Jump to content

Pocztówka Z Florydy Do Polski


Uki

Recommended Posts

Posted

Witam serdecznie :)

Mam pytanie, wysyłałem pocztówkę z Florydy do Polski, czy każda pocztówka wysyłana jest drogą lotnicza?

Wysyłając nie dostałem żadnego pytania, pani nakleiła tylko znaczek i wrzuciła gdzieś kartkę.

Zapłaciłem 1$ , dziękuje i pozdrawiam.

Posted

Jak nie nakleila nalepki PAR AVION AIRMAIL to moze z ta kartka byc roznie . Moze isc do 10 dni a moze i do miesiaca.Ja mialam takie przypadki ze list szedl 6 tyg.Teraz za kazdym razem zglaszam ze chce AIRMAIL. U nas na poczcie pracuja w wiekszosci filipinczyki a oni sa z geografia na bakier.

Posted

popatrz,masz racje!ja zawsze chyba juz z przyzwyczajenia pisze gdzies w rogu dolnym air mail.Pewnie wtedy gdy ja wysylalam i dotarl w okolo tygodnia tez napisalam....Wydaje mi sie jednak,ze listy chyba i tak trafiaja na lotnisku.

Posted

Wszystko idzie droga lotnicza. Dodatkowo na znaczku jest samolot co oznacza, ze ma byc airmail :) Przynajmniej tak jest na mojej poczcie w Pensylwanii.

Posted

Mówcie co chcecie. Moja mama ma koleżankę w Toronto. Wysłała do niej kartkę (z Polski) na Wielkanoc. Kartka od Niej tymczasem doszła na X-Mas (wątpię żeby tak zwlekała z odpowiedzią).

Posted

poczta w Toronto strajkowala kilka miesiecy w tamtym roku, ale watpie, ze wplywalo to na szybkosc dostarczenia przesylek,

swoja droga, w Polsce tez listy gina i sa czesto duze opoznienia, kwestia 'szczescia'

Posted

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, kartkę wysłałem troszkę ponad tydzień temu. Jeszcze nie dotarła do Polski :)

Posted
popatrz,masz racje!ja zawsze chyba juz z przyzwyczajenia pisze gdzies w rogu dolnym air mail.Pewnie wtedy gdy ja wysylalam i dotarl w okolo tygodnia tez napisalam....Wydaje mi sie jednak,ze listy chyba i tak trafiaja na lotnisku.

Hmm sugerujesz, że wysyłając kartki z NYC powinienem napisać na kartce gdzieś w rogu AIR MAIL? A czy ktoś to w ogóle przeczyta? Nie lepiej powiedzieć pani w okienku czy coś... A może w ogóle nic nie mówić? Kupując tam znaczki na kartki to są jakieś różne rodzaje tych znaczków tzn powinienem powiedzieć przy zakupie znaczków, że będę wysyłać te kartki do Europy? W związku z tym, że zawsze na wyjazdach wysyłam sporo kartek, to kupuję i kartki i znaczki osobno, wypisuje je sobie w domu, naklejam znaczek i idę na pocztę i wrzucam do skrzynki... A więc jak najlepiej by było..?

Posted

Ja sama pisze z przyzwyczajenia od 20 lat,bedac w US wysylajac kartki do Polski takze sama pisalam.Takzwane "lotki"(air mail)sa pewnie na kazdej poczcie na calym swiecie.

Mi rowniez wydaje sie,ze oni automatycznie je wysylaja droga lotnicza.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...