Skocz do zawartości

Pracodawca w USA???


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Chomik!

Nie odrzucam posrednictwa, tylko chce skorzystac z mozliwosci opcji "Independent", co oznacza jakies $1000 do przodu. Natomiast jezeli chodzi mi moja wypowiedz "...ze smiac sie chce..." to chodzi o oferty z pewnej firmy amerykanskiej (ktory ma przedstawicielstwo w Polsce rowniez), przy opcji w ktorej posrednik znajduje Ci pracodawce. Konkretnie chodzilo o praktyke 40godz/tydzien za $400 na miesiac z mozliwoscia zamieszkania. Takze smiac mi sie chce jak czytam tego typu oferty na CT, bo wiem, ze za takie pieniadze to naprawde trudno sie utrzymac w Stanach.Z tego co udalo mi sie ustalic, to stawki za godzine ksztaltuja sie ok. od $8-10, lub mozna znalezc oferty od $900-1400 na m-c. Wiec to juz jest cos. Poza tym sadze, ze w opcji "independent" mozna negocjowac "benefits" wiec dlatego chce sprobowac sama znalezc pracodawce.

Jezeli natomiast chodzi o posrednikow polskich, to oni z reguly nie wystawiaja ofert on-line, wiec nie wypowiadalam sie na ich temat i jezeli moja wypowiedz zostala odebrana jako naruszenie ich dobrego imienia, to przepraszam za to. Nie mialam na mysli posrednikow polskich, bo jeszcze nie kontaktowalam sie z nimi, a tylko zapoznalam sie z warunkami programu i mozliwosciami wyjazdu, ktore znajduja sie na ich stronach www.

Dzieki Chomik za pomoc!

Pozdrawiam,

Nadia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzucam posrednictwa, tylko chce skorzystac z mozliwosci opcji "Independent", co oznacza jakies $1000 do przodu.  

1000 USD? Gdzie? W ktorym biurze? W jakiej organizacji? Bo jak sie dowiadywalem w niektorych organizacjach, to roznica miedzy wlasnym, a ich praktykodawca wcale nie byla tak wielka...

Konkretnie chodzilo o praktyke 40godz/tydzien za $400 na miesiac z mozliwoscia zamieszkania.  

Bez komentarza...

Jezeli natomiast chodzi o posrednikow polskich, to oni z reguly nie wystawiaja ofert on-line, wiec nie wypowiadalam sie na ich temat i jezeli moja wypowiedz zostala odebrana jako naruszenie ich dobrego imienia, to przepraszam za to.  

Nie, ja Cie tak nie odebralem, ale bardzo mnie interesuja Twoje kontakty ze strona amerykanska. Czy w wolnej chwili mozesz wiecej o tym napisac, z konkretami, z wymienieniem ich nazw i warunkow? :lol:

Prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Z tego co ja zdazylam sie doczytac na www, to wiekszosc polskich firm posredniczacych chce by uczestnicy sami znalezli praktyki, z tych firm ktore organizuja praktykodawce za uczestnika to znalazlam:

www.guliwer.edu.pl/programy/praktyki.php?ID=47

www.experience-it.pl/sub.php?page=internship⊂=finanse

z tad moj wniosek o tych $ 1000.

Nie kontaktowalam sie z zadna firma w Polsce jeszcze, wiec moze mi poradzisz kogos kto jest warty polecenia?:lol:

Jezeli chodzi o Twoja prosbe, to co masz na mysli "moje kontakty ze strona amerykanska"? Jezeli chodzi Ci o strony internetowe z ktorych korzystam to sa prawie wszystkie te ktore podala Bozka, no i dodatkowa jedna z najbardziej znanaych to:

http://www.craigslist.org

poza tym to ja opieram sie przede wszystkim na stornach konkretnych firm. Podaj mi jaki przemysl i stanowisko Cie interesuje to postaram sie cos wyszukac dla Ciebie!

Pozdrawiam,

Nadia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Z tego co ja zdazylam sie doczytac na www, to wiekszosc polskich firm posredniczacych chce by uczestnicy sami znalezli praktyki, z tych firm ktore organizuja praktykodawce za uczestnika to znalazlam:

www.guliwer.edu.pl/programy/praktyki.php?ID=47

www.experience-it.pl/sub.php?page=internship⊂=finanse

stad moj wniosek o tych $ 1000.  

Nie kontaktowalam sie z zadna firma w Polsce jeszcze, wiec moze mi poradzisz kogos kto jest warty polecenia?:lol:

Jezeli chodzi o Twoja prosbe, to co masz na mysli "moje kontakty ze strona amerykanska"? Jezeli chodzi Ci o strony internetowe z ktorych korzystam to sa prawie wszystkie te ktore podala Bozka, no i dodatkowa jedna z najbardziej znanaych to:

http://www.craigslist.org

poza tym to ja opieram sie przede wszystkim na stornach konkretnych firm. Podaj mi jaki przemysl i stanowisko Cie interesuje to postaram sie cos wyszukac dla Ciebie!

Pozdrawiam,

Nadia

Czesc!

W porzadku, uwierz mi, ze nie musisz za mnie szukac ofert, ale dziekuje za troske. :lol:

Chodzilo mi np. o to czy kontaktowalas sie z ktoryms ze sponsorow amerykanskich, czyli organizacji, ktora mialaby Ci wystawic DS-a (bo oczywiscie wiesz, ze znalezienie pracodawcy to jedno, a otrzymanie papierow to drugie...). Chodzilo mi o to czy kontaktowalas sie z firmami/biurami/organizatorami amerykanskimi, ktore maja oferty na Internship, bo sa i takie... To mialem na mysli. :lol:

Jesli chodzi o polskie biura, ktore maja oferty na Internship, to jest ich o wiele wiecej, niz te, ktore wymienilas, rzeklbym, ze napisalas o dwoch, ktore bym wymienial raczej na dalszych miejscach, zreszta tego drugiego biura to nawet nie znalem. :lol: Choc patrzac na ceny w tym biurze(?) faktycznie wychodzi wszystko o 1000 USD taniej. Zaskocze Cie jednak - nie dlatego, ze Independent jest zawsze tyyyyle tanszy, ale poniewaz maja oni skandaliczne ceny za wyjazd do praktykodawcy przez nich organizowanego. :shock: Dlatego wciaz uwazam, ze nie ma mowy o roznicy tak wielkiej w wypadku wyjazdu do wlasnego praktykodawcy, a tego, ktorego proponuje biuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...