Skocz do zawartości

W&t - Kilka Pytań Od Żółtodzioba


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, takie pytanie do bardziej ogarniętych:

Czy na W&T moża wyjeżdżać na/po ostatnim roku studiów? Konkretnie chodzi o najbliższe wakacje. Niby już po zajęciach na uczelni będzie wyjazd ale jeszcze przed obroną pracy magisterskiej? Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie biura polecacie, a jakie odradzacie ?

ja osobiscie polecam almatur - jest moze troszke drozszym biurem niz inne ale w moim przypadku sprawdzilo sie w 100% znam ludzi ktorzy narzekaja na btc - mieli problemy z praca i ludzie z tego biura w ogole sie nimi nie interesowali

2. Czy jezeli mam zamiar jechac z grupa znajomych to wszyscy mozemy jechac w to samo miejsce, czy mozemy zostac wyslani w zupelnie inne rejony USA ?

jezeli decydujesz sie na to aby biuro zalatwilo ci prace juz w polsce to z reguly wysylajja cie oni na targi pracy ktore sa organizowane w styczniu i w marcu gdzie wybierasz dwoch pracodawcow (jezeli pracodawca numer 1 cie nie zaakceptuje masz pracodawce numer 2) gdzie masz szanse porozmawiac z przedstawicielem potecjanolnego pracodawcy...z reguly nie rozdzielaja was , wszyscy p[odcjodzicie razem do przedstawiciela i zglaszacie ze chcecie byc razem. oczywiscie mozecie pracowac w jednym miejscu pracy ale na innych stanowiskach...

3. Czy biura oferuja szeroka oferte prac gdzie dostaje sie napiwki ( kelner, barman, praca w kasynach itp. ? ) kazde biuro ma z reguly swpoich pracodawcow z ktorymi wspolpracuja jakis juz czas - wybierasz wsrod ich oferty, na stronce almaturu mozesz zobaczyc pracodawcow z poprzednich lat...

4. Jak wyglada kwestia zakwaterowania, sam sobie czegos szukam, czy biuro moze mi tutaj pomoc ?

mozesz wybrac tez opcje czy pracodawca ma znalezc cii zakwetorowanie czy nie...oczywiscie jest wiecej pracodawcow ktorzy nie zabardzo chca to robic wtedy jezeli zdecydujesz sie na opcje pracodawca plus mieszkanko bedzieszs mial mniejszy wybor sposrod pracodawcoe

5. Czy bedac juz w USA moge znalezc sobie inna prace jezeli znajde sobie cos ciekawszego i na lepszych warunkach niz moja pierwsza praca ? Polecacie jakies miejsca gdzie prace mozna znalezc szczegolnie latwo ?

smialao mozesz znalezc druga prace ale ta pierwsza zgloszona do ciee musisz utrzymac nawet jezeli to bedzie tylko 20 godz tygodniowo.

6. Czy ktos ma doswiadczenia z samodzielnym znalezieniem pracy przed wyjazdem (opcja independent ) ? jak szukacie takie pracy ? dzwonicie, wysylacie maile ? jacys pracodawcy, ktorych polecacie ?

Pracy najlepiej szukac na internecie. ja osobiscie zdecydowalam sie na pracodawce w polsce z mieszkaniem plus znalazlam druga prace na miejscu

7. jak wyglada sprawa z prawem jazdy ? moge je wyrobic w usa czy nie mam takiej mozliwosci ?

mozesz tylko wez swoje polskie zebys nie musial robic kursu - imigrani ktorxy maja prawo jazdy z innych krajow podchodza tylko do egzaminu teoretycznego i praktycznego i data waznosci wizy jest data waznosci prawa jazdy (virginia). za podejscie do egzaminu cena okolo 50 dolcow kazda poprawka okolo 5

a i jeszcze jedno jedziesz na poczatku lipca gdzie bedzie ciezej z znalezieniem pracy poniewaz amerykanscy studenci tez juz maja wakacje plus czego nie moglam sie nadziwic duzo rosjan rownniez przylatuje ktorzy maja wakacje od maja...moze przypiesz wylot na polowe czerwca - sesje przyspiesz i zacznij zdawac egzamiony juz w maju z regu ly wykladowcy nie maja z tym problemow

wszystkie stawki ktore zobaczysz sa przed odjeciem podatku plus pamietaj ze amerykanom rowniez ubylo w portfelu i nie daja napiwkow jak dawniej - za obiad zaplaca 100 dolarow ale zostawia napiwku 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na W&T moża wyjeżdżać na/po ostatnim roku studiów? Konkretnie chodzi o najbliższe wakacje. Niby już po zajęciach na uczelni będzie wyjazd ale jeszcze przed obroną pracy magisterskiej? Wiecie coś na ten temat?

w zeszlym roku mozna i nawet obronilam sie w czerwcu, ale wiem ze czasami musisz pokazac papaier z uczelni ze obrona przesunieta na pazdziernik/listopad i wtedy spokojnie dostaniesz wize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym roku mozna i nawet obronilam sie w czerwcu, ale wiem ze czasami musisz pokazac papaier z uczelni ze obrona przesunieta na pazdziernik/listopad i wtedy spokojnie dostaniesz wize

acha a kiedy sie dowiadujesz czy masz przynieść takie zaświadczenie? :)

moge zapytać co powiedziałas w amasadzie? jak wyglądało twoje przedstawienie planów zawodowych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cha a kiedy sie dowiadujesz czy masz przynieść takie zaświadczenie? smile.gif

moge zapytać co powiedziałas w amasadzie? jak wyglądało twoje przedstawienie planów zawodowych? wink.gif

z tego co robili znajomi na ostatnim roku to poprostu brali takie zaswiadczenie z dziekanatu i zabierali ze soba do ambasady zeby pokazac konsulowi

ja mialam to szczescie ze nie musialam byc w ambasadzie poniewaz bylam juz na worku i wizie j1 w roku 2008 wiec jak starasz sie po raz drugi nie ma potrzeby po raz drugi rozmowy w ambasadzie poprostu wysyla sie paszport wiec nie musialam odpowiadac na zadne pytania

zawsze mozesz przesunac obrone wziasc papierek z dziekanatu o przesunieciu obrony i powiedziec ze to ostatnia mozliwosc wyjechania do stanow i zobaczenia co zawsze chcialas zobaczyc a pozniej to do pracy w polsce

musze przyznac ze konsul czasem sie nie skapnie ze jestes na ostatnim roku, niby w papierachg ma , ale wez ze soba indeks i raczej wtedy sie interesuje co studiujesz...takie moje doswiadczenia, jezeli jedziesz pierwszy raz lub bylas i zawsze wracalas w terminie mysle ze bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sęk w tym że za bardzo nie moge przesunąć obrony (jade pierwszy raz). nie tylko dlatego ,że jak wszyscy chce mieć to z głowy, ale przede wszystkim że pani promotor nie ma za bardzo na to ochoty. a ci znajomi który rok temu szli do ambasady wszyscy pokazywali ten papierek, kazali im czy tak z własnej inicjatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 roku bylem na WAT, choc obronilem sie na poczatku maja, a wylatywalem pod koniec. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy mozna bylo wybrac sie na worka nawet po obronie i ja z tego skorzystalem. W ambasadzie nie bylo zadnych specjalnych pytan, a zaswiadczenie z uczelni mialem ze jestem studentem do konca maja, bo dziekanat nie chcial mi wystawic tylko z rokiem ukonczenia, musieli dopisac rowniez miesiac, co mi tylko przysporzylo dodatkowego stresu, ale koniec koncow wszystko bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...