Skocz do zawartości

Wypożyczenie Samochodu (chicago)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wybieramy się na początku maja do USA (pierwszy przystanek Chicago) i planujemy wypożyczenie samochodu na 2 tygodniową "objazdówkę" po wschodnich stanach... w związku z czym mam pytanie; Gdzie najlepiej i najtaniej wypożyczymy samochód w Chicago i na co zwracać uwagę...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w sumie maja takie same - biez klase eco; czesto daja i tak za darmo wieksze auto!

-Doba wychodzi od 17$ w gore

- biez bez zbednych ubezpieczen (ja bralem z podstawowym ubezpieczeniem, kradzieze auta zadko sie tu spotykaja, co do kolizji mysle ze tu jest duzo bezpieczniej niz w polsce)

- z opcja biore auto z pelnym bakiem i oddaje z pelnym bakiem (bo jak oni beda tankowac to wyjdzie drozej)

- biez na pelne tygodnie wychodzi taniej

-oddaj w tym samym miejscie co wpozyczasz auto (za oddanie auta w innym miesci slono sobie doliczaja)

- do wynajecia wystarczy; karta kredytowa; prawojazdy- zrob sobie miedzynarodowe (jak masz polskie- )

- wez sobie z polski jakis GPS przyda sie , lub kup w pierwszym napotkanym sklepie Walmart, Bestbuy koszt od 55$

- nie musisz bukowac przez internet!! aut maja mase - po wyjsciu z samolotu - do okola lotniska jezdza autobusy firm ktore wynajmuja samochody- zabiora cie za darmo na plac! Wynajecie trwa 10 minut!24h na dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info, a co powiecie o firmach typu Hetz, Avis itp... ? Lepiej wypożyczyć auto na lotnisku czy może gdzieś "na mieście"?

Ps. a ubezpieczenie i tak wezmę, lepiej dopłacić parę $ niż mieć później problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam enterprise. Przede wszystkim dlatego, że mają dobre ceny, niezłe samochody i mnóstwo punktów w całych stanach i Kanadzie, co może być przydatne, gdy planujecie objazdówkę- choćby po to, żeby pojechać na mały przegląd w trasie, bądź też w razie ewentualnej awarii.. Dużym plusem też jest to, że zaczynacie w Chicago- tam praktycznie w każdym punkcie traficie na jakiegoś Polaka, który Wam wszystko jasno wytłumaczy i pomoże wybrać dogodną opcję.. Ja nawet trafiłam na kobietę z tego samego miasta w Polsce co ja:D

O Avis też słyszałam, że są dobrzy, ale osobiście nie miałam z nimi żadnego związku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam kolejne dwa pytanka:

1)

Czy inwestować w jakiś GPS? Czy może poszukać map USA w necie i wgrać na telefon (mam HTC z Windows Mobile 6.5)?

2) Poniżej znajdziecie wyliczenie konfiguratora z http://www.enterprise.com, czy do tej ceny mogą doliczyć coś, czego się nie spodziewam np. jeszcze jakiś TAX czy inne "lokalne" opłaty ?

Start: May 4, 2010,Noon

End: May 14, 2010,Noon

- 3 Days @ $ 159.57 USD

$ 53.19 USD

- 1 Week @ $ 298.75 USD

$ 298.75 USD

- VEH LICENSE COST

RECOVERY FEE $ 9.90 USD

- Subtotal $ 468.22 USD

- SALES TAX $ 56.19 USD

________________________________

* Total Estimated

Charges $ 524.41 USD

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...