Skocz do zawartości

...kilka Pytań Dla Zorientowanych Ny


podrozwnieznane

Rekomendowane odpowiedzi

(na mój chlopski rozum na zakupy to chyba lepiej wybrac się gdzies na obrzeżach NY a nie na samej wyspie... )

Nie koniecznie teraz na Manhattanie bedzie bardzo duzo wyprzedazy i wszystkie szmaty do 115 wartosci kazda sa wolne od podatku, co nie obowiazuje poza miastem.

tu masz witryne do Jersey malls

http://www.mallseeker.com/newjerseyoutletmalls.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Jestem w Nowym Jorku od kilku tygodni u rodziny, nie mam kompletnie pojęcia gdzie udać się na zakupy, ani kiedy są wyprzedaże(jestem tu do 20 sierpnia), byłam w Macy`s Marshallu i Daffy`s w white plains, ale powiem szczerze ceny mnie nie zachwyciły proszę o pomoc i dobre rady, mieszkam w Yonkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robie zakupy na 5-tej aleji mniej wiecej na wysokosci 21 ulicy (R wysiadasz przy 23 ulicy pomiedzy Broadway i 5-ta aleja)jest moj ukochany Club Monaco, dalej idac w dol do 14 ulicy beda Banana Republic, Express, Gap, Ann Taylor, H&M, Sephora, itp. Nastepnie mozna przejsc do Broadway przy 14 (Union Square) i masz tam 3-pietrowy Filene's Basement i DSW a obok Forever 21. Przy union square jest tez Diesel, kolejna Sephora, aeropostale i shoemania. Wystarczy tego na kilka godzin lazenia po sklepach a na samym Union Square sa ze dwa starbucksy zeby odpoczac i sam park. Jest tez ryneczek warzywny:)

Z kolei jak przemiescisz sie z 5-tej aleji na szosta a nie na Union Square to bedziesz miec na 16 ulicy Urban Outfitters a na wysokosci bodajze 18-tej Old Navy, dalej, Bed Bath and Beyond i na gorze TJMAxx a idac dalej w gore numerami ulic masz po drugiej stronie Burlington Fur Company czy cos takiego. I jak masz sily to dojdziesz do 34 ulicy ale tam juz pewnie bylas na Herald Square (Macy's, Daffy, Victoria's Secret, gap, shoemania, ann taylor loft, zara, h&m, forever 21, express, itd.)

Wyprzedaze w sklepach sa caly czas, co kilka dni cos jest przecenienane i wchodza inne rzeczy z kolekcji bo kolekcja nie jest wykladana w calosci na sklep za jednym podejsciem, wciaz bedzie cos nowego i wciaz beda przeceniane rzeczy. Mozna chodzic co kilka dni i na pewno nie bedzie nudno :) W Filene's Basement czy TJMaxx nie oczekuj nowosci a raczej rzeczy ze starszych kolekcji.

Co do cen to nie wiem czy beda dla ciebie atrakcyjne, to NYC wiec nie mozna liczyc na zakupy za grosze i pewnie taniej byloby sie udac do tych outletow na obrzezach New Jersey ale nigdy tam nie jezdzilam wiec nie potrafie porownac.

Jesli lubisz molochy to mozesz udac sie do Queens Mall (przystanek Woodhaven Boulevard w kierunku Jamaica jak jedziesz R). Tam znajdziesz w jednym skupisku wszystkie te marki. A kilka ulic dalej jest i Target.

Milych zakupow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLEASE NOTE: The Statue of Liberty?s crown, which was closed after the 9/11 attacks, has reopened to the public. Access, however, is limited to 30 visitors an hour. Monument passes are available for entry into the Statue's pedestal, and Crown passes are available for entry into the Crown by clicking the "Buy Tickets" link above. Visitors may also receive Monument Passes and Crown Passes (when available) each morning when a number of tickets are released to the public. The earlier you get to the ticketing windows in Battery Park or Liberty Park, the better your chances.

źródło: http://www.nyc.com/arts__attractions/statu...ial_review.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pewnie i tak wjedziecie na Empire State, więc nie odradzam. Ale koniecznie wjedźcie na Rockefeller Center. Widoki 1000 x lepsze niż z Empire, tłum mniejszy i w ogóle fajniej.

Potwierdzam :)

Widoki są lepsze, niż z Empire ;)

A do zobaczenia dorzuciłabym jeszcze WTC, Madison Square Garden, w Rockefeller Center NBC Studios.

Na zwiedzanie najlepiej zaopatrzyć się w NYPass - http://www.newyorkpass.com/

Pozwala zaoszczędzić, niż jakby kupować bilety do każdej atrakcji osobno.

To oczywiście zależy od tego, co się chce zobaczyć ;)

Poza tym dostaje się przewodnik ze wszystkimi atrakcjami, które obejmuje NYPass, godzinami otwarcia, mapą metra i wszystkimi niezbędnymi informacjami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę :)

Polecałabym wyjechanie na Rockefeller Center przed 18, a potem na Empire... My planowałyśmy pojawić się w Empire jeszcze za dnia i zostać tam do wieczora, żeby porównać widoki... Ale się nie udało. Przed budynkiem Empire byłyśmy około 19. Było jeszcze widno... Natomiast nim dotarłyśmy na górę, to była już ciemna noc ;) Dotarcie na górę zajęło nam ponad godzinę, takie są tam tłumy ;)

Dzięki temu podziwiałyśmy widok i za dnia i podczas nocy, z tym że z innej lokalizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...