Skocz do zawartości

Juz Po Rozmowie


ryszard_ochodzki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis po 9 latach pobytu w stanach dostalem zielona kate. Wszystko poszlo jak z platka, bardzo szybko. Dokumenty zlozylem w polowie lipca, 3 wrzesnia mialem wezwanie na odciski palcow, potem po ok 5-6 dniach dostalem pozwolenie na prace, a dzis 19 pazdziernika byla rozmowa.

Dluzej spedzilem czekajac w poczekali na swoja kolejke -ok 30-40 min. Sama rozmowa trwala zaledwie pare minut. Urzednikiem okazal sie koles w mlodym wieku, sympatyczny gostek. Po zlozeniu przysiegi koles poprosil o moj paszport i ID zony. Zadal zestaw standardowych pytan dotyczacych partii komunistycznej, terroryszm itp. Potem wzial akty urodzenia, a nastepnie chcial dokumenty potwierdzajace prawdziwosc malzenstwa. Pokazalem mu rachunek z PSE&G, staement z banku, kopie wynajmu mieszkania oraz ok 50 roznych fotek. Zapytal sie tylko jak sie poznalismy, kiedy po raz pierwszy sie spotkalismy, kazal zonie przeliterowac moje imie i nazwisko, zapytal o dady urodzenia. Potem jeszcze przegladajac zdjecia zadala pare pytan o rozne osoby na owych zdjeciach.

I na tym sie to wszyskto skonczylo. Mialem ze soba jeszcze mnostwo innych dokumentow, o ktore urzednik w ogole nie zapytal - papiery sponsora, moje podatki itp. No i wreszcie po 9 latach pozbylem sie tej bialej karteczki I-94 ze starego paszportu!!! Dziekuje wszystkim za pomoc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata sa liczone od daty otrzymania pierwszej GC wiec od dzisiaj, ale aplikacje na 10 letnia jak i obywatelstwo wysylasz zawsze 90 dni przed koncem waznosci karty. Tak jak Ci powiedziano 19 lipca 2011 wysylasz o 10 letnia GC, a 19 lipca 2012 o obywatelstwo.

Gratulacje i szerokiej drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gocharynka musi byc koniecznie 90 dni przed ???? chodzi mi o obywatelstwo ????

mnie 3 lata na gc mija ktoregos tam marca 2010 czy o obywatelstwo musze sie ubiegac w grudniu 2009 ?????

rozumiem jak sie ubiegasz o przedluzenie bo wiadomo gc wygasa wiec ubiegasz sie wczesniej zeby dostac nowa na czas

ale jak ubiegam sie o obywatelstwo gc mi nie wygasa w marcu 2010 bo jest na 10 lat wiec do marca 2019 wiec chyba nie musze sie koniecznie ubiegac o

obywatelstwo na 90 dni przed - no ja tak to rozumiem, jak co to wyprostujcie moje myslenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gocharynka musi byc koniecznie 90 dni przed ???? chodzi mi o obywatelstwo ????

mnie 3 lata na gc mija ktoregos tam marca 2010 czy o obywatelstwo musze sie ubiegac w grudniu 2009 ?????

rozumiem jak sie ubiegasz o przedluzenie bo wiadomo gc wygasa wiec ubiegasz sie wczesniej zeby dostac nowa na czas

ale jak ubiegam sie o obywatelstwo gc mi nie wygasa w marcu 2010 bo jest na 10 lat wiec do marca 2019 wiec chyba nie musze sie koniecznie ubiegac o

obywatelstwo na 90 dni przed - no ja tak to rozumiem, jak co to wyprostujcie moje myslenie

O obywatelstwo nie mozesz wystapic wczesniej niz 3 lata od kiedy masz GC jezeli, GC jest przez malzenstwo a zawsze mozesz pozniej. Nigdzie nie jest powiedzialne, ze musisz miec obywatelstwo. Mozesz caly czas byc na GC i tylko ja przedluzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...