Skocz do zawartości

Kamera Z Usa


Bloosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pod koniec marca lecę do USA (New York) i zrodził mi się pomysł kupienia tam kamery cyfrowej. Dokładnie chciałbym kupić kamerę SONY HD z twardym dyskiem, jak największej pojemności.. U nas takie kamery to koszt ok. 2000-3000 zł... Chciałem Was zapytać czy:

1. opłaca się tam kupić kamerę? Wychodzi rzeczywiście taniej kupować takie rzeczy w USA?

2. nie będzie żadnych problemów odnośnie jakichś tam systemów czy coś podobnego...? Wtyczki od kabli do tv może czy co...? Bo wiem, że jedyny mały problem to będzie wtyczka do gniazdka ale to bym już kupił tutaj przejściówkę.. Poza tym jakieś jeszcze problemy tego typu bym napotkał?

3. na granicy - lotnisku, po powrocie, nie będzie żadnych problemów? jak wyglądają opłaty na lotnisku za przywóz z USA rzeczy typu iPody czy właśnie kamery cyfrowe itp.? I jak to jest, nie zawsze jest rewizja bagażów tak więc często istnieje możliwość przejścia bez uiszczania opłaty VAT, zgadza się...? Mógłby mi ktoś przybliżyć te kwestie ponieważ moja wiedza na ten temat jest znikoma i zawsze mnie to zastanawiało bo chciałbym kupić tego typu rzeczy jakieś w USA ale zawsze boję się tej granicy być może tylko z powodu mojej niewiedzy w tym zakresie... bym był wdzięczny za przybliżenie tej sprawy...

Dziękuję z góry, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak raczej opłaca się kupować sprzęt w USA. Tzn osobiście, bo przesyłka dużo kosztuje.

3. Jeżeli będzie bagażu podręcznym jedna sztuka, najlepiej już używane czyli mieć sporo swoich zdjęć to nie powinno być problemu. Co innego jak ktoś parenaście urządzeń sprowadza i w dodatku w kartonach.. Wtedy to jest podejrzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to zero rachunkow, bo zawsze moga sprawdzic bagaz itd. Na lotnisku w Berlinie sprawdzaja dokladniej kazdego Polaka i z reguly kazdy placi podatek (kolo 20%?), sam niestety wpadlem z laptopem. Nie wiem jak wyglada sprawa kamer i jak sprawdzaja date zakupu, ale gdzies czytalem, ze przy wylocie wypelnia sie jakis formularz, gdzie wypisuje sie wywozony sprzet i wtedy przy powrocie co najwyzej porownaja numery seryjne sprzetow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedziesz miec problemu z zasilaniem jesli na tym urzedzeniu bedzie napisane 110-230 v bo jesli samo 110v nawet na zasilaczu to bedziesz musial kombinowac z tym tzn kupic odpowiedni zasilacz lub tez przetwornik z pradu 110 na 220 a to troche kosztuje

do tego gwarancja,,,i co z tego ze cos kosztuje o 200 dol taniej jesli nie bedziesz mogl tego na gwarancji naprawic chyba ze wyslesz to do USA a wtedy taka oszczednosc na nic sie przyda,,ktos kiedys napisal ze musial wyslac latopa do USA aby mu uwzglednili wymiane...wez to pod uwage

chyba ze ta gwarancja bedzie tez na terenie Unii.

do tego w jakim systemie to bedzie dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie kupna kamery w jakimkolwiek markowym sklepie (np bestbuy) uważaj na system obsługiwany przez to urządzenie, zazwyczaj jest to NTSC USA a sprzęt wielosystemowy w tym PAL jest droższy. Kupując elektronikę możesz wykupić dodatkowo gwarancję na Europę ale to podraża koszty zakupu. Reasumując - będąc na miejscu dobrze jest porównac ceny z cenami w PL np w Euro AGD bo to naprawdę różnie bywa, a co do cła u nas raczej nikt nie wnika ile laptopów wisi ci na szyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...