Skocz do zawartości

Wymagania Au Pair


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Mam do was kilka pytań.

Myślę nad wyjazdem do Usa w roli au pair. Zastanawiam się jakie są wymagania dotyczące au pair. Chodzi głównie o to ile trzeba mieć przepracowanych godzin np w wolontariacie? Jak patrzą na to rodziny które ogłaszają się w internecie? Czy raczej wolą aby to były osoby bardziej profesjonalne mające jakieś wykształcenie pedagogiczne?

Bardzo proszę napiszcie także gdzie znalazłyście swoją rodzinę i jak wyglądały wszystkie formalności związane z wyjazdem oraz przede wszystkim jak radziłyście sobie z językiem. ( w końcu taki wyjazd weryfikuje to czy ktoś rzeczywiście potrafi się dogadać ) ;p Wszystkie informacje wprost od osób które to przeżyły bardzo mi pomogą. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 18 - 26 lat

opiekowałam się już dziećmi (200 godzin w ciagu trzech lat)

mówię po angielsku

ukończyłam szkołę średnią

jestem niezależną, elastyczną i dojrzałą dziewczyną

mam prawo jazdy

nigdy nie weszłam w konflikt z prawem

jestem zdrową, aktywną osobą

Nie musisz miec wyksztalcenia pedagogicznego, chociaz jest to duzym plusem.

Formalnosci: udowodnic prace z dziecmi, napisac list po angielsku (przedstawienie siebie), oplaty, karta szczepien. O jezyk sie nie martw, po jakims czasie bedziesz pieknie mowic - wystarczy, ze znasz podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hej jestem Paula :( milo mi poznac to forum

bardzo mocno zastanawiam sie nad wjazdem do usa jako aupair w tym roku ale jedyny problem to moj wiek. mam ukonczone 26 a znalazlam tylko jedno biuro GAWO przez ktore moglabym jechac w moim wieku. nie wiecie jeszcze gdzie moge sie kierowac? jakie biura jeszcze moga mnie przyjac? Gawo jak Gawo rozne opinie slyszalam wiec az sie boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) A w Cultural Care pytałaś? Na spotkaniu informacyjnym słyszałam że był jakiś chłopak co miał 26 skończone w lutym i teraz w sierpniu czy lipcu chce chce jechać. Wydaje mi sie że każde biuro tak ma ale ogólnie pisze że do 26 roku życia. Spróbuj tam napisać ja jade przez to biuro i jak naazie wszystko jest ok a dużem plusem jest to że nie musisz teraz nic a nic płacić. Odradzam szczególnie PROWORK chyba że masz nieziemską cierpliwość i jesteś wytrwała ;P

Podrawiam jak masz jakieś pytania pisz chętnie pomoge :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dowiedzialam sie ze w kazdym biurze musze wyjechac przed ukonczeniem 27 roku zycia jesli chodzi o usa.w maju ide na spotkanie wiec sie wszystkiego dowiem. A kiedy ty wjezdzasz? juz masz jakis cel wyjazdu czy nadal szukasz rodziny?na jakim etapie jestes? wiesz ja przygotowuje sie jeszcze do egzaminu na prawko a wszystko to sprawia ze sie bardziej denerwuje bo do grudnia mam tylko czas. w sumie to zaczelam sie kontaktowac z prowork ale CC tez mnie zainteresowalo. cala ta sprawa mnie mocno przeraza z racji jezyka ale wkuwam ile moge:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje wyjechać w październiku jako wstępną date podałam 18 październik i mam nadzieje że tak bedzie. Wszytskie dokumenty już mam złozone i sprawdzone przez konsultantke i wczoraj miały być wysłane do Wawy. Więc jeszcze czekam.Bardzo chciałabym rodzinkę z okolic Waszyngtonu, Bostonu bądź NY. Jakoś California czy Floryda mnie nie kręci ale z chęcią na wakacje bym sie tam wybrała.

Co do prawka to zależy od Twojego nastawienia. Ja szłam przekonana że zdam i ciągle sobie to powtarzałam a egazminatora przywitałam uśmiechem nr 10. Zdawałam we Wrocku i zdałam za pierwszym razem chociaż mój instruktor powiedział że nie zdam i wogóle nie chciał mnie do egzaminu dopóścić. Więc naprawde dasz rade jak chcesz to nic nie stanie Ci na przeszkodzie :)

Co do Angielskiego sie nie stresuj wiadomo my tam jedziemy sie go nauczyć. Jeżeli znasz podstawowe wyrażenia, umiesz budować zdania dasz rade. Byłam au pair w Anglii i wiem co mówię ;)

Jak chcesz to mój nr gg 2267811 jak masz pytania czy jakieś wątpliowści pisz. Z chęcią pomogę i może akurat razem wylecimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...