Skocz do zawartości

Nielegalny Pobyt A Zielona Karta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moje pytanie dotyczy sytuacji, w której możliwy termin otrzymania Zielonej Karty wypada 3 miesiące po wygaśnięciu wizy turystycznej. Czy osobie będącej przez ten czas (po wygaśnięciu wizy a przed otrzymaniem GC) nielegalnie na terenie USA będzie to "wybaczone"? Pewnie nie, jakie wiec są konsekwencje? Osoba ta ubiega się o Zielona Kartę, ponieważ opiekuje się w USA chorym szwagrem, Polakiem, obywatelem USA (jest jedyną rodzina, która może się nim zając). Bardzo proszę o odpowiedź.

Korzystałam z wyszukiwarki i odpowiedzi nie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moje pytanie dotyczy sytuacji, w której możliwy termin otrzymania Zielonej Karty wypada 3 miesiące po wygaśnięciu wizy turystycznej. Czy osobie będącej przez ten czas (po wygaśnięciu wizy a przed otrzymaniem GC) nielegalnie na terenie USA będzie to "wybaczone"? Pewnie nie, jakie wiec są konsekwencje? Osoba ta ubiega się o Zielona Kartę, ponieważ opiekuje się w USA chorym szwagrem, Polakiem, obywatelem USA (jest jedyną rodzina, która może się nim zając). Bardzo proszę o odpowiedź.

Korzystałam z wyszukiwarki i odpowiedzi nie znalazłam.

zalezy na jekiej podstawie dostaje zielona karte

jesli przez malzenstwo to jest wybaczane

jesli inaczej to chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed otrzymaniem zielonej karty robi sie Adjustment of Status i taki proces sie robi jak sa w twojej kategorii dostepne zielone karty. Jezeli taki proces juz zaczales to twoj status sie zmienia. jezeli zostales nielegalnie przed rozoczaciem stego procesu to nasz mniej niz zero szans na otrzymacie GC nawet jak masz kogos na opiece. Urzad imigracyjny i cale przepisy sa twardymi przepisami i nie beda brali zadnej pod uwage zadnej wymowki a zwlaszcza takiej o jakies mowisz w poscie. tak jak mowil poprezdnik wszystko zalezy z jakiej kategorii ubiegasz sie o uregulowanie statusu w usa. konsekwencje takiego postepowania sa takie ze w momecie pojawienia sie w urzedzie imigracyjnym na inteview skapna sie ze twoj status wygasl to nici w plastiku a ty zapewne dostaniesz opcje dobrowolnego opuszczenia kraju a jak do tego sie nie dostosujesz to twoja kariera starania sie a GC sie zakonczy i nawet 100 zon amerykanek nie bedzie ci w stanie pomoc wiec upewnij sie czy warto ci isc do urzedu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...