Skocz do zawartości

Emigracja Z Obywatelstwem Niemieckim


Sojusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Tak jak w temacie. Czy mając obywatelstwo niemieckie mogę wyprowadzić się do Stanów, bez zaproszenia od kogoś z rodziny, bez GC, bez azylu, bez ślubu z Amerykanką, bez wizy itd. Po prostu wyjechać do pracy, zamieszkać, po 5 latach starać się o obywatelstwo. Jakby ktoś wiedział jak to wygląda to proszę o odpowiedź. Z góry dzięki. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to żeby pracować trzeba mieć wizę, ale jak to wygląda z przeprowadzką. Znam wielu ludzi, którzy żyją już tam od wielu lat i nie mają żadnej wizy(chodzi mi o emigrantów). Bo do pracy to oczywiste, ale żeby żyć to nie trzeba. Polak potrzebuje GC żeby wyemigrować, a jak wygląda to z obyw. niemieckim? Jak coś źle powiedziałem to proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Tak jak w temacie. Czy mając obywatelstwo niemieckie mogę wyprowadzić się do Stanów, bez zaproszenia od kogoś z rodziny, bez GC, bez azylu, bez ślubu z Amerykanką, bez wizy itd. Po prostu wyjechać do pracy, zamieszkać, po 5 latach starać się o obywatelstwo. Jakby ktoś wiedział jak to wygląda to proszę o odpowiedź. Z góry dzięki. :(

A jak wyglada sprawa w odwrotna strone mozesz napisac

Obywatel amerykanski chce pojechac i zyc w Niemczech jakie musi spelnic warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to żeby pracować trzeba mieć wizę, ale jak to wygląda z przeprowadzką. Znam wielu ludzi, którzy żyją już tam od wielu lat i nie mają żadnej wizy(chodzi mi o emigrantów). Bo do pracy to oczywiste, ale żeby żyć to nie trzeba. Polak potrzebuje GC żeby wyemigrować, a jak wygląda to z obyw. niemieckim? Jak coś źle powiedziałem to proszę o sprostowanie.

Obywatel niemiecki moze wyjechac w celach turystycznych do USA na 90 dni i po tym okresie musi wrocic. Polak dostajac wize o dlugosci jej trwania dowiaduje sie na lotnisku w USA, gdy urzednik wbije mu pieczatke- jedyna roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa.

Musisz miec GC lub obywatelstwo USA, zeby tam mieszkac "na stale".

No niestety GC teraz nie obejmuje PL, a żeby mieć obywatelstwo trzeba przez 5 lat tam mieszkać, a jak mówić żeby mieszkać trzeba mieć obywatelstwo. I koło się zamyka. Trochę bezsensu to jest. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...