobry pomysl z wejsciem na Diamond Head- nie mialam pojecia ze mozna wejsc na szczyt :D Czy wejscie na gore jest trudne? Wybaczcie mi te pytania :lol: ale chcialabym sie dobrze przygotowac do wyjazdu. Wiem ze 6 dni to malo ale nie stac nas na wiecej. Koniecznie chcielibysmy jeszcze wstapic do jakiegos klubu nocnego na impreze oraz zrobic male zakupy- pamiatki itd.

Co do Big Island, hotel mamy w Hilo, i tam tez spedzimy 2 dni, trzeciego z rana mamy wylot. Tutaj oczywiscie wchodzi w gre tylko samochód. Jednego dnia planujemy pojechac do parku wulkanicznego, przejsc sie nad ocean aby zobaczyc splywajaca lawe, zajrzec do Punalu'u Beach oraz wioski Puuhonua o Honaunau. Drugiego dnia chcemy wyruszyc na szczyt Maunakea plus zobaczyc jakies ciekawe miejsca. Licze na Wasze pomysly, powiedzcie gdzie warto jeszcze pojechac?

Mam jeszcze kilka pytan: jak jest z pogoda na hawajach? Czy czesto pada? Czy warto pojechac do parku wodnego w Oahu? Jaka jest odleglos miedzy waikiki a Polynesian Cultural Center? Na expedii wycieczka kosztuje 110$ wraz z przejazdem. Myslicie ze lepiej busem samemu pojechac?

Czekam na wasze wskazówki, wyruszamy za tydzien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc .ja wybieram sie na oahu 26 wrzesnia.jak byscie byli zainteresowani jakimis wspolnymi wypadami np.na nurkowanie,helikopter tour, etc to zapraszam.

na hawajach jeszcze nie bylem ale z wlasnego doswiadczenia wiem (i zawsze tak robie) ze najlepiej zwiedzac na wlasna reke.jesli chodzi o wycieczki zorganizowane to mozecie probowac http://www.hawaiipolonia.com/.oni odplatnie odbiera was z lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;)

W Oahu spedzimy 7 dni, podczas których zamierzamy zwiedzic: Lanikai Beach (podobno najpiekniejsza plaza), Hanauma Bay ( nurkowanie), Polynesian Cultural Center, 1 dzien przeznaczymy na zwiedzanie wyspy autem, wówczas moglibysmy pojechac do: Waimea bay (zobaczyc wielkie fale :) ) plus jeszcze zwiedzic jakies ciekawe miejsca -jezeli znacie takie, to prosze dajcie znac, gdzie warto pojechac. Aeris podsunales mi dobry pomysl z wejsciem na Diamond Head- nie mialam pojecia ze mozna wejsc na szczyt :rolleyes: Czy wejscie na gore jest trudne? Wybaczcie mi te pytania ;) ale chcialabym sie dobrze przygotowac do wyjazdu. Wiem ze 6 dni to malo ale nie stac nas na wiecej. Koniecznie chcielibysmy jeszcze wstapic do jakiegos klubu nocnego na impreze oraz zrobic male zakupy- pamiatki itd.

Co do Big Island, hotel mamy w Hilo, i tam tez spedzimy 2 dni, trzeciego z rana mamy wylot. Tutaj oczywiscie wchodzi w gre tylko samochód. Jednego dnia planujemy pojechac do parku wulkanicznego, przejsc sie nad ocean aby zobaczyc splywajaca lawe, zajrzec do Punalu'u Beach oraz wioski Puuhonua o Honaunau. Drugiego dnia chcemy wyruszyc na szczyt Maunakea plus zobaczyc jakies ciekawe miejsca. Licze na Wasze pomysly, powiedzcie gdzie warto jeszcze pojechac?

Mam jeszcze kilka pytan: jak jest z pogoda na hawajach? Czy czesto pada? Czy warto pojechac do parku wodnego w Oahu? Jaka jest odleglos miedzy waikiki a Polynesian Cultural Center? Na expedii wycieczka kosztuje 110$ wraz z przejazdem. Myslicie ze lepiej busem samemu pojechac?

Czekam na wasze wskazówki, wyruszamy za tydzien :D

uj! hawajski to nie moja domena:) plaza najpiekniejsza oczywiscie LANIKAI!!!!!!!!!!!!!!!!!! pomylilo mi sie z Lahaina na Maui.

Diamond Head latwe do wejscia.

co do lawy- zalezy od wiatru. jesli wieje od morza to moga nie zezwolic na wjazd.

wg mnie daruj sobie parki wodne na oahu. idzcie lepiej poplywac w oceanie!

nie kupuj wycieczek faku;ltatywnych szkoda kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za wszystkie wskazówki!!

My juz jestesmy po wakacjach :) udały się w 100%, pogoda nam dopisala, jestesmy od wielkim wrazeniem Oahu, coś wspaniałego, brak mi słów aby to opisać!!! Co do cen, wcale nie bylo tak drogo, jak co niektórzy piszą. Za galon benzyny zaplacilismy 3.21$ wiec nie bylo tragedii ( w NY kosztuje 2.25$) Aby objechać całą wyspę Oahu wzdłuż i wszerz wydaliśmy 20$ wiec uważam ze to mała kwota tym bardziej ze wzielismy dobry samochod ktory wcale malo nie palił ;) Co do cen w sklepach, napoje byly drozsze mniej wiecej o 50 centów niz w NY.

Jesli ktos ma jakies pytania, chetnie sluze pomoca i rada.

Pozdrawiam, Aloha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...