Skocz do zawartości

...kilka Pytań Dla Zorientowanych Ny


podrozwnieznane

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

Ja pozwolę sobie podłączyć się do tematu, ponieważ w połowie stycznia równiez wybieram się do NY. Pierwsze trzy doby w pełni zorganizowane przez firmę spędzamy w hotelu na Manhattanie. Kolejne cztery doby już niestety w Holiday Inn Newark International Airport.

I tu pojawia się moje pytanie, a nawet dwa.

1. Czy z tej lokalizacji warto wracać na Manhattan a jeśli tak to jakie połączenie jest najdogodniejsze i ekonomiczne.

2. Czy może lepiej jest zwiedzić inne miejsca a dojeżdżanie na Manhattan nie ma sensu...

Z góry dzięki!

Ad. 1 - Pociąg z Newark. Tylko i wyłącznie. Za kilka $, w pół godziny będziesz na Penn Station, czyli w samym centrum. Rozkład jazdy i ceny znajdziesz na www.amtrak.com

Ad. 2 - Z całym szacunkiem dla New Jersey, ale tam nie ma co zwiedzać. A w szczególności wokół Newark... Tak więc chyba nie masz wyjścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Swietnie, naprawde wielkie dzieki za pomoc i pozwole sobie podpytac jeszcze o pare szczegolow dotyczacych NYC niebawem :) Ceny hoteli na Manhattanie sa rzeczywiscie hmmm... :D Ogarnelam hotele..., mamy z glowy nocleg i zakupy wiec teraz lektura przewodnika co i gdzie....

pzdr

To "co i gdzie" jest moim zdaniem najważniejsze :)

To miasto to naprawdę "Stolica Świata" i warto je zwiedzić. Ja kiedyś mieszkałem tam 3 miesiące, w przeciągu ostatnich dwóch lat byłem 2 x po tygodniu i już bym wracał...

Jeżeli Żona mnie nie zabije za klepanie na forum to jeszcze Ci dopiszę kilka obowiązkowych moim zdaniem miejsc. W tym niedrogich knajp, bo NYC to również wspaniałe miejsce pod względem wyżywieniowym.

A więc jedziemy - jedzenie:

1. Hamburgery - koniecznie trzeba zjeść. Te prawdziwe, amerykańskie nie mają nic wspólnego z g... z Mc Donald`s. Polecam Artie`s Deli na Broadway`u, róg 83 ulicy. NIEBO W GĘBIE :D Kalorie spalisz później :D Link: http://arties.com/

2. Chińczyk - Ollie`s Noddle Shop - Broadway pomiędzy 67 i 68 ulicą. Blisko Lincoln Center. To taki Chińczyk zjadliwy dla Europejczyka. Próbowałem prawdziwego, chińskiego żarcia w Chinatown i rozczarowałem się. Tu się nie zawiedziesz. Polecam Pepper Steak (to tylko nazwa, ze stekiem nie ma nic wspólnego)

Link: http://local.yahoo.com/info-11128669-ollie...grille-new-york

Dalej - zwiedzanie:

1. Pewnie i tak wjedziecie na Empire State, więc nie odradzam. Ale koniecznie wjedźcie na Rockefeller Center. Widoki 1000 x lepsze niż z Empire, tłum mniejszy i w ogóle fajniej.

2. Tuż obok Rockefeller macie katedrę. Obecność obowiązkowa. Rzadko spotyka się tak piękny kościół, nawet w Europie.

3. Również tuż obok - Radio City Music Hall (gale MTV, etc.)

4. Times Square - zobaczyć trzeba, ale to męczące miejsce. Gdy już tam będziecie zaliczcie koniecznie sklepy M&M`s i Herschey (czekolady...)

5. Nic nie kupujcie w okolicach Times Square - 99% towarów to podróbki lub sprzęty refurbished. Ceny są niskie, ale jakość też...

6. Jeżeli jesteście zaintesowane elektroniką to polecam dwa sklepy: B&H - środkowy Manhattan (http://www.bhphotovideo.com), oraz J&R - dolny Manhattan, niedaleko wejścia na Most Brooklynski ( http://www.jr.com )

7. I w ten sposób płynnie przechodzimy do Brooklyn Bridge, który jest kolejnym obowiązkowym punktem.

8. Roosevelt Island Tram - kolejka linowa nad East River. Sama Wyspa na którą jedzie to nic ciekawego, ale widoki z kolejki są zacne (na Queensboro Bridge i Manhattan). Za przejazd płaci się kartą do metra. (link: http://www.ny.com/transportation/ri_tramway.html )

9. ONZ - nic ciekawego jeżeli nie dostaniecie się do środka z przewodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "co i gdzie" jest moim zdaniem najważniejsze :)

To miasto to naprawdę "Stolica Świata" i warto je zwiedzić. Ja kiedyś mieszkałem tam 3 miesiące, w przeciągu ostatnich dwóch lat byłem 2 x po tygodniu i już bym wracał...

Jeżeli Żona mnie nie zabije za klepanie na forum to jeszcze Ci dopiszę kilka obowiązkowych moim zdaniem miejsc. W tym niedrogich knajp, bo NYC to również wspaniałe miejsce pod względem wyżywieniowym.

To "co i gdzie" jest moim zdaniem najważniejsze :) Moim rowniez na rowni z zakupami :D nie chcialabym Cie miec na sumieniu, wiec jak znajdziesz wolna chwilke napisz co warto zobaczyc.......a czego nie ma w przewodnikach......klimatyczne miejsca. STOLICA SWIATA powiadasz...hmmm....ja juz wiem ze tam wroce....a moze i zostane...kto to wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "co i gdzie" jest moim zdaniem najważniejsze :) Moim rowniez na rowni z zakupami :D nie chcialabym Cie miec na sumieniu, wiec jak znajdziesz wolna chwilke napisz co warto zobaczyc.......a czego nie ma w przewodnikach......klimatyczne miejsca. STOLICA SWIATA powiadasz...hmmm....ja juz wiem ze tam wroce....a moze i zostane...kto to wie :D

Trochę już dopisałem powyżej, edytując swój poprzedni post.

Z resztą wrócę jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne info.

O połączeniu między lotniskiem a Penn Station dowiedziałem się z przewodnika Pascala ale byłem przekonany, że to dłuższy odcinek drogi.

(swoją drogą polecam mapkę metro w Manhattanie z przewodnika)

Mam jeszcze pytanie czy New Jersey i okolice lotniska to moze dobre miejsce na odwiedziny w jakims pobliskim duzym outlecie??

(na mój chlopski rozum na zakupy to chyba lepiej wybrac się gdzies na obrzeżach NY a nie na samej wyspie... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...